Bekő Mária (szerk.)

A ​bezárt szoba titka 1 csillagozás

Bekő Mária (szerk.): A bezárt szoba titka

A Kroki Krimi sorozat ritka csemegét nyújt a műfaj kedvelőinek. A legnépszerűbb amerikai krimiszerzők novelláinak magyar nyelvű válogatását közöljük a havonta megjelenő füzeteinkben, melynek második kiadását tartja most kezében az olvasó.
A füzet tartalma:
Jack Ritchie: Üzenet a hajópadlón
Jack Ritchie: A bezárt szoba titka
Francis M. Nevin Jr.: Nem is rossz üzlet
Edward D. Hoch: A kilencedik menet
Dan J. Marlowe: Bizonyíték nélkül

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kroki krimi

Krónika, Budapest, 1988
64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630257424 · Fordította: Fazekas István

Ez_elment_vadászni
Bekő Mária (szerk.): A bezárt szoba titka

Bekő Mária (szerk.): A bezárt szoba titka Válogatás az Alfred Hitchcock's Magazine és az Ellery Queen's Mystery Magazine c. kiadványokból

Érdekes,élvezetes 4 kriminovella. Van benne pár helyesírási hiba,de nem zavaró. Elalvás előtt,rövidebb utazásra,nyaralásra ideális.

Szelén

…soha egy pillanatig sem gyanúsítottam a férjemet apám meggyilkolásával. Nem hittem volna, hogy képes megtenni. Nem feltételeztem róla ekkora bátorságot.

Üzenet a hajópadlón

-Gyilkosság- állapította meg.
-Öngyilkosság- mondtam én.

Bizonyíték nélkül

Szelén

A második menetben Jimet zavarni kezdte a szokatlanul nagy csend.

A kilencedik menet