Veled ​maradok! 5 csillagozás

Belső Nóra: Veled maradok!

Miért ​olyan nehéz magunk mellett tartani a másikat, akár egy életen át? Miért tűnik úgy, hogy az örök szerelem csak illúzió? Mi a fő megtartó erő egy kapcsolatban? Egyáltalán: miért mutatjuk magunkat másnak, és miért fogadjuk el, hogy a másik is ezt teszi?
Ezeket a kérdéseket boncolgatja DR. BELSŐ NÓRA pszichiáter, az Utak egymástól és az Utak egymáshoz című kötetek szerzője. Mint írja, az egymás mellett élést könnyedén el lehet játszani, de valóban magunk mellett tartani egy társat már életfeladat. És mint ilyen, komoly odafigyelést, gondozást és tudatosságot kíván.
Két ember testi-lelki kapcsolata az idők folyamán változik, de a lényege mindig ugyanaz marad: mi ketten egy pár vagyunk, és szeretjük egymást. A szerző szerint a másik birtoklása és a maradás kikényszerítése helyett érdemes arra törekedni, hogy az elvárások helyett a kapcsolatban megélt öröm és élmény legyen a fő összetartó erő.
Le kell mondanunk a hibátlanság eszményéről, a görcsös akarásról, a… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2014

Veroci

Az anyagi biztonság önmagában nem elegendő lelki útravaló.

Veroci

Épp eleget volt a népünk szorongatva ahhoz, hogy megtanulja: a szabadság az egyik legnagyobb kincs az életben.

Veroci

Nekünk kell hát olyanná lennünk, aki elhagyhatatlan. :)