Vegabudapest 4 csillagozás

16 népszerű magyar művész, 16 étterem, 16 vega ínyencség receptje:
Bede Anna, a három éve nagy sikert aratott Vegasztrománia szerzője most színészekkel, énekesekkel és séfekkel beszélget a vegetáriánus életformáról. Az interjúalanyok arról mesélnek, hogy miért – vagy éppen miért nem – hagyták el a húst az étrendjükből, és mindez hogyan formálja életüket, egészségüket és energiáikat. A Vega Budapest baráti hangulatú, kötetlen beszélgetéseiből rengeteg érdekes dolog kiderül, ráadásul minden megszólaló elmondja, melyik a kedvenc étterme – az étterem pedig elárulja egy ottani húsmentes étel receptjét.

Akik a könyvben megszólalnak:
Steiner Kristóf
… és persze Bede Anna

Boook, Budapest, 2016

Bede Anna: Vegabudapest

Ez egy szemet gyönyörködtető, tartalmas és színes válogatás, nem csak vegáknak. A néhány jó recepttel a kedvet és az étvágyat is meghozzák az olvasóban az életmódváltáshoz, vagy legalább néhány új íz megismeréséhez.

Baráth_Zsuzsanna P
Bede Anna: Vegabudapest

Az egészséges életmódra történő áttérés egyik mellékterméke, hogy az ember lánya egyre kevésbé kívánja a húst. Miért is tenné, hiszen ahogy egyre jobban beleássa magát a receptekbe, fokozatosan rájön, hogy igazából zöldségekből és gyümölcsökből is olyan ízorgiát lehet kihozni, ahogyan sohasem gondolta volna a kis ínyenc buksijával. Messze vagyok még a vegaságtól, de már elkezdett zavarni, hogy nálunk, Tatabányán nem nagyon van olyan hely, ahová beülhetnék egy jó kis húsmentes lakomára, vagyis a jövőben tuti biztos, hogy a megszokottnál jóval több budapesti gasztrotúrát fogok beiktatni az életembe. Igen ám, de mégis milyen éttermekbe érdemes beülni, ha nem akarok bosszúsan felállni az asztaltól? Erre a problémára jelent megoldást Bede Anna könyve, amelyben elég sok műfaj keveredik, de szerencsére nagyon jó arányban: étteremkalauz, interjúkötet és még receptek is találhatók benne. Nekem nagyon bejött.
A teljes kritika itt olvasható:

Könyveslány P
Bede Anna: Vegabudapest

Igazán komplex könyv: érdekes beszélgetések; jó kis étterem bemutatók és izgalmas receptek váltakozása. Egyetlen hibája már a címéből kiderül: a Vegabudapest gasztronómiai térképe alapvetően a budapesti és környékbeli települések lakóinak nyújt segítséget (de persze egy-egy városlátogatás során is kipróbálhatjuk az ajánlott helyek valamelyikét). Jó kis olvasmány, szívesen ajánlom akár vegáknak, akár húsevőknek.

robinson P

Nem látok különbséget marhahús és emberhús között, ugyanabból vagyunk.

robinson P

Én egy ilyen boldogságmániás hedonista vagyok. Folyamatosan figyelem magam, az életben próbálom azt csinálni, ami boldoggá tesz.

Könyveslány P

A konyhaasztal a számomra legfontosabb dolgokat: a fejlődést és az együttlétet szimbolizálja. Ennek pedig egyik legcsodálatosabb és minden értelemben legtáplálóbb módja az együtt evés.

robinson P

… a fűszerpolcunk tele van indiai fűszerekkel. A garam masala a kedvencem, bármibe beleteszem.

robinson P

A magyar hagyomány szerint elvárás, hogy legyen zsíros cupák is a vasánapi ebédnél.