Életciklusok ​és hangulatzavarok 22 csillagozás

Hogyan küzdjünk meg életünk hullámvölgyeivel?
Belső Nóra: Életciklusok és hangulatzavarok

A boldogság hajszolása közben gyakran megfeledkezünk az élettel járó természetes hullámvölgyekről, az elkerülhetetlen tragédiákról, sorscsapásokról éppúgy, mint életciklusaink – például a felnövés, családalapítás vagy épp az öregedés – kihívásairól.
Dr. Belső Nóra pszichiáter vallja, ha ismerjük azokat a jellegzetes életszakaszokat, amelyeken áthaladva biológiai, lelki, érzelmi és személyiségbeli fejlődés következik be, könnyebben birkózunk meg a változásokkal, félelmeinkkel, dolgozzuk fel új tapasztalatainkat. Ha tisztában vagyunk az egyes életszakaszok várható buktatóival és hangulati kilengéseivel, a kedélyállapotunk, a szorongás és a depresszió természetével, akkor tudatosabban fogunk megküzdeni velük, és felismerjük, mikor van szükségünk külső segítségre. A kötet végigvezet a női és férfiéletúton, kapaszkodókat nyújtva az olvasónak élethelyzete megoldásához, legyen az kapunyitási vagy kapuzárási pánik, szülés utáni depresszió vagy nyugdíjazás.

Belső Nóra: Életciklusok és hangulatzavarok

Belső Nóra: Életciklusok és hangulatzavarok Hogyan küzdjünk meg életünk hullámvölgyeivel?

A szorongás az emberi élet természetes része, időnként mindannyian szorongunk, látszólag ok nélkül, de néha a legbelső, rejtett ok megfejthető. Ehhez ad segítséget ez a könyv. Persze ha súlyosabb lelki és testi tünetek is fennállnak, érdemes pszichiáterhez fordulni, mert a folyamat észrevétlenül depresszióba mehet át, amelyből már nehezebb és lassabb a kilábalás.
Dr. Belső Nóra az életszakaszok fontosabb sarokpontjain keresztül világít rá arra, hogy hogy és milyen módon csúszhatunk bele hullámvölgyekbe, hangulatzavarokba. Megoldásokat nem minden esetben nyújt a könyv, inkább csak a probléma felismeréséig viszi az olvasót.
Úgy éreztem, olyan a könyv, mint egy pszichológiai magazin hosszúra nyújtott cikke. A doktornő bemutatott a praxisában előforduló esetekből is és számára fontos idézetekkel támasztotta alá állításait.
Mindenkinek lehetősége van, hogy eddze a lelkét. Ez a könyv is egy klassz terápia volt, így hát nem bántam meg, hogy elolvastam.

gazibla IP>!
Belső Nóra: Életciklusok és hangulatzavarok

Egy újabb remek könyv Nórától. Az írónő az írásaival rávilágít a hibáinkra és segít nekünk felismerni azokat, aztán már csak rajtunk áll mit kezdünk vele.

_Andrea_>!
Belső Nóra: Életciklusok és hangulatzavarok

Jó összefoglalás volt és fontos témákat érint, de nem tudtam igazán a magaménak érezni az olvasottakat, valami nagyon nem stimmel nekem Belső Nóra alapállásával. spoiler Ennek ellenére persze sokat lehet tanulni a kötetből magunkról és az emberekről általában.

Chii P>!

MINDENKI OLVASSA EL!
Így, nagy betűvel.

Zama>!
Belső Nóra: Életciklusok és hangulatzavarok

A könyvnek nagyrészt hétköznapi volt a nyelvezete, párszor hajlott át kicsit szakmaibb megfogalmazásba. De ilyen könyvek esetében ez szerintem természetes, és a szakmai szöveg inkább arra sarkall, hogy még jobban utánanézek a témának, még jobban elmerüljünk benne, ami által még teljesebb lehet az olvasásélmény, bővebb lehet a téma iránti ismeretem.

Ahogy könyvbeni életszakaszok változnak, úgy változunk mi is. Életünk, helyzetünk. Alkalmazkodnunk kell. Rajtunk is áll, hogy a felmerülő változásokat miként értékeljük. A feladat adott, a megoldás tőlünk függ. A szerző által összegyűjtött információk erőt, és támogatást nyújtanak legyünk akár fiatalok, középkorúak, vagy idősebbek. http://zama.hu/hogyan-kuzdjunk-meg-eletunk-hullamvolgyeivel/

Evna>!
Belső Nóra: Életciklusok és hangulatzavarok

A pszichológiai témájú és önsegítő könyvekkel kapcsolatban mindig van bennem egy jó adag fenntartás. Nagyon nehéz eltalálni az egyensúlyt a száraz akadémikus tudás és a köznapi, könnyen megérthető és gyakorlatban alkalmazható tanácsok között. Ha egyáltalán célja adott írásnak mindkét oldalra kalandozni. Ráadásul legyen egy könyv bármilyen olvasmányos, csak a jövő döntheti el, valóban beépül-e belőle valami. És néha még magunk sem, ha nem emlékszünk rá.
Nem túl sok ilyen témájú kötettel és pár év pszichológia tanulmánnyal vettem a kezembe a címben szereplő könyvet. Bár nem lettem feltétlen rajongója, azért mindenképpen látom az érdemeit. Egy olyan összefoglaló kötetnek lehetünk általa a birtokosai, amely a születéstől a halálig végigköveti életünk jellemző, nagy szakaszait és az abban várhatóan fellépő kríziseket. Sokszor próbálja személyes vagy praxisbeli példákkal színesíteni, ami határozottan jót tesz az olvashatóságnak.
Ugyanakkor úgy érzem, mindenből kicsit keveset kaptam: az elméletből is és a gyakorlatból is, ráadásul praktikusan alkalmazható tanácsokból meg talán még kevesebbet. Gondolom, ez nem is volt célja az írónőnek, így mégis úgy érzem, én nem lettem több általa, csak egy pár egész kellemesen eltöltött órával.

