10. ​32. 12 csillagozás

Békefi Dorka: 10. 32.

A 10. 32. egy rövid történet a magányról, amelyben mindenki rengeteg kávét iszik. De nincs az a mennyiségű kávé, mely segíthetne megbirkózni a felemás emberi kapcsolatokból fakadó érzelmi feszültséggel.

Ben, a történet tizenéves főszereplője lépten-nyomon ezzel a nyomasztó problémával kénytelen szembesülni. És úgy tűnik, senki nem tudja rá a megoldást. Ahogy a választ sem arra a kérdésre, hogy vajon hova lehetne elmenekülni egy ilyen helyzetből, ha kétségbeesésünkben azt sem tudjuk megmondani, mi a valóság, és mi az, ami csak a képzeletünk szürreális játéka.

Álomgyár, Budapest, 2015
Álomgyár, Budapest, 2015
ISBN: 9786155596216

sztinus>!
Békefi Dorka: 10. 32.

Nem tudom ki ez a Bèkefi Dorka, mert a neten sok infót nem találok róla.
Mert olyan könyvet írt, hogy alig térek magamhoz. Legnagyobb kedvencemhez Pettersonhoz hasonlítanám a stílusát, ami nagyon bejön; mond is, meg nem is, miközben olyan szèpen ír, keményen és kegyetlenül.
Sok történet, sok érzés hömpölyög benne.
Nagyon ajánlom.

mrsp>!
Békefi Dorka: 10. 32.

A 10. 32. címe és borítója már önmagában is elég ahhoz, hogy az olvasó megálljon egy percre ennél a könyvnél, és kiderítse, miről is szól. Annyira figyelemfelkeltő, annyira izgalmas, annyira egyedi. Aztán ott van a fülszöveg, ami egy fantasztikus történetet ígér.

Őszintén szólva az első 15-20 oldalon fogalmam sem volt, hogy mit olvasok. Hozzá kell szokni az érdekes megközelítésmódhoz és ahhoz, hogy egy ideig homályosak a dolgok. De amikor hozzászoksz, ez egy nagyon jó kis könyv.

Igazából ez a filozofálgatás nem az én stílusom, nem különösebben szeretem az ilyen könyveket, de ez tetszett. Szerintem mindenképp érdemes egy esélyt adni neki, még ha az elején kicsit furcsa is. :)

molyreka I>!
Békefi Dorka: 10. 32.

Volt benne valami, ami nagyon, de nagyon megfogott! Mivel kávéimádó vagyok, és kicsit magányos típus is, teljes mértékben tudtam azonosulni Bennel. Nagyon aranyos története volt, tetszett is, viszont néha azért belekavarodtam a történetbe. Ebben a könyvben tulajdonképpen azok a mondatok tetszettek, amik hatalmas igazságot mondanak ki, nem nyíltan, hanem burkolva. Azt sajnálom, hogy Dodoról nem kaptunk részletesebb jellemzést, viszont annak örültem, hogy Fredet jobban megismerhettük.

Kovaxka P>!
Békefi Dorka: 10. 32.

Szép, elgondolkodtató, mély, varázslatos. Novellányi terjedelem, amit szétfeszít az anyag, pedig nagyon levegős. Olvastam volna tovább, a szeplőkről többet szerettem volna megtudni, de megállt az idő. Nem baj, ezt is nagyon szerettem. Remélem, olvashatok még a szerzőtől.

Dia21 >!
Békefi Dorka: 10. 32.

Hetekkel ezelőtt olvastam a regényt, egy egészen piciny könyvecske, mégis annyi minden van benne, amely olyan könnyen elgondolkoztathatja az olvasót, ha nyitott rá.

Értékelésem folytatását itt találod: http://konyvek-regenyek-vilaga.blogspot.hu/2016/05/beke…

Emmonita P>!
Békefi Dorka: 10. 32.

