Műalkotások ​elemzése 25 csillagozás

A gimnázium I-III. osztálya számára
Beke László: Műalkotások elemzése

A szerzőnek – saját tapasztalataira és számos nagy művész, tudós vagy pedagógus meggyőződésére támaszkodva – az a véleménye, hogy a művészet különös tulajdonságai miatt „nem megtanítható”. Rengeteg ismeret és készség átadható és elsajátítható ugyan a művészettel kapcsolatban, elméletben és gyakorlatban egyaránt – csupa olyasmi, „amit minden művelt emberneknek illik tudnia” –, de éppen a legfontosabbhoz, ahhoz a bizonyos „kimondhatatlanhoz”, amelynek megragadására minden művész és minden műértő törekszik, kizárólag személyes utak vezetnek.
Ahány ember, annyiféle. Emiatt mondhatjuk: könyvünk ugyan sok olyan ismeretet tartalmaz, amit meg lehet tanulni és számon is lehet kérni, mégsem ez a lényeg. És megfordítva: az a célunk, hogy mindenkit a lényeg megismerése felé segítsünk, noha a végeredményt nem mindig tartjuk számonkérhetőnek.

Nemzeti Tankönyvkiadó, Gyomai Kner Nyomda Rt., 2005
436 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631948110
Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2003
436 oldal · keménytáblás
Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2002
436 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631929884

selfmadehell P

Beke László: Műalkotások elemzése A gimnázium I-III. osztálya számára

Érdekes volt olvasni, a 80-as évek első felében íródott, de még a 90-es évek végén is használták tankönyvként, többé-kevésbé megőrizve az „ideológiai terheltséget”, és olyan oximoron is előfordult benne, hogy „a haladó hagyomány”. Egyébként tetszett, és egyesek elmondása alapján méltatlanul mellőzött tankönyvnek tartom. A fejezetek végén levő feladatokat tényleg kihívásnak érzem, sőt, a szerző mintha csupa koraérett gimnazistát tételezett volna fel.

calamum

Beke László: Műalkotások elemzése A gimnázium I-III. osztálya számára

Égen-földön kutattam utána, míg nem aztán potom áron meg vásárolta nekem anyám. Azt kell mondjam, átfogóbbnak és érdekesebbnek ítéltem meg A képzelet világához képest, amiből nekem kellett tanulnom. A képek viszont hagynak némi kívánnivalót maguk után – kedvencem a kiégett Pietá… De összességében remek könyv.

bekadizajn

Beke László: Műalkotások elemzése A gimnázium I-III. osztálya számára

Alap. Ez volt az első – és egyben utolsó – könyv, melyet elejétől a végéig „megtanultam”.

PuPilla

Beke László: Műalkotások elemzése A gimnázium I-III. osztálya számára

Jó sokat kellett forgatni (pedig nem ilyen osztályba jártam), és jó sok puskát gyártottam belőle :D

Pennmenelien P

Beke László: Műalkotások elemzése A gimnázium I-III. osztálya számára

Érettségire készültem belőle, szerettem.

Lahara ISP

Beke László: Műalkotások elemzése A gimnázium I-III. osztálya számára

Ezt meg kellett venni, mert, hogy szakirodalom, de már Kaposváron. Plusz egy újabb művtöris könyv a gyűjteménybe.

selfmadehell P

Az utópikus építészet jellemzője, hogy olyan terveket alkot, melyeket kora – megfelelő technikai felkészültség, anyagi hátér vagy társadalmi igény híján – nem tud megvalósítani. Ismersz-e ilyen építészeti elképzeléseket?

E_W

TANÁR: Gyerekek, a művész ezzel azt akarta mondani…
DIÁK: Tanár úr kérem, akkor miért nem azt mondta?!