A ​Bölcs Hiánypótló 32 csillagozás

Békés Pál: A Bölcs Hiánypótló Békés Pál: A Bölcs Hiánypótló

Hiányérzeted van? Elégedetlen vagy magaddal? Hiányzik némi bátorság, fürge láb vagy duzzadó karizom? Csak egyvalakihez fordulhatsz. Nem, nem varázsló. Varázslóból van kicsi és nagy, erdei és mezei, jó, gonosz, fekete és fehér, belőle viszont egyetlenegy létezik az egész világon. Vagyis a végén. Ő hiányt pótol, tehát pótolhatatlan. Kapujában sorban állnak a töröttek, a repedtek, görbék, csorbák, csálék, csempék, és ő pótolja a hiányaikat. Senkit el nem ereszt üres kézzel.
Békés Pál meseregényének hősei reménykedhetnek: talán az ő bajukra is talál orvosságot a Bölcs Hiánypótló.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Móra, Budapest, 2009
124 oldal · ISBN: 9789631186765 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631180077 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc
112 oldal · ISBN: 9631180077 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

AfterEight P
Békés Pál: A Bölcs Hiánypótló

Mi történik azokkal akik úgy érzik valamiért mások mint a többiek? A legtöbben szinte bármire hajlandóak, hogy ugyanolyanná váljanak.

" Megnőne az önbizalmunk. Ha valaki tudja, hát éppen te, hogy mindenkinek
hibádzik az önbizalma, ha hiányos, és mindenkié helyreáll, sőt megnő, ha hiánytalan."

Aki viszont képes magát elfogadni, úgy ahogy van, az megmenti egyediségét.
Ez néha úgy tűnik hátrányává válik, néha úgy, előnyévé – csak rajta múlik miként
használja. Az erőszakosság, elnyomás megjelenik, de egyedül is a megfelelő
stratégiával és elszántsággal legyőzhető. A lényeg az, hogy Önmagunk maradjunk.
Ajánlom azoknak – gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt-,akik arra gyanakodnak
valamiben különböznek és ezt nehéz elfogadniuk, vagy elfogadtatniuk.
Megszerettem Békés Pál „meséit”.

Uzsonna
Békés Pál: A Bölcs Hiánypótló

Foglalkozás összeállításához vettem elő a régi kedvencet, és nagyon élveztem a „frissítést”. Kedves és érdekes történet, fantasztikus, humoros nyelvi játékokkal tarkítva és bizony hátborzongatóan jól sikerült az elnyomó erőszak praktikáit is ábrázolnia. Több réteget le lehet húzni a történetről, gyerek, felnőtt egyaránt jól szórakozhat, gondolkodhat rajta.
Sajdik Ferenc illusztrációi pedig kitűnően kiegészítik a szöveget.
Marad még most is kedvenc! :-)

112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631180077 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc
olvasóbarát P
Békés Pál: A Bölcs Hiánypótló

Nagyon jó és hasznos mese, az egyediség elismerését erősíti meg az olvasóban, és a mindent lehengerlő erőszak ellen bevethető praktikákat is felsorakoztatja. Békés Pál remekül mesél, a hiányok között többször felbukkan az értelem hiánya és kiderül, hogy néha a túltengés veszélyes. A nyelvezete különösen élvezetes, sokszínű, választékos, nem véletlenül lett az Édes anyanyelvünk pályázat díjnyertese. Sajdik Ferenc rajzai hozzátesznek a szerző soraihoz, segítenek a történet feldolgozásában.

_natalie_
Békés Pál: A Bölcs Hiánypótló

a Hiánypótló, egyszerű ez, hiányt pótol, ha kell. ha nem, akkor nem, ezért bölcs. és néha még a Bölcs Hiánypótlót is elfogja valami furcsa vágyféle dolog, akkor felül Mágus nevü öreg motorjára, a nyeregtáskából előhúzza motorosszemüvegét, és hosszú kék-fehér csíkos sálat köt a nyakába. amikor eléri „a domb mögött húzódó, nyílegyenes utat, mely a világvége peremén halad, már teljes sebességgel száguld… Nyakában zászlóként lobog a kék-fehér csíkos sál.”
egyébként utólag, már biztosak vagyunk abban, ha az ötödik fejezetet átugrottuk volna, akkor most tényleg bánnánk. valamint az is igaz, hogy az utófejezetben végre mulattunk, mert megérdemeltük. :)

Lady_Hope I
Békés Pál: A Bölcs Hiánypótló

Találkoztam az íróval is…
Hosszú sorokban álltunk hogy végre dedikálja a könyvünket. Voltam körülbelül 12 éves. Már nagyon elfáradtam, mire végre én kerültem sorra. Rámnézett az öreg.
-Kinek írjam?
-Saroltának és Laurának.
-De az két ember.
-De tessék így írni.
-Melyik vagy te?
-Sarolta
-Akkor azt írom.
-De tessék már beleírni a húgom nevét is!
-De az sok.
-Kérem szépen!
-Nem!
-Akkor csak tessék aláírni.
Ekkor hosszan, szúrosan nézett rám, majd nagyon lassan a kezébe fogta a tollat, és kinyititta elöl a könyvet. Olyan lassan dolgozott, hogy mire közel került a toll a papírhoz, már vége volt a dedikálásnak.
Persze nem írt bele semmit.
Nem szeretem ezt a könyvet.