Általában nem tulajdonítok nagy jelentőséget se egy könyv címének, se a borítójának. Olvasás előtt nem is nagyon értettem egyiket se, nem is gondolkoztam rajta.
Így utólag mondom, mindkettő zseniális. Ahogy a könyv is. :)

Békefi Dorka: 10. 32.

Egész biztosan soha az életben nem olvasom el ezt a könyvet, ha nem kell egy kihíváshoz zongora címkével olvasnom. De mennyire örülök, hogy kellett! Igazából nem volt nagyon se eleje, se vége, nem is tudom biztosan, hogy Dodó valóságos volt-e vagy nem, az viszont egész biztos, hogy egyszeri olvasás kevés ahhoz, hogy minden üzenet átjöjjön. De így is voltak benne csodás gondolatok és gyönyörűséges leírások (könyörgöm, még a kávéfőzőkről is milyen szépen ír), nem is zavart a csapongó stílus, egyszerűen csak örültem mindannak, amit kaptam ettől a történettől. Maradandó élmény volt.

Henri>!

Mekkora súlya van egy könnycseppnek? Néha azt képzelem, mindegyik egy kis darab belőlem, ami elpárolog, eltűnik, és utánuk annyival könnyebb leszek. Amik nem jönnek ki, azok viszont apró kis kövekké változnak, és egyre csak húznak lefelé.

Henri>!

A csillagok akkor is ragyognak, ha szomorúak. Pedig biztosan nagyon, nagyon szomorúnak kell lenniük, hiszen már annyi szörnyűséget láttak. Itt, a földön pedig azért nincsen még teljes sötétség, mert bánatukban fényt sírnak le ránk.

Dia21 >!

Becsuktam a könyvet. Leraktam magam elé a kopott, kockás pléddel letakart ágyra, és egy darabig csak bámultam a megviselt fedelén az illusztrációt. Egy bombázórepülő húzott el rajta egy város felett. Mindennek csak a sziluettje látszott. A város lángokban állt, de fölötte, a sötét égbolton világítottak a csillagok. A csillagok akkor is ragyognak, ha szomorúak. Pedig biztosan nagyon, nagyon szomorúnak kell lenniük, hiszen már annyi szörnyűséget láttak. Itt, a földön pedig csak azért nincsen még teljes sötétség, mert bánatukban fényt sírnak le ránk.

Zyta88>!

A távolság két ember között nem kilométerekben mérhető, de még csak nem is szavakban. Érzésekben. Lehetnek ketten bármilyen közel, szoríthatják egymást bármilyen erősen, ha az érzéseik nem találkoznak, sosem érhetik el egymást. És lehetnek bármilyen messze, ha ugyanazt érzik, a távolság a maga fizikai valójában megszűnik létezni.

mrsp>!

Dodót a neve kapásból arra ítélte, hogy kilógjon a sorból. Bárhol, bármilyen sorból.

Zyta88>!

Az otthoni árulta el magáról a legkevesebbet. Mélabús titokzatosság lengte körül, mint az olyan embereket, akiknek a szemében akkor is ott bujkál a szomorúság, ha mosolyognak. Más kávéfőzőkhöz képest olyan halkan szólalt meg, hogy azt már-már suttogásnak lehetett venni. És minden alkalommal, amikor elvégezte a feladatát, csöndes sóhajtással vonult vissza a konyha sarkában magányába másnapig.

Zyta88>!

…rájöttem, hogy az egyetlen dolog, amitől félnem kell, nem az, hogy egyszer meghalok, hanem hogy nem kezdtem el előtte élni.

Zyta88>!

Ha semmilyen formában nem mutatok ki egy érzést, van, aki számára akkor is látható?

Zyta88>!

Ha valamivel egyszer elkezdtem foglalkozni, azt azért tettem, mert őszintén érdekelt, és éppen ezért komolyan el is mélyültem benne.

Zyta88>!

Amitől az én szívem összeszorult, az valójában anyám volt, és az a nyomasztó érzés, hogy valamivel csalódást okozok neki, valami általam ismeretlen és nyilvánvalóan nem szándékos tettemmel, a viselkedésemmel elszomorítom.