Üdvözlet ​Bajáról régi képeslapokon 0 csillagozás

Becherer Károly: Üdvözlet Bajáról régi képeslapokon

A város múltja, szépsége mellett sok éve a régi képeslapok szépsége is megragadott bennünket. A bajai képek által lehetőség nyílik a régi várostörténeti emlékek, épületek eredeti állapotukban való dokumentálására vagy akár helyreállítására is.
Gyűjtőmunkánk egyik fő mozgató motívuma ez, de emellett egy sor helytörténet emlékre is még most, talán az utolsó pillanatban rá lehet találni.
Keveset tudunk az első bajai képeslapkiadókról, kereskedőkről, nyomdászokról és fotósokról. Kik voltak ők? Sajnos nagyon sok adat talán már ki sem deríthető.
Baja történetének ez csak egy kis szelete, de mi ezt szeretnénk minél részletesebben feldolgozni. Ezért örülünk, hogy Ön is olvasója, tulajdonosa lett könyvünknek, talán segítséget is adhat adatok, dokumentumok, régi események megismertetésével, átadásával és ezáltal egy újabb könyv megszületésének részese is lehet.

Pulