Bednanics Gábor (szerk.) · Kékesi Zoltán (szerk.) · Kulcsár Szabó Ernő (szerk.)

Identitás ​és kuturális idegenség 0 csillagozás

Bednanics Gábor – Kékesi Zoltán – Kulcsár Szabó Ernő (szerk.): Identitás és kuturális idegenség

Ez kötet az irodalomtudományt és a bölcsészeti stúdiumokat egyre inkább magába olvasztani igyekvő kultúratudományokat kívánja egymáshoz közelíteni. A művelődés szerkezetének szakok közötti (interdiszciplináris) jellegére azonban az irodalmi érdeklődés távlatából kérdez rá, miáltal elkerülni igyekszik azt a hibát, hogy előfeltevéseit, ismereteit feladva behódoljon egy sikeres, közérthető és piacképes, de sokszor felületes és ingadozó teljesítményt nyújtó tudományos világnézetnek.
A kötet ismert és tapasztalt tudósoktól, illetve fiatal kutatóktól származó tanulmányai ezt az összetett feladatot mindenekelőtt az idegenség irodalomtörténeti és -elméleti alakváltozatainak bemutatásával járják körül, miközben a tudományszakok egymáshoz való viszonyaiban megjelenő idegenséget az irodalmi szövegek termékenyebb olvasásában hasznosítják.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris könyvtár - Irodalomelmélet Osiris

Osiris, Budapest, 2004