prezzey
Békés Pál: A Bölcs Hiánypótló

Kedves és jópofa mese, nagyon jó karakterekkel, és még motoroznak is benne. Kicsit aggódtam, hogy más lesz a végkifejlet, mint ami végül is lett. Vannak benne politikai áthallások, de olyan jellegűek, hogy igazából csak az találhat a könyvben kivetnivalót, akinek tényleg nagyon szélsőséges nézetei vannak…
                    __
Erre az eseményre olvastam:
* Magyarok előnyben

deardurr
Békés Pál: A Bölcs Hiánypótló

Gondoltam, hogy Békés Pállal most sem foghatok mellé és valóban! Vicces nyelvtani megoldások burjánoztak, ami külön öröm volt.

B_Panka
Békés Pál: A Bölcs Hiánypótló

Nagyon aranyos történet, tetszik ez a hiánypótlás, s az is, amit a végén kihoz belőle. Jó a nyelvezete, kedves gondolatokat rejt benne. Mosolyogni való. :-)

pat P
Békés Pál: A Bölcs Hiánypótló

Kedves, vicces és okos. A Bödönök, azok még a Pomogácsoknál is rosszabbak!!!!

danlin P
Békés Pál: A Bölcs Hiánypótló

Ötletes és csodásan kivitelezett, egyszerre nevetett és gondolkodtat el. A nyelve játékos, vicces, élvezet volt olvasni. A szójátékaival mosolyt csal az olvasó arcára, és közben elgondolkozik, mi is az a hiány, jó vagy rossz, ha valaki más, lehet-e előnyünk az, ami látszólag a hátrányunk. A gondolatok és a humor miatt mind gyermekeknek, mind felnőtteknek élvezetes kis olvasmány.

olvasóbarát P

Ő hiányt pótol. A varázslók, éppen mert sokan vannak, helyettesíthetők. Ám a hiánypótló pótolhatatlan.

AfterEight P

Közben a szögletesen kerek, hosszúkásan rövid, mélyen lapos, recésen sima
valaki vagy valami közelebb ért, mind tisztábban látszott hogy nem látható, és
pontosan kivehető volt, hogy kivehetetlen.
Az óra és a rém mind mélyebbre kushadtak ,igyekeztek beleolvadni az árokba,
a hangjuk csupán lehelet, szellőborzongás, halovány motoszka.
– Látod?
– Persze. Vagyis nem.
– Én is így vagyok vele.

krlany I+SMP

Ha digitális kollégákkal hozta össze a sors, megvetően fintorgott, néha pedig egyenesen felhúzta magát. Ilyenkor olyasmit dudorászott-dünnyögött, hogy: „Ó, te szegény szerencsétlen, kimúlsz egyszer észrevétlen, kinek lelke csak egy elem, odavan, ha elemelem, hallod-e, te digitál, a sors téged kipipál.”

Limbus

Így szokás. Aki többre vágyik, vándorútra kel. Ősi hagyomány – bólogatott az óra.

krlany I+SMP

– Egyszer volt, hol nem volt, túl a hegyen, túl a vízen, nem is egyen, hanem tízen, túl a földön, túl az égen, talán épp a világ-végen, olyan messze, olyan régen, hogy nem látta senki, csak a telihold… – így dünnyögött-dudorászott valaki a bamba buckák közt kanyargó ösvényen.

Limbus

Az igazat megvallva… amikor a magam lábára álltam, nem gondoltam, hogy a függetlenség ilyen fárasztó.

Limbus

…az értelem nem a szavak számától függ.

Jesper_Olsen

Akinek sosem volt még baja, sosem volt semmiféle hiánya, nem sejti, mit érez az, akinek van, és hirtelen megszabadul tőle.

Uzsonna

Van, aki veszít a hiánnyal – akkor pótolni kell. És van, aki nyer rajta.

_natalie_

A vándorok búsan csimpaszkodtak a főfa legfelső ágán.
    Pontos idő azt dünnyögte maga elé komor vagyok, sőt búskomor, szívem szaggatja a szomor.
    – Úság – mondta Venyige.
    – Mi az, hogy „úság”? – kérdezte az óra.
    – Nem „szomor”, hanem szomorúság. Az szaggatja a szívedet.
    – Mit értesz te a rímekhez, a lélekhez? Amit én érzek, az szomor!
    – Úság! Anélkül semmi értelme!
    – Ahhoz, hogy valaki felfogja az értelmét, értelem kell! Annak, hogy szomor, van értelme, neked viszont nincs!