Férfienergia 21 csillagozás

Uralt erő a család és a társadalom szolgálatában
Bedő Imre: Férfienergia

„Hová ​tűntek a férfiak?” kérdezik lépten-nyomon nők és férfiak egyaránt. Ma már tudósok, kutatók jelzik, hogy ez a nyugati világ egyik legsúlyosabb problémája…

Ez a könyv támpontot ad nemcsak ahhoz, hogy miért jutottunk ide, hanem a férfiasság gyökereihez, a férfivá válás lépéseihez és ahhoz is, hogy a ma oly divatos külsőségek helyett mi tesz valakit valóban férfivá, aki valódi társa lehet a nőnek, példaképe, mintája a gyereknek.

Könyvek százai, bestseller írók sokasága akarja elhitetni velünk, hogy „a férfiértékek elavultak, hasznavehetetlenné váltak, a nők minden területen értékesebbek, hatékonyabbak, a férfiasság véghanyatlásban van, és el fog tűnni!”

• Időben észbe kapunk még?
• Vagyunk még elegen, akik azt gondoljuk, hogy a Férfi és a férfiasság értékei létfontosságúak?
• Hogy a Férfi és a férfiasság nélkül nemhogy élet, harmónia és egyensúly nincs, hanem semmi sincs?

• Kinek lenne jó, ha ez bekövetkezne?
• A férfiaknak?… (tovább)

Aurora_Michaelis P>!

Bedő Imre: Férfienergia Uralt erő a család és a társadalom szolgálatában

Több helyen szembetalálkoztam már ezekkel a gondolatokkal, a férfi archetípusaival, az elcs*szett világunkkal, a régi (nép)mesék fontosságával. A férfi legyen férfi, a nő pedig nő, és hagyjuk a pasiknak, hogy férfiként viselkedhessenek, és megküzdhessenek értünk. Nő nélkül nincs férfi, férfi nélkül nincs nő, mert így vagyunk jók, együtt. Ezek az alapgondolatok tetszenek, a könyv viszont szinte olvashatatlan formában van megírva, leírva. Végig az kattogott az agyamban, hogy kellett volna egy szerkesztő, aki kihúzza a felesleges dolgokat és ismétléseket, aki papírbaráttá teszi az inkább szóban előadottnak tűnő szövegeket. Emiatt adok neki kevés csillagot, mert a célközönségnek – egy férfinak – nem adnám így oda, mert szerintem pár oldal után félretenné.

bgea>!

Bedő Imre: Férfienergia Uralt erő a család és a társadalom szolgálatában

Ez egy nagyon bátor könyv: küldetést teljesít, értékeket képvisel, kérdéseket vet fel és válaszol meg, kapaszkodókat kínál az értékválságba süppedt civilizációnkban.

Bizonyára több olyan állásfoglalást is tartalmaz, mellyel nem mindenki ért egyet.
Célját azonban beteljesíti: elgondolkodtat, válaszok megfogalmazására és cselekvésre késztet. Köszönet illeti a szerzőt a nemes szándékért és a felvállalt felelősségért.

Kedvenc versemet juttatja eszembe.

Nagy László: Ki viszi át a Szerelmet
"Létem ha végleg lemerült
ki imád tücsök-hegedűt?
Lángot ki lehel deres ágra?
Ki feszül föl a szivárványra?
Lágy hantú mezővé a szikla-
csípőket ki öleli sírva?
Ki becéz falban megeredt
hajakat, verőereket?
S dúlt hiteknek kicsoda állít
káromkodásból katedrálist?
Létem ha végleg lemerült,
ki rettenti a keselyűt!
S ki viszi át fogában tartva
a Szerelmet a túlsó partra!” (1957)

Leo>!

Bedő Imre: Férfienergia Uralt erő a család és a társadalom szolgálatában

Fontos téma, ambivalens ajánló. Férfiasságról, férfiatlanságról, önkiteljesedésről és önmeghaladásról. Néhol levéltári közkincs, néha kínos gondolatmenet. Ellentmondásos könyv – számomra.

Részletek a blogomon: https://kbkonyvesblog.wixsite.com/kbblog/post/bed%C5%91…

Ny_József I>!

Nem kell mesterségesen modern férfivá válni. Csak azt kell képviselni, ami mindig is érték volt, és elvetni azt, ami soha nem volt erény.

161. oldal (Férfiak Klubja, 2016)

Ny_József I>!

A férfiakat az idealizmus vezérli. Kellenek számukra olyan ideák, amelyekért lelkesednek, amikre előre tudnak tekinteni a messzi távolba! A nehezen elérhető érzésre, ami húzhatja őket felfelé, ami miatt érdemes fejlődni, önmagukat újra meg újra legyőzni, kitartani, tenni.

160. oldal (Férfiak Klubja, 2016)

Ny_József I>!

Aki nem tud uralkodni önmagán, az máson akar. Aki uralni tudja önmagát, az már nem akar másokon uralkodni. Az elfogadott dominancia alapja az önuralom! Szolgálatát, feladatainak terheit férfiként csak vállalni lehet. És kell is!

169. oldal (Férfiak Klubja, 2016)