Lovebooks>!
Belső Nóra: Életciklusok és hangulatzavarok

Látszik, hogy megfelelő szakmai tudás van a könyv tartalma mögött. Részletesen bemutatja az életszakaszokat és a hozzá tartozó hangulatzavarokat, ingadozásokat! Nagyon olvastatja magát, közérthető információ egy mindenkit érintő témáról.

Bővebben:

ivett_hosszu>!
Belső Nóra: Életciklusok és hangulatzavarok

Nekem tetszett, kicsit jobban megérti az ember az életszakaszokat, és a mögöttük álló problémákat, valamint azok kialakulásának okait.
Számomra még mindig nehezen elfogadható dolog az elmúlás gondolata, foglalkoztat is sokszor, bár próbálom a lehető legtöbbször elengedni, de nem mindig megy.
Ilyenkor jó 1-1 ilyen könyvet olvasni/hallgatni mert segíthet dolgokat megérteni.
Nem egy tanácsadási útmutató, ha azt keresi az ember, máshová kell menni, de ismeretterjesztőnek tökéletes.

brigittab>!
Belső Nóra: Életciklusok és hangulatzavarok

Nagyon érdekes volt végig vezetve a különböző életszakaszok kihívásain,rengeteg hasznos felismeréssel,megértéssel és elfogadással reagáltam a könyv lapjain olvasottakra.

Belső Nóra: Életciklusok és hangulatzavarok

Az életciklusaink nem várnak ránk. Van persze a sztenderd életút, amiről jó tudni, hisz ahhoz tartanánk magunkat – és ami nem mindig és nem feltétlenül úgy alakul. Szerencsére csodálatosan rugalmas a rendszer, már a határai között. Hisz mégiscsak van biológia, társadalom meg egyebek. Jó ezen végigmenni, már ha kellő empátiával, elfogadással és a tankönyvektől való eltérés megengedésével vezetnek minket. És ez szerencsére megvan. Nem baj, hogy így alakult, és ez komoly megerősítés, hogy nem baj.

Suba_Csaba P>!

Talán Buddha mondta: „Hagyd, hogy a mosolyod megváltoztassa a világot, de ne hagyd, hogy a világ megváltoztassa a mosolyod!”

Suba_Csaba P>!

A zene hirtelen kortalanná tesz, és arra az egy-két órára megszűnik az összes gondom, napi problémám: átkerülök egy bennem örökké jelen lévő dimenzióba, egykori önmagam boldog állapotaiba, amelyekben nem számít a külvilág zaja, az idő múlása, vagy ha bántott valaki. Ez egy idilli állapot.

Kapcsolódó szócikkek: zene
Suba_Csaba P>!

Merjünk újra mosolyogni! Próbáljuk csak ki: jelöljünk ki egy napot, amikor többször is tudatosítjuk magunkban, hogy minden rendben körülöttünk, az életünk alapvetően stabil, nem vagyunk betegek, vannak szeretteink, és nem szenvedünk alapvető hiányt semmiből. Figyeljük meg, hogy aznap nyugodtabbak leszünk, és talán mosolyogni is többet fogunk. Előbb-utóbb az emberek visszamosolyognak.

szikora>!

Az élet sok mindent megold, mielőtt mi tovább rontanánk a helyzeten.

szikora>!

A nevetés, ahogy a sírás is, felszabadít, a lélek összhangba kerül a testtel, és megkönnyebbülünk. Ilyenkor az agyban – amellett, hogy nagyon hasonló agyterületek aktiválódnak – rengeteg nyugtató és fájdalomcsillapító hatású molekula szabadul fel. Van tehát egy saját öngyógyító rendszerünk, amelyet szabad, sőt kell is használnunk!

szikora>!

Mai világunkban, és naponta a praxisomban is, azt tapasztalom, hogy azt hisszük, a boldogság a természetes állapot, mert senki nem készít fel bennünket arra, hogy a szomorúság, a lehangoltság vagy a szorongás éppúgy lehet életünk része, mint az öröm és a vidámság. Utunkat elkerülhetetlenül szomorú események, tragédiák, sorscsapások szegélyezik, amelyekkel szembe kell néznünk, együtt kell élnünk velük, vagy fel kell vennünk a harcot ellenük.

szikora>!

Sokan azt hiszik, depressziósak, ha hónapokig nem történik semmi, azt gondolják, a depresszió a boldogság hiánya. De mitől lennének boldogok? A rutin biztonságot ad ugyan, de nem boldogít. A boldogságért erőfeszítéseket kell tennünk, és észre kell vennünk, miért lehetünk elégedettek.

szikora>!

Ők a kapcsolat- vagy társfüggők, amit nem szabad összetéveszteni azzal, hogy az ember alapvetően szeret kapcsolatban élni.

szikora>!

Az eredmények egyértelműen azt mutatják, hogy a tinédzserkori marihuánafogyasztás 37%-kal növeli meg annak az esélyét, hogy valakinél 35 éves kora előtt depresszió alakuljon ki, és jelentős kockázatot jelent a szorongásos zavarok és az öngyilkos magatartás kialakulásában.

Anatolij P>!

Ma a legtöbben egy hideg intézményben, elidegenedett környezetben születnek, szülnek és távoznak el. Nem csoda, hogy félelem és szorongás kapcsolódik ezekhez a folyamatokhoz.