Ivólevek ​házilag 4 csillagozás

Bencsik Klára: Ivólevek házilag Bencsik Klára: Ivólevek házilag Bencsik Klára: Ivólevek házilag

A korszerű táplálkozáshoz nélkülözhetetlenek az ivólevek. Érdemes tehát otthon, házilag előállítani a kiskert terméséből vagy akciókon olcsóbban vett zöldségekből, gyümölcsökből a civilizációs betegségek természetes gyógyszereit. E könyvecske számos gyümölcs- és zöldségalapú ivólé, gyógyturmix, egészséges üdítőital készítéséhez és fogyasztásához ad tanácsokat.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Nefelejcs könyvek · Névtelen gasztronómiai sorozat

Kossuth, Budapest, 1993
Kossuth, Budapest, 1991
Aranyhal, Budapest

Bencsik Klára: Ivólevek házilag

Egy meglehetősen régi kiadású könyv, végtelenül egyszerű turmixok vannak benne, teljesen alap hozzávalókkal. Tetszett, sok mindent kipróbáltam.

Ebben a bejegyzésben hasonló könyvekről is olvashattok:

krlany I>!
Bencsik Klára: Ivólevek házilag

Sokat kipróbáltam belőle, először csak recept szerint, majd azon túllépve. Ötletet ad, hogy alkoss egy forró nyári napra egy hideg, párás poharú hűsítőt. Nekem bejött.

Bea_Könyvutca P>!

„A zöldségfélék nélkül eltelt nap olyan, mint a napfény nélkül eltelt nap” – mondja egy régi szicíliai közmondás.

Kapcsolódó szócikkek: szicíliai mondás

Tavaszi „leves”
csalántea 2 dl
újhagyma 1 szál
hónapos retek 1-2 szem
nátriumszegény só csipetnyi (elhagyható)
Az újhagymát a zöldjével együtt apróra vágjuk, a retket is feldaraboljuk és a teával meg a sóval simára turmixoljuk. A kellemes, fűszeres ízű rostos italt leves helyett fogyaszthatjuk.