…mert ​az ember kétnemű 2 csillagozás

Beke Kata: …mert az ember kétnemű

„Ez a könyv nem vitairat, noha már legelső fejezetében sem teszek mást, mint vitatkozom, s amivel vitatkozom, sűrűn idézem is – írja a szerző előszavában. Miskolczi Miklós Színlelni boldog szeretőt c. kötete inkább alkalmat adott arra, hogy újrafogalmazzak, rendszerezzek olyan gondolatokat, amelyek régóta foglalkoztatnak, tapasztalatokat, amelyeket átéltem vagy megfigyeltem.”
Beke Kata a tőle megszokott közéleti szenvedéllyel most magánéleti kalandozásra hívja olvasóit, a maga igen megszívlelendő életeszményét vázolja fel; szól hűségről, becsületről, tiszteletről, őszinteségről, felelősségről és egymás iránti megbecsülésről. Lehet, hogy korunk sivár magatartásmodelljei nem kedveznek az ilyen „ósdinak” tűnő fogalmaknak – véli a szerző –, de hiszi, s vele kell reménykednünk, hogy a kétnemű embernek sikerül megóvnia életünk legnagyobb értékeit: a szerelmet, a házasságot, a családot. Csak nők és férfiak kellenek hozzá.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Gyorsuló idő Magvető

Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 1993
Magvető, Budapest, 1984

ppeva P>!
Beke Kata: …mert az ember kétnemű

Nagyon okos, értelmes könyv. Elgondolkodtató, tanulságos. Bárcsak többen olvasnák.
1984-ben jelent meg, akkor olvastam, de maradandó gondolatokat hagyott bennem. Biztosan újra fogom olvasni.