Mi ​volt a kérdés? 2 csillagozás

Beszélgetések kortárs magyar költőkkel
Bedecs László: Mi volt a kérdés?

A kötet beszélgetései tizenhárom kortárs magyar költő műhelyébe engednek bepillantást. Tizenhárom karakteres személyiség beszél arról, miért ír, miért épp verset ír, mit gondol a saját műveiről, mit gondol önmagáról, a múltjáról, a jelenéről és a jövőjéről. Tizenhárom jeles alkotó mesél arról, mit olvas, kit hallgat, milyen értékeket vall, és hogy érzi magát a mai Magyarországon.

Róla szól: Marno János, Bertók László, Gergely Ágnes, Csoóri Sándor, Tandori Dezső, Takács Zsuzsa, Ágh István, Oravecz Imre, Borbély Szilárd, Rakovszky Zsuzsa, Tornai József, Kemény István, Juhász Ferenc

Kijárat, Budapest, 2010

Ninácska P

A Halotti Pompa egy személyes tragédia hatására született, a kötet emlékmű-jellege nyilvánvaló, … a fikció el sem bírná, hogy valakinek épp karácsony este gyilkolják meg az édesanyját.

(Bedecs László – Borbély Szilárdhoz)

Ninácska P

– …első kötetemre [Héj] mégsem gondolok ellágyulással. Pont azért, mert a semmit fel nem vállaló, csak játszani óhajtó, a létezés problémái és kihívásai elől elzárkózó posztmodern „irodalmi” irodalmat nem tartom valami sokra, és némi rossz érzéssel tölt el, hogy sokak szerint ennek én voltam az egyik hazai szálláscsinálója.

(Oravecz Imre)

Kapcsolódó szócikkek: Oravecz Imre
Ninácska P

– A Hetek végső soron egy jól csengő márkanév lett.
– (…) volt azért ebben politikai manipuláció is. Abban az időben kellett valami új, valami friss, amivel a Tűztánc antológia leváltható. Nem szeretném az oda tartozó költőket megbántani, de az az antológia ’56 elárulásának volt az antológiája.

(Ágh István)