Csók ​a fagyöngy alatt (A Sullivan család 9.) 68 csillagozás

Bella Andre: Csók a fagyöngy alatt

Mary Sullivan számára a karácsony mindig is egyet jelentett a családdal. Ez alól a mostani év sem kivétel. Miközben nyolc gyermeke és párjaik érkezését várja a Tahoe-tó partján lévő otthonában, sorra felakasztja a fenyőfára a gyermekeitől kapott díszeket, amelyek újabb és újabb kedves emléket idéznek fel benne. Ekkor azonban kezébe akad a legrégebbi – egyben legbecsesebb – dísz, amelyet még szeretett férje, Jack ajándékozott neki első közös karácsonyuk alkalmából. Maryt azonnal magával ragadják a nosztalgikus érzések, és újra átéli viharos románcuk első napjait. Elvégre ez az a szerelem, amelynek csodálatos családjukat köszönhetik.

A Sullivan-sorozat exkluzív, karácsonyi kötetét tartja kezében az Olvasó, amely az ünnepek varázsát, a családi értékeket és az időtálló szerelem erejét állítja középpontba.

Eredeti megjelenés éve: 2013

318 oldal · ISBN: 9789630994132 · Fordította: Puszta Szilvia

zuna19>!
Bella Andre: Csók a fagyöngy alatt

Nagyszerű könyv volt, aminek minden egyes lapja kincs. Egyszerűen nem hiszem el, hogy alig akartam nekikezdeni. Komolyan megáll az eszem.
Igazából azért vettem csak meg, hogy teljes legyen a sorozat. Tudtam, hogy mi a történet vége, ugye ez előzmény volt és a szomorú sztorik engem személy szerint kiakasztanak. De annyira nagy hiba lett volna nem elolvasni. Igaz már az elején elég sokat sírtam, de megérte, mert utána viszont nagyon szívmelengető történetet kaptam.
Eddig is nagyon szerettem a családot, de most egyszerűen minél többet szeretnék belőlük.
Mary és Jack szerelme fenomenális, csak úgy, mint a gyerekeiké.

Silverlight>!
Bella Andre: Csók a fagyöngy alatt

Karácsonyi hangulatú könyv, ami igazából a szerelemről és a veszteségről szól. Mary visszaemlékezik az első találkozására a férjével és a kezdetekre. Érdekes volt ugyan a könyv, bár engem nem különösebben érdekelt a korábbi részeket olvasva, hogy Mary és Jack hogyan jött össze. Ennek ellenére aranyos történet, bár számomra egy kicsit hihetetlen mindig a megláttam és azonnal tudtam, hogy ő lesz az a valaki. Nem túl izgalmas könyv és néhol igencsak untam magam. Egyszerű történet és nagy hangsúlyt kap benne a szeretet, szerelem, a megbocsátás és az újra kezdés gondolata. Ennek ellenére végig ott volt bennem az érzés, hogy ez nem az én regényem, mert nem tetszett meg kellőképpen.

Zsuzsanna_Makai>!
Bella Andre: Csók a fagyöngy alatt

Csudajó volt! A sorozat eddigi legjobb része!
Amikor az első fejezeten már kétszer bőgtem el magam, éreztem, hogy ez egy ilyen nagyon elérzékenyûlős könyv lesz. Összesen nyolcszor bőgtem rajta.
Jó volt úgy elolvasni ezt a könyvet, h a gyerekeiken ketesztûl már jóval előbb megismerhettûk őket.
Jack-be én is beleszerettem.

Tímea_Bernadett_Lőrinczné_Molnár P>!
Bella Andre: Csók a fagyöngy alatt

Mindenben tökéletes pár, gyönyörű szerelem, kicsit rózsaszín felhős, kicsit szirupos, de nekem karácsonykor így volt a legmegfelelőbb. Jó volt olvasni Jack és Mary szerelméről, jó volt hinni, hogy létezhet ilyen együvé tartozás, ilyen mérhetetlen, feltétlen, minden formaságot és társadalmi elvárást leküzdő és ledöntő szerelem :-) Jól esett a lelkemnek! Igaz, hogy a sorozat utolsó kötetével kezdtem – ez volt karácsonyi témájú –, de biztos, hogy a többi, gyerekekről szóló részt is el fogom olvasni.

nagara>!
Bella Andre: Csók a fagyöngy alatt

Szép, romantikus történet, melynek középpontjában a szülők – Jack és Mary – megismerkedése áll. (A nyolc gyerekük történetét megismerhettük az előző könyvekből.) Ami persze nem is lehetne más, mint sorsszerű és kölcsönös érzelmeket tápláló. Jó lezárása volt ez a része a sorozatnak, bár ugye a kezdeteket ismerjük meg belőle.

