Befektetés ​józan ésszel 14 csillagozás

Ben Carlson: Befektetés józan ésszel

A ​Befektetés józan ésszel útmutatást ad az ilyen egyéni befektetőknek (megtakarítóknak) ahhoz, hogyan állítsák össze portfóliójukat, hogyan álljanak a pénzügyi piacok szeszélyes viselkedéséhez, hogyan tartsák kontroll alatt érzelmeiket – és ami talán a legfontosabb, hogyan profitáljanak megfelelően kialakított portfóliójukból, a piac szeszélyeiből és érzelmeik kordában tartásából. Röviden: megmutatja, hogy induljanak el azon az úton, amelyen minél több embernek kellene ma Magyarországon elindulnia ahhoz, hogy nyugdíjas éveik anyagi biztonságban teljenek.
– Dr. Csányi Sándor (elnök-vezérigazgató, OTP Bank Nyrt.) előszavából

Ben Carlson könyvéből megtudhatjuk, hogy
– a pénzügyi piacokon való befektetés során hogyan fordítsuk javunkra a józan ész nyújtotta előnyöket;
– mire érdemes odafigyelnünk és miket kell teljes mértékben figyelmen kívül hagynunk;
– hogyan álljunk a piacok rövid távú ingadozásaihoz;
– hogyan tartsuk kordában érzelmeinket és… (tovább)

A4C Books, 2017
248 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150002606 · Fordította: Lénárt Szabolcs

thuki>!
Ben Carlson: Befektetés józan ésszel

Végső soron a könyv nem tesz mást az ETF-ek népszerűsítésén túl, de azért ezt nagyon meggyőzően teszi. Nem tartalmaz bonyolult formulákat, túlságosan is részletekbe menő elemzéseket arról, hogy mikor is megfelelő egy részvény ára, milyen indikátorok alapján értékeljünk egy vállalatot, hiszen nem is az a célja, tehát emiatt nem is titkolja, hogy az indexkövető alapokba történő passzív befektetési stratégiát tartja a legmegfelelőbbnek, főleg akkor ha a befektetni kívánt személy kezdő.
Viszont ennek ellenére jó pár olyan dologra, amire egy kezdőnek szüksége lehet mégse tér ki, úgy általánosságban nem sok szó esik a részvénypiacok működéséről, a különböző értékpapírokról, a tőzsdén kötött üzletek fajtáiról, stb…
Szóval ha ahelyett hogy tizedjére is kiemelte volna miért jobb nem megpróbálni legyőzni, hanem inkább alacsony költségek mellett követni a piacot (ami persze egy remek tanács), inkább belement volna tényleg a legalapvetőbb dolgaiba is a befektetéseknek, akkor még jobbnak találtam volna a könyvet.
Teljesen kezdőknek lehet némely része nem lesz teljesen világos, de még nekik is lehet mindettől függetlenül bátran ajánlani, illetve mindenkinek is, aki a szintjétől függetlenül érdeklődik a befektetések iránt.

mandyedi>!
Ben Carlson: Befektetés józan ésszel

Teljesen kezdőként örülök, hogy ezzel a könyvvel kezdtem. Nem megy bele komolyabb szakmai kifejezésekbe és bonyolult összefüggésekbe. Úgy adja át a lényeget, hogy azt az egyszerű, halandó ember is megértse.
Néhol olyan érzése lehet az olvasónak, hogy ez a könyv azoknak íródott, akik már sok millliós vagyonnal rendelkeznek. Én azt mondom, hogy aki kis pénzzel nem tud bánni, az naggyal se fog tudni, sőt nem is lesz nagy pénze. Ezért merem ajánlani mindenkinek, akit érdekel a befektetés.
Azért is ajánlom még, mert olyan szemléletet ad át, amit az élet más területein is hasznosíthatunk.