Süti ​a titkos kertben (Süti kalandjai 1.) 17 csillagozás

Becz Dorottya: Süti a titkos kertben

Süti – csokis, túrós, gyümölcsös? Legkevésbé sem. Ez a Süti leginkább szőrös, mi több, ugatni is tud. Igen, ő egy kutyus, aki a láthatatlan szeretetszemüvegén keresztül szemléli a körülötte lévő csodás világot.
Süti igazi jóbarát: megnevettet, ha szomorúak vagyunk, segít, ha bajba kerülünk, és velünk tart a legizgalmasabb kalandokban: együtt felfedezhetjük a titkos kertet, amelybe már bejutni sem könnyű, amely varázslatos meglepetéseket, új barátokat és ámulatba ejtő tárgyakat rejt.
Süti világában nem az élet ideális, hanem a kihívásokra adott válaszok különlegesek.

Becz Dorottya írónő meséjét Perger Zsófi rajzai keltik életre.

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

28 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781838279608 · Illusztrálta: Perger Zsófi

dontforgettosmileandread>!
Becz Dorottya: Süti a titkos kertben

Nagyon tetszett ez a rövidke mesekönyv. Bevallom, kicsit tartózkodva kezdtem neki, de direkt vártam vele a karácsonyi időszakig. Ilyenkor mindannyiunkban egy picit megnő a gyermeki lét. Hiszen mindannyian gyermekek vagyunk, és jó, hogyha erre gyakorta emlékeztetjük magunkat. Ez a mese sok mindent eszembe jutatott. Például a régi kedvenc meséimet, a meseolvasás és a gyermekkori esti felolvasások élményét. Valamint az egymásra figyelést, a szavakat, melyek egy csepp varázslattam bírnak (ilyen a Kérlek, Légy szíves, Bocsánat, Kérlek szépen, Köszönöm…) Nagyon jóleső érzés volt olvasni.
Örömmel ajánlom ezt a kis könyvet mindenkinek. Bátran olvassátok fel kicsiknek is, szerintem nagy sikere lesz és várni fogják Süti további kalandjait.. (Ahogyan én is, hisz nem meglepő, de olvastam volna még…)
Végezetül úgy gondolom mindenki életében megvan a lehetőség a Titkos kert megtalálására, csupán tudni kell hozzá a varázsszavakat, és rendelkeznünk kell a szívünkben egy mustármagnyi hittel.. ❤

Bea_Könyvutca P>!
Becz Dorottya: Süti a titkos kertben

Kedves, aranyos, jó kezdése egy sorozatnak ez a rövidke mese. A rajzok retró érzéseket keltettek bennem, hangsúlyos részt kaptak a történetben és jó volt nézegetni. Véleményem szerint talán előnyösebb volna, ha egy ilyen kis kötetben minimum két mese lenne, vagy ez az egy mese lenne részletesebb, hosszabb kicsit, mert a történet még elbírta volna ezt a részletességet.

Valószínűleg a következő részekben is remek kis kalandokban lesz részünk Sütivel és Gyömbérrel.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2021/04/harom-konyv-gyere…

csgabi P>!
Becz Dorottya: Süti a titkos kertben

Az egyik, ami miatt nem tetszett, hogy a vörös macskát Gyömbérnek hívják, mint a Barátságháló c. könyvben szereplő cicát. Úgy éreztem, ezzel mintha megloptak volna.
:-(

Linszyy P>!
Becz Dorottya: Süti a titkos kertben

Arra a legkevésbé sem számítottam, hogy ilyen fantasztikus elemeket fogok találni ebben az átlagosnak kinéző mesekönyvben. Egész érdekel irányt villantott fel ebben a rövid kalandban az írónő, én olvastam volna még tovább, simán belefért volna a nagy csattanó magyarázata, vagy további csattanók is ugyanígy.
De meglátjuk, hogy mit szól majd hozzá a kishúgom, neki lehet, hogy ennyi is elég lesz Süti első kalandjából.

