Becze Gábor (szerk.) · Gryllus Dániel (szerk.) · Huzella Péter (szerk.) · Radványi Balázs (szerk.)

Az ​én szívemben boldogok a tárgyak 14 csillagozás

Kaláka zenéskönyv
Becze Gábor – Gryllus Dániel – Huzella Péter – Radványi Balázs (szerk.): Az én szívemben boldogok a tárgyak Becze Gábor – Gryllus Dániel – Huzella Péter – Radványi Balázs (szerk.): Az én szívemben boldogok a tárgyak

Ágai Ágnes, Károlyi Ami, Nemes Nagy Ágnes, Takács Zsuzsa, Csoóri Sándor, Kosztolányi Dezső, Kányádi Sándor, Tandori Dezső, Weöres Sándor, Zelk Zoltán – többek között e költők versei olvashatók a Csíkszentmihályi Berta rajzaival illusztrált, immár 2. kiadásban megjelenő „Kaláka zenéskönyv”-ben.

A művek szerzői: Nemes Nagy Ágnes, Kányádi Sándor, Takács Zsuzsa, Hárs László, Ágai Ágnes, Rigó Béla, Győri László, Kosztolányi Dezső, Weöres Sándor, Csoóri Sándor, Tóth Bálint, Zelk Zoltán, Tandori Dezső, Csorba Piroska, Christian Morgenstern, Thorbjörn Egner, Petőfi Sándor, Ágh István, Rákos Sándor, Kiss Anna, Kiss Dénes, Tarbay Ede, Károlyi Amy, Kiss Jenő

Cartaphilus, Budapest, 2010
80 oldal · ISBN: 9789632661506 · Illusztrálta: Csíkszentmihályi Berta
Móra, Budapest, 1988
96 oldal · ISBN: 9631155943 · Illusztrálta: Csíkszentmihályi Berta, Gáspár Imre

Gelso P

a baba-mama klubban hányódott-kallódott könyvként találtunk egymásra, belelapoztam, és azt mondtam nekem ez kell – hetekkel később sikerült kapni egyet, és most a kisebb (!) fiam kérésére olvastuk el lefekvés előtt; elsőre több, mint a felét egyhuzamban; jókat mulattunk, nevettünk, ritmusra mozgattuk a fejünket; több verset válogattam a nagyobb fiamnak a jövő évi (lehetséges) szavalóversenyre is

cseri P

Ezt az utóbbi két hétben kb. százszor fölolvastam az első betűtől az utolsóig, kicsit már unom is. :) Azt hittem, könyvben nem fogja szeretni a célközönség, csak hallgatva, de könyvben is szereti érdekes mód. Az új kiadás van meg, nekem a képek annyira nem tetszenek.

bürök

Nagyon gyakran forgattam gyerekkoromban, önmagában is remek, de a zenével együtt volt teljes.

Gelso P

őt bámulta kitartón,
ki randevúra várt.

Anyám egy fáradt vekker,
álmokkal van tele.
Szorong, hogy jön a reggel,
s felsír a hajnalfele.

Néma kvarcóra-kislány
a gyermekem, szegény.
Egy ős homokszem-kristály
van szíve közepén.

24-27. oldal Móra Ferenc Könyvkiadó,1988.

Zigó_Attila

Esténként a sötétben megjelenik
a nagy Zoknifaló
és a zoknijaim sajnos
eléje másznak,
reggel azért nem találom sehol
a fél zoknimat.
Persze az is lehet,
hogy az ágyneműtartó mögött
reszketnek
a nagy Zoknifalótól.

A legjobb ha az embernek
valamennyi zoknija
egyforma szinű

Csorba Piroska: Reggel csak fél zoknit találok

imma A+P

A betűt még nem ismerem,
ő se ismer, fogadom,
könyveimből épp ezért csak
a képeket olvasom.

Hárs László - A könyvespolc (részlet)