Beke Margit (szerk.)

Egyházam ​és hazám 0 csillagozás

Mindszenty József hercegprímás szentbeszédei I. (1945--1946.)
Beke Margit (szerk.): Egyházam és hazám

„Hirdesd ​az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan.” (2Tim 4,2) Szent Pál szavai a püspökök egyik legfontosabb feladatát és küldetését emelik ki.
Mindszenty József bíboros, hercegprímás, esztergomi érsek az igehirdetés kötelességét a magyar történelem egyik legnehezebb korszakában rendíthetetlen hősiességgel teljesítette, amint az esztergomi székfoglalójában kiemelte: „Akarok lenni népem lelkiismerete, hivatott ébresztőként kopogtatok lelketek ajtaján; a feltetsző tévelyek ellenében az örök igazságokat közvetítem népemnek és nemzetemnek.”
     Tanításainak egy része nyomtatásban is megjelent. A nyomtatott betűk biztosították, hogy tovább tanítsa nemzetét. Amikor 1948. december 26-án este letartóztatták, a házkutatás alkalmával kéziratait is lefoglalták. Mindeddig hozzáférhetetlenek voltak, mert a bíróság levéltárában őrizték. A rendszerváltozás következtében kéziratait visszaadták. Személyének és munkásságának megbecsülése megkívánja, hogy ezek is a… (tovább)

A művek szerzői: Mindszenty József

Esztergomi Főegyházmegye, Esztergom, 1991

Székely Tibor: Magyar egyháztörténeti karcolatok a 20. század közepéről, 1948–1961
Cserháti József: Fényvillanások a hosszú éjszakában
Szent Pál apostol nyomában – II. János Pál pápa beszédei Görögországban, Szíriában és Málta szigetén
II. János Pál: Bocsássunk meg és kérjünk bocsánatot!
Szőke János: Öt év száműzetés
Prohászka Ottokár: Legyetek világító emberek!
Mihályfi Ákos: Mihályfi Ákos beszédei
Mihályfi Ákos: Mihályfi Ákos beszédei II.
Mihályfi Ákos: Ünnepnapok
Cserháti József – Fábián Árpád (szerk.): A II. Vatikáni Zsinat tanítása