Judit_Megyeri IP>!
Becz Dorottya: Süti a titkos kertben

Összegezve a Süti a titkos kertben remek felütése egy olyan sorozatnak, amit a gyerekek nagyon szoktak szeretni, hisz vannak benne aranyos szereplők, akikért izgulhatnak, és érdekes kalandok, amiket együtt élhetnek át Sütivel és a barátaival. A külsőn és az illusztrációkon azonban szerintem javítani kellene, hogy az is gyermekbarátabb legyen, és a rajzok is lekössék a kicsiket, ne csak maga a történet.
Teljes értékelés:

bagie P>!
Becz Dorottya: Süti a titkos kertben

Kicsit retró, kicsit karcsú, de az irány jó.
Kedves, cuki mese egy kiskutyáról, akinek majd biztosan csudakalandjai lesznek a további részekben a cicussal…

MinaVidi I>!
Becz Dorottya: Süti a titkos kertben

Tüneményes mesekönyvre bukkantam. Bár mindössze húsz oldal körül van a terjedelme, én a csavarok miatt mégis többnek éreztem. Van benne barátság, összefogás, udvariasság, váratlan felfedezés, segítőkészség, de mindez nem szájbarágósan, hanem finom jelzésekkel, egy kézfogással, félmondatokkal tálalva.
"- Meglep, hogy itt látlak. Hogy jutottál be? A kaput varázslat védi, csak jelszó segítségével lehet bejutni.
– Azt hiszem, tudom a jelszót – vigyorodott el Süti…"
Az illusztráció egyszerre idézi a gyerekrajzok hangulatát, miközben a hátterek, flekkek játékos változása, kuszasága, a szövegek elhelyezése mégis harmóniába olvad. Nagyon aranyos ötletek vannak benne, nekem például Süti köpenyétől az az érzésem kelt, hogy ő egy igazi szuperkutya. És hát végül is tényleg az a gyerekek világában. :-) A figurák lehetnének egy árnyalatnyival kedvesebbek, Süti nagyon aranyos, de Gyömbér vagy a kisfiú rajza nekem nem volt annyira szimpatikus.
Ezt a könyvet biztosan szívesen forgatja a megcélzott közönség, ehhez viszont jó lenne, ha kemény fedelet kapna, mert nálunk a legnagyobb óvatosság mellett is megsérült a borítója.
Összességében nagyon kedves könyv, kutyás, cicás családokban ott a helye, és általában mindenhol, ahol titkokra, csodákra váró gyerekek vannak. És melyik családban nincsenek? :-)
Kíváncsian várjuk a folytatást!

Hegedüs_Ványa>!
Becz Dorottya: Süti a titkos kertben

Én névnapi ajándéknak rendeltem, és biztos vagyok benne, hogy aki kapja az oda meg vissza lesz tőle. Nekem igen nehéz már majdnem felnőtt fejjel véleményt írni egy mesekönyvről, ami 3-7 éveseknek szól, ezért azt gondoltam a legjobb lesz, ha csak annyit írok: A könyvet kinyitottam, nézegetni kezdtem, majd megjelent férjem, és mikor ő is belenézett mindkettőnket jó érzések fogtak el és gyermekkorunk jutott az eszünkbe.

KNW I>!
Becz Dorottya: Süti a titkos kertben

Cuki kis történet, a kicsi lányom szerette, várjuk a folytatást!

Rózsabogár78 P>!
Becz Dorottya: Süti a titkos kertben

Kicsit lehetett volna még bonyolítani Süti kalandjait. Olyan kis vékonykára sikerült így ez. Az ötlet kifejezetten jó lett volna. Az elfoglalt szülőktől elszökő kutyus barátra és egy izgalmas kalandra lel, de a kaland gyorsan véget is ér. Kár, mert kedvesek a rajzok is. Már elsősöknek is jó lehet önálló olvasásra.

dontforgettosmileandread>!

Elszontyolodott és nagyot sóhajtott: – Kapu, kérlek szépen, nyílj ki!
Erre csodák csodájára, kattant a zár, s az óriás fekete kapu lassan, mint egy álmos holló, ha nyújtózkodik, széttárta szárnyait Süti előtt, aki vidáman beszaladt a kertbe.

Süti kalandjai sorozat · Összehasonlítás