Péter ​és a farkas 12 csillagozás

Becze Szilvia: Péter és a farkas

Szergej Prokofjev, orosz zeneszerző zenés meséjét, a Péter és a farkast több mint 80 éve ismerheti a közönség. A bűbájos alkotás, amelynek eredeti, orosz nyelvű szövegét is a zeneszerző írta, mind a mai napig óriási népszerűségnek örvend, szerte a világon.
    Prokofjev saját gyermekkori élményeit is felhasználva írta meg a kedves mesét. A szereplőket a zenekar egyes hangszereivel vagy hangszercsoportjaival jelenítette meg, így a gyerekek a történet segítségével ismerhetik meg a szimfonikus zenekar instrumentumait.
    A könyvben található CD-n a teljes mű megtalálható a Magyar Rádió és Televízió Szimfonikus zenekarának Erdélyi Miklós által dirigált változatában, melyben a mesélő szerepét Halász Judit tölti be.

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mesék az Operából Holnap

Holnap, Budapest, 2018

meseanyu P>!
Becze Szilvia: Péter és a farkas

Túlírt volt, és ezáltal egy idő után sajnos unalmas. Bőven elég lett volna az eredeti szöveg ezekkel a csodaszép képekkel. Akkor azt mondanám, hogy tökéletes képeskönyv kicsiknek, így meg nem találom igazán a célközönséget, mert kicsiknek hosszú, nagyobbaknak meg kissé érdektelen.

Hintafa>!
Becze Szilvia: Péter és a farkas

Sokkal többet vártam ettől a kötettől. Schall Eszter illusztrációi nagyon szépek, de a történet szövegéből hiányzik a varázslat, ami elrepítene a tisztásra és együtt izgulnánk Péterrel a kacsáért, a madárért. Valahogy úgy képzeltem el, hogy a szöveg kiemeli a zenemű fontos részeit és éreztem is a próbálkozást, de valamiért úgy átfolyt rajtunk az egész mese, szinte nyoma sem maradt. Végtelenül sajnálom, mert egy nagyon jó ötletnek tartom a sorozatot. Csak aban reménykedem, hogy az utánam következő olvasók megtalálják benne azt, amit nekem nem sikerült. Mindenesetre elolvassuk a következő részt, hátha abban megtalálom a keresett vigaszt.

icu79>!
Becze Szilvia: Péter és a farkas

Nem ismertem eddig sem a zeneművet, sem a mesét. Persze tudtam, hogy létezik, de eddig nem hozott vele össze a sors.Tehát nekem az újdonság erejével hatott, és tetszett. Ha zeneileg nézem, nagyon ötletes. Ha meseként tekintek rá, van néhány eleme, amely elborzasztó, de láttuk már ilyet a magyar népmese világban is, úgyhogy aggodalomra nincs ok. :)

bagie P>!
Becze Szilvia: Péter és a farkas

Sosem vonzódtam a komolyzenéhez (egy kicsit olykor bánom, hogy a klasszikus zenei műveltségem hiányzik), de most ezen könyv olvasása közben meghallgattam a művet is.
Zenei aláfestéssel nekem tetszett (vagy legalábbis sokkal jobb, mint a sorozatból az Egy kiállítás képei)
…és érdekel, hogy mi lesz az élve lenyelt kiskacsa sorsa… bevallom az első gondolatom a könyv befejezése után az volt, hogy van-e folytatás…a mostani könyvsorozatok átka, illetve, mondtam, hogy hiányzik a klasszikus zenei műveltségem… vagy ennek most tényleg így van vége?

gab001>!
Becze Szilvia: Péter és a farkas

Emlékszem, amikor ének órán találgattuk, hogy melyik hangszer kit illetve mit személyesít meg. Megörültem tehát, amikor rájöttem, hogy ez a könyv erről a meséről szól. Az eredeti történetet olvashatjuk, így túl nagy meglepetéseket nem tartogat. Annak hibáitól sem mentes. Az illusztrációk viszont tetszetősek, s sokat hozzáadnak az élményhez. Tetszik az ötlet és a megvalósítás is.

dianna76 P>!
Becze Szilvia: Péter és a farkas

A CD-be már belehallgattam a könyvtári kölcsönzést követően, aztán félretettem. Tegnap vettem elő a könyvet, majd annak elolvasása után a zenei anyagot. Általános iskoláskoromból rémlik a történet és a zene is. Bevallom, nem kedveltem, és amikor megláttam az ének-zene tanár kezében a bakelit lemezt… Szóval nekem azok az órák nem voltak könnyűek. Most, felnőtt fejjel nem értem, hogy miért. Nem rossz ez a történet, és természetesen a zenei anyag sem bár nem vagyon egy komolyzenei ember. Azért a meséhez akadnak ellenvetéseim. Egy gyerek győzi le a félelmetes farkast? Mondjuk ez lehet amolyan népmesei elem is: a kicsi győz a hatalmas felett. Volt egy kis Piroska és a farkas fílingje is. A szöveg ennél a könyvnél nem irritált, mint a sorozat előző köteteinél. Itt megszólaltak a szereplők, bár maga a párbeszédes forma elmaradt. Miért? Az illusztrációkban nem csalódtam, bár ezúttal más szintén kedvencem kezébe adták az ábrázolási lehetőséget. Egy aprócska dolog: a szövegben pólóban és rövidnadrágban van Péter, míg a képen hosszú szerelésben láthatjuk. A farkas pedig, azon a képen, ahol lába, szája farka is gúzsba kötve… Szerintem nagyon sajnálatra méltó! Nekem megesett rajta a szívem.
Ez után az értékelés után azt kell mondjam, hogy alakul ez a zenei műveket gyermekkönyvvé alakító sorozat.

Szelén>!

Szóval, tudta ezt a mi macskánk is, de ösztönei őt is kóborlásra indították. Kiváló hallása és szaglása izgalmas sikereket ígértek neki. Márpedig a kismadárral régóta szeretne kicsit közelebbről megismerkedni. Sőt, nagyon szívesen meg is kóstolgatná a jó illatú kis röpködőt.

21. oldal, 2. fejezet - A macska (klarinét) (Holnap, 2017)

Szelén>!

Megrezdült egy fűszál, Péter odakapta a fejét, és meglátta az alattomos házi kedvencet. Azonnal felkiáltott: Kismadár, vigyázz! Veszély leselkedik rád!

23. oldal, 2. fejezet - A macska (klarinét) (Holnap, 2017)

Szelén>!

A kismadár vidáman csivitelt a faágon, és Péter biztos volt benne, pontosan érti, mit akar közölni vele a madárka. Mindketten egyetértettek abban, hogy csodálatos ez a csöndes, napfényes reggel. A kismadár boldogan hallatta hangját, és nagyon élvezte, hogy senki nem szól bele énekébe. Ki is eresztette hát a hangját, amelyet így szinte a rét bármely pontjáról bárki hallhatott. Péter gyorsan meg is kérte kis barátját, hogy valamivel halkabban daloljon, hiszen Nagyapa a szobában éppúgy meghallhatja.

16. oldal, 1. fejezet - A kismadár (fuvola) (Holnap, 2017)