Ezüst ​akácia 107 csillagozás

Belinda Alexandra: Ezüst akácia

Belinda Alexandra káprázatos regénye az 1920-as évek elején kezdődik, mely két kivételes nővér életéről és az ausztrál némafilmek világáról szól.
A jómódban élő testvéreknek, Adélának és Klárának édesanyjuk halála után menekülniük kell Prágából, ezért az Ausztráliában élő nagybátyjuknál keresnek menedéket. Számtalan nehézség, kaland és megrendítő esemény után a már felnőtt Adélából filmrendező lesz.
Az Ezüst akácia egy feledhetetlen utazás a sokszínű emberi sorsok között. A történet szárnyat ad a képzeletünknek, melyben éppúgy benne van a remény,
a csillogás és a szívfájdalom, mint ahogyan az Adéla által rendezett filmekben is.

A lábujjainkig megbizseregtet… erre a regényre érdemes volt várni.
Courier-Mail

Modern mese szeretetről, tiszteletről és családi összetartásról, mely átsegít bennünket az élet minden nehézségén.
The Times

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: I.P.C. Mirror I.P.C.

I.P.C., Budapest, 2014
432 oldal · ISBN: 9789636354909 · Fordította: Fügedi Tímea

Klára · Robert

Kiss_Julianna>!
Belinda Alexandra: Ezüst akácia

Öt pontot kapott tőlem a könyv, de nem lett a kedvencem. Voltak olyan részek amik nem igazán voltak érdekfeszítőek számomra. Ausztrália varázslatos világa, növényei, állatai mind megfogtak. Egészen a könyv végéig tartogatott meglepetéseket, váratlan fordulatokat. De volt olyan rész is ami kiszámítható volt. Ettől függetlenül szeretem az írónő könyveit.

Csoszi>!
Belinda Alexandra: Ezüst akácia

Számomra az idei év egyik nagy felfedezettje és kedvence: Belinda Alexandra. Emiatt izgatottan vártam, hogy egy újabb könyvét olvashassam. Sajnos ez a kötet most nem azt nyújtotta, amit elvártam, és bizony csalódtam. Nem, egyáltalán nem volt rossz. Most is egy olyan világot ismerhettem meg, amelyről korábban semmit sem tudtam: az 1920-as évek Ausztráliáját, az ausztrál filmkészítés kezdeteit, a filmterjesztés nehézségeit, az ország vadvilágát, illetve hogy milyen nagy mértékben irtották az erdőket, pusztították az őshonos állatokat. Itt is megjelentek a szellemek és a vegetarianizmus is nagy hangsúlyt kapott. Rengeteg szomorúság, fájdalom, kaland, izgalom. A szereplők közül Beatrice és Milos kivételével, mindenkit megkedveltem. Kit jobban, kit kevésbé. A szerelmi háromszöget nem tettem volna bele. Bár valószínű enélkül kevesebbet pityeregtem volna.

Timcsibaba77>!
Belinda Alexandra: Ezüst akácia

Nem sok jött át most ezzel a regényével az írónőnek. Fájlaltam, hogy nem sok időm volt az olvasásra, és lehet, ezért is kissé kiszakadtam a könyv hatása alól, így nehéz volt pár nap kihagyás után visszarázódnom.
Ami megkapó, és magával ragadó része, egyetlen momentuma volt a regénynek, a szerelem. Ahogy szépen lassan kibontja mozzanatról mozzanatra az írónő. Az életben nem létezik lehetetlen, nem mindig sodorja elénk időrendben a megfelelő személyt, és a boldogságot, de mindenki életében eljön egyszer a nagy szerelem.spoiler Adéla férje elvesztése után döbben rá, hogy nem az mellett élt, akit szeretett, hanem totális önmegtagadásban. majd mesébe illően egymáséi lesznek. Megvallom őszintén nem is hittem az ilyen nagy happy endekben, de saját tapasztalatból azt kell mondjam, hogy bizony, van ilyen.
Mindenkinek ajánlom ezt a nagyszerű könyvet, aki a történelmi remekekre kíváncsi, szereti az írónő stílusát, és szívesen kalandozik el a mesés Ausztrália világában.
A fotózás története, és a néma filmek világa, maga a húszas évek teljesen lenyűgöztek…Igazi limonádé szerű szappanopera kategória.

bokrichard>!
Belinda Alexandra: Ezüst akácia

Belinda Alexandrától a második könyv, amit olvastam, de ez annyira sajnos nem fogott meg. Van az a pillanat, amikor az összhatása az ötletek kivitelezésének nem olyan jó, mint ahogy elképzelném. Pedig van itt szó rengeteg érdekességről: ausztrál filmgyártás története, zene, pszichológia stb. A szereplők sem tudtak olyan maradandó hatást kelteni, nem igazán keltek életre, nem úgy, mint Ausztrália. A szerelem szál sem volt az igazi, sőt itt akadtak nagyobb problémáim, különösen a vége felé. spoiler Emiatt a fél csillag mínusz, de egynek elmegy. Ja, és ami a lényeg, folytatom az írónő könyveinek olvasását, mert biztos lesz még jobb is, legalább annyira, mint a korábban olvasott könyve.

