Békés, ​az átalakuló agrárváros 1 csillagozás

Becsei József: Békés, az átalakuló agrárváros

Az itt előrebocsátott néhány mondatban köszönetet mondok mindazon személyeknek és szerveknek, akik e munka megjelentetését valamilyen módon támogatták. Közülük is külön köszönettel tartozom Békés város tanácsának, ahol mindenkor segítőkész Jószándékot és minden szükséges támogatást megkaptam. Egyben örömmel írom le Békés után a város szót, hiszen a békésiek régi álma teljesült, amikor az Elnöki Tanács várossá nyilvánította Békést. Azonban elnézést is kérek a tisztelt olvasótól, amiért a könyvben nagyközségről szólok, de a kézirat nyomdába érkezése után született meg az örvendetes döntés. Meggyőződésem, hogy a békési emberek odaadó munkával építik széppé városukat, s talán ez a könyv is segítségükre lesz ebben a munkában. Ezért tisztelettel ajánlom könyvemet Békés város közönségének.

Magánkiadás, Békés, 1972
116 oldal · puhatáblás

Anndi85>!
Becsei József: Békés, az átalakuló agrárváros

Idén kezdtem helytörténeti kutatásba, és ez volt a második könyv, amit találtam Kamutról.
Nagyon precízen megfogalmazott, adatokkal teletűzdelt szakkönyv. A kihajtható térképmellékletek különlegessé teszik. Mivel a ’70-es években írták, így a 60-as évekről van egy nagyon jó földrajzi, gazdasági összefoglaló benne.