Farkas_Éva P>!
Bella Andre: Csók a fagyöngy alatt

Hát vége….. Ennyi volt a sorozat…
Nagyon szerettem, nagyon jó volt minden rész, hiányozni fog a Sullivan család :(
Ez a rész Mary Sullivanről szólt. Kicsit fura volt egy nyolc gyerekes anyáról ilyeneket olvasni :) Oké, tudom, hogy ez egy visszaemlékezés, de akkor is :) Vártam volna, hogy miután a gyermekek kirepülnek a fészekből végre Mary is megtalálja újra a boldogságot.. De hát nem így alakult… Jó ne legyek ennyire kötekedő, értem én, de na :)
na most jól el vitatkoztam magammal :) :) :)
Na szóval érdekes volt betekinteni Mary és Jack fiatal korába. Biztos, hogy Jack nagyon jó apja volt a gyermekeinek és nagyon sajnálom, hogy őt nem ismerhettük meg apaként.
Nem lehetett egyszerű Marynek miután Jack eltávozott. Hatalmas szerelem volt az övék és az a tipikus meglátni és megszeretni fajta.
Örültem neki, hogy Mary sikerei ellenére nem egy elszállt és ki ha én nem típus volt, hanem meg tudott maradni a realitás talaján és képes volt meglátni egy szegény férfiban a jót.. Nem a külső volt a lényeg, hanem a szív.. Imádom az ilyen történeteket.
Persze tudtuk Maryről, hogy egy kedves, szerető, csupa szív asszony, de ez lehetett volna Jacknak köszönhető is. De nem… Mary már fiatalon is ott segített, ahol tudott :)
Jack barátai és a családja is nagyon jó fejek voltak. Boldog voltam, hogy Marynek sikerült mindent tisztáznia a spoiler, de azt sajnálom, hogy ennyi év kimaradt a kapcsolatukból. Hát igen makacsok ezek a Sullivan-ek még akkor is, ha még Mary Ferrernek hívták is :)
A könyv kellő erotikát tartalmazott, nem ment a történet kárára..
Egy dologba kötnék bele… Az a nő a borítón borzalmasan csúnya, így oldalról :)

Ács_Milán>!
Bella Andre: Csók a fagyöngy alatt

A nyolc gyerek történetét már megismerhettük az előző részekből, már csak a szülők maradtak, hogy az ő szerelmi történetüket is megismerje az olvasó.
Nagyon jól kezdődött a történet. Mary és John találkozása mondhatni, hogy sorsszerű volt. Egy ideig úgy gondoltam, hogy ez lesz a sorozat legjobb része. Aztán mondhatjuk, hogy egy csapásra megváltozott a véleményem. Addig semmi gondom nem volt, amíg az első lepedőt össze nem gyűrték… Értem én, hogy ezt csinálja minden szerelmes pár és nem is vagyok ellene az erotikának, sőt! De úgy gondolom, hogy Mary és John szerelmét sokkal finomabban is le lehetett volna írni. Nem is értem, hogy sok író miért gondolja azt, hogy attól lesz jó vagy jobb egy erotikus műfajú regény, ha minél több ágyjelenet van benne.
Nagy meglepetések itt sem voltak, mint azt már az előző kötetekben megtapasztalhattuk, de ez a sorozat nem is arról szól, hogy hogyan és mivel lehet meglepni vagy meghökkenteni az olvasót.
Egyszeri olvasásnak és a sorozatot lezáró kötetnek megfelelt.

Paulina_Sándorné P>!
Bella Andre: Csók a fagyöngy alatt

Nekem nagyon bejött Mary és Jack története. Ez aztán a Szerelem, nagy betűvel. Annyira átjött a kémia, ami kettőjük között szikrázott. Imádtam őket. Tetszett, hogy Jack célirányosan haladt, tudta, hogy mit akar és volt is türelme hozzá. Mary néha próbára tette ezt. Nagyon jó volt az elején, ahogy spoiler

apwbdum>!
Bella Andre: Csók a fagyöngy alatt

Ez a történet, olyan ami körülölel egy és nem ereszt. El tudom képzelni, hogy karácsonykor olvasom és kint nagy pelyhekben hull a hó. Igazi karácsonyi történet.
Mary a sorozat eddigi részeiben is nagyon meghatározó szerepet kapott, már eddig is rajongtam érte, de most egyenesen imádom.
Annyira megható és szép az egész könyv, nagyszerűen megírva, hogy szinte el sem tudom mondani.
Nem árulok el titkot, hogy Jack már meghalt, ezt tudjuk az előző részekből. Mary és Jack gyerekeinek nagy trauma volt az apjuk elvesztés ezt az eddigi nyolc rész legnagyobb traumája. De most meg tudhatjuk Mary, hogy emlékszik a dolgokra, hogyan éli meg az eseményeket. Félelmetes és egyben fantasztikus az érzés, ahogy az egész történet hátterében ott húzódik a tudás, hogy Jack nem éri meg a pillanatot, amit Mary. Látni a gyerekeit révbe érni és a boldogságukat. Még most is könnyet csal a szemembe, az ahogyan át tudja adni ezt a felkavaró érzést a könyv.
Kicsit emlékeztet Julia Quinn: És boldogan éltek könyvére, de mégis más.
Igazi kedvenc lett.

Caty12>!
Bella Andre: Csók a fagyöngy alatt

Nagyon örültem ennek a könyvnek, hiszen bepillantást kaptunk, hogy milyen mélyen és tisztán szerették egymást a Sullivan testvérek szülei. A könyvnek nem is igazán volt más mondanivalója, csak az, hogy bemutassa az írónő, hogyan ismerkedtek meg egymással Jack és Mary. Számomra tökéletes befejezése volt ennek a sorozatnak ez a regény.

BezTina>!

Mary Sullivan egész évben azt várta, hogy a Tahoe-tó partján tölthesse a karácsonyt a családjával.

nypiro P>!

Jack a nő fölé ereszkedett, és gyengéden beleharapott a nyakán lüktető pontba.