Zsuzsanna_Makai>!
Belinda Alexandra: Ezüst akácia

Pont az előző BA olvasásakor merült fel bennem, h miért megy egy Ausztrál szerző ennyire messze a hazájától, h Franciaországban, Olaszországban, vagy Oroszországban játszódnak a könyvei. Miért nem játszódik Ausztráliában?
Hát így! Én akartam, megkaptam! Nagyon tetszett!
A Cseh részek is, mert ugyan közel van, de mégis távol, és az Ausztrál részek, ami meg aztán TÁVOL van.
Szerintem egy teljesen jól felépített történet volt, kicsit sajnálom, h CSAK Adéla fejlődéstörténetére volt kiélezve, mert Klára sztorijához se kellett volna sokat hozzáírni a történethez, de ez olvasás közben nem tűnt problémának.
Természetesen többször elbőgtem magam, de pl nagyon tetszett az a zárt fal, amit a gyerekek köré emeltek, h megmentsék az életüket.
Vegetáriánus vagyok, imádom a fákat, ez a rész is megvett magának. Ami akkoriban még furább lehetett, mint mondjuk most.
Egy dolog nem tetszett, ahogy haladtunk a történettel, nem tudtam, ki, mennyi idős, mennyit haladtunk.
A végén, a temetős résznél az öreg megkérdezte, h mióta halott, 5 éve. Ilyesmi több kellett volna. Vagy amikor Klára elindult koncertezni, Ő 23 volt.

KönyvMoly_1989>!
Belinda Alexandra: Ezüst akácia

Nagyon szeretem Belinda Alexandra stílusát. :)
Olvasmányos, egyedi, fordulatos és szép. Gyönyörűen adja vissza az érzelmeket és bár családregény, nem éreztem lassúnak, eléggé képes volt lekötni a figyelmemet. Tetszett, hogy bepillantást nyerhettem Ausztrália világába és a némafilmgyártásba. Mindkét téma módfelett érdekes és különleges. ;)
Adéla és Klára is nagyon szimpatikus szereplők voltak, Ota bácsit és Rijjanát is kedveltem. Philip nem volt épp a kedvencem, nem tetszett a bizonytalansága, de örülök, hogy a végére minden jóra fordult vele kapcsolatban is.
Kíváncsian várom az írónő következő könyvét is.

Belinda Alexandra: Ezüst akácia

Jó kis történet alaposan kidolgozott karakterekkel. A végén szinte családtagnak éreztem magam.
A befutó nálam Freddy volt az első pillanattól kezdve.
Az ezüst akáciával elolvastam Belinda Alexandra összes magyarul megjelent könyvét. Már most hiányérzetem van… Volt 1-2 gyengébb könyve, de összességében elmondhatom, hogy kitűnő történeteket és kellemes karaktereket tud kiagyalni.

Belinda Alexandra: Ezüst akácia

Nyugodt, csendes vizű folyó volt az Ezüst akácia. Valószínűleg tényleg nem ez a regény a legkiemelkedőbb műve az írónőnek, engem mégis jókor talált meg a történet, nagyon szerettem. A történet végig kiegyensúlyozott mederben haladt, nagyobb sodrások, izgalmak nem igazán voltak, néha kissé szappanoperás fordulatot vettek a dolgok, de így is lenyűgöző volt az írónő történetvezetése, kutatómunkája, mondanivalója. Annyira szépen mutatta be az írónő Ausztrália vadvilágát, természet és állatvédő énje, hatása nagyon erős volt most. Ez az egyik nagy erőssége számomra az Ezüst akáciának. Ennek külön örültem.
Ami még meglepett, hogy a zene is nagyon fontos szerepet kapott a filmművészet mellett.
Belinda Alexandra az egyik legjobb történelmi családregény író számomra. Az ő regényeit olvasni mindig egy nagy utazás, egy kaland.
Annyira jó a stílusa, annyi színt, illatot, hangulatot tár elénk, annyi izgalmas világon át vezet minket, hogy nála az sem érdekel és az sem igazi hátrány, hogy a karaktereket és a szerelmi szálakat nem mutatja be igazán mélyen és árnyaltan.
spoiler

landi72 P>!
Belinda Alexandra: Ezüst akácia

Nem gondolom, hogy tucattörténet lenne, ezért is érintett meg annyira. A szeretet ereje ebben a történetben többször is kiteljesedik. Szükség van hozzá egy kedves, érzékeny, mélyérzésű lányra. Az élet mindig tartogat nehézséget, de előfordul, hogy ezek rendeződnek. Van hogy sokat kell rá várni…de legtöbbször megérni.
Egy kicsit elfogult is vagyok, mert a történet nagy része Ausztráliában játszódik, ami mindig is közelállt hozzám spoiler

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
Belinda Alexandra: Ezüst akácia

Amikor elkezdtem olvasni a könyvet, kissé megijedtem, hogy ha ez végig ilyen lesz, akkor ezt kín szenvedés lesz kiolvasni, de szerencsére pozitívan csalódtam benne. Van egy egyedi stílusa a könyvnek, épp úgy ,mint az írónő könyveinek a borítótójának is. a könyv után rákerestem a többi regényére is
Őszintén szólva az elején elégggé unalmas volt, majd mikor Auszrtáliába költöztek, onnantól lett érdekes a történet. Szépen végig volt vezetve a történet, a maga családregény műfajában. Szerettem, ahogyan leírta és ábrázolta a természetet és Ausztráliát az írónő. Angel a kis rókakuzu nagyon aranyos volt és a természetvédédelem fontossága is pozitív irányba vitte a könyvet. Számomra nagyon érdekes volt megismerkedni a néma filmek és mozik készítésével.
Adélá és Philip szerelme lassan bontakozott ki és sokáig beteljesületlen maradt. Igazándiból egyikük sem harcolt a másikért, elfogadták a sorsukat. Freddy számomra nagyon nagy fejlődésen ment át és érdekes karakter volt. Adélá és Freddy a legjobbat hozták ki egymásból. Beatrice már az elejétől kezdve nem volt a szívem csücske, akárcsak Milós. Klára és Robert karaktere nem igazán volt érdekes, de pótolhatatlan részei voltak a könyvnek és így kapott egy másik szálat is a történet. Mikor a vegetáriánus kávézóban megjelent Hugh és a vállán üllő Giallo , először azt hittem , ők főszerepet kapnak… bár ígyis végig követhetjük az életüket. Esther is nagy fejlődésen ment keresztül és tetszett az a misztikus szál, ami közte és a pillangó között volt. (titokban neki szurkoltam a legjobban, hogy megtalálja a boldogságot)
Tényleg lassan indult be a történet és ebben a mederben is haladt tovább a végéig, de a két cseh lány valahogy belopja magát a szívünkbe és izgulunk, aggódunk és meg is könnyezzük olvasás közben az életük fontos részeit. A lányok hamar megismerik a veszteséget, fájdalmat, gyászt , mégis támogatják egymást a testvérek, és nem veszítik szem elől az álmaikat.
Őszintén szólva kedvenc nem lett a könyv és a teljes öt csillagot sem érzném jogosnak , így fél csillagot levontam, de szívből ajánlom a könyvet, ha valaki szereti a családregényeket.

Kiss_Julianna>!

– Te aztán nem köntörfalazol.
– A köntörfalazás időpocsélolás. Ha tisztelsz valakit, megmondod neki az igazat.
Felzaklatott a Freddy szavaiban rejlő igazság.

Csoszi>!

A köntörfalazás időpocsékolás. Ha tisztelsz valakit, megmondod neki az igazat.

Zanit>!

A köntörfalazás időpocsékolás. Ha tisztelsz valaki, megmondod neki az igazat.

Erzsebeth P>!

Ezen a földön minden kapcsolatban áll mindennel – mondta nekem egyszer.
– Ha más élőlényeket bántunk, magunknak ártunk. Ha nem viselkedünk velük együtt érzően, szenvedni fogunk testben és lélekben is.

Kapcsolódó szócikkek: együttérzés
Kókuszka>!

– Azok a civilizációk maradnak fenn, melyek a jelennel és a jövővel foglalkoznak. Amelyek a múlton rágódnak, elpusztulnak.

Kapcsolódó szócikkek: civilizáció
Zanit>!

A betegséged kihathat a személyiségedre vagy
A személyiséged kihathat a betegségedre

Erzsebeth P>!

– Mikor olyan idős voltam, mint te, meggyengült a szemem a túl sok olvasástól. Josephine néni azt mondta, a közelre nézés megfeszíti az izmokat, és távolra nézéssel kell őket ellazítanom.

Kapcsolódó szócikkek: látás · szem
koan12>!

Sose alacsonyodj le a sértés megtorlásához, mert hamar kiviláglik az igazság!

Kapcsolódó szócikkek: bosszú · igazság · sértés
Miyako71 P>!

– A buddhisták szerint valahányszor segítesz egy másik élőlénynek, rá fogsz jönni, hogy az igazi segítséget te kaptad – mondta nekem Klára.

Kapcsolódó szócikkek: buddhizmus · Klára