Magyar ​művészet 5 csillagozás

Bellák Gábor – Jernyei Kiss János – Keserü Katalin – Mikó Árpád – Szakács Béla Zsolt: Magyar művészet Bellák Gábor – Jernyei Kiss János – Keserü Katalin – Mikó Árpád – Szakács Béla Zsolt: Magyar művészet

A ​IX. század vége óta, amikor a magyarok letelepedtek a Kárpát-medencében, nem egyszer megváltozott az ország államformája, fővárosa, lakóinak összetétele, sőt maga az elhelyezkedése és a mérete is. A mindenkori Magyarország művészetét azonban jobbára ugyanazokkal a stílustörténeti fogalmakkal írhatjuk le, mint amelyeket a nyugat-európai művészet történetéből jól ismerünk. Az újdonságok többnyire uralkodói, egyházi kezdeményezésre jelentek meg az országban, minden korszakban találunk azonban valamilyen egyedi jelenséget, mint például a középkori falképek Szent László-legenda-ábrázolásai, az egész reneszánszon végigvonuló Mátyás-szimbolika, vagy a barokk vidéki rezidenciák egyik változata, a Grassalkovich Antal gödöllői kastélyáról elnevezett Grassalkovich-típus. A XIX. században itthon is megerősödött a nemzeti kultúra iránti igény, s hamarosan soha nem látott művészeti fellendülés következett, a XX. század első felében pedig már a világ élvonalába tartozó alkotások születtek,… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A művészet története Corvina

Corvina, Budapest, 2015
Corvina, Budapest, 2009

Spießbürgerin P>!

Egy egész nép művészetét és történetét egy könyvbe sűríteni nagy kihívás és gondolom jól sikerült. Úgy éreztem hogy minden fontosat át tudtam tekinteni. Az egyetlen negatívum az, hogy kevesebb mint tíz nőtől mutattak műt. Gondolom ez több lehetett volna. A képek nagyon jó minőségűek. A végén sajnos már nem olyan sokat elemeztek a képekből, de már úgyis nagyon sok volt a könyvben. Még mindig csodálkozom azon, hogy Magyarországon ilyen minőségű könyv (nyomtatása és szövege) ilyen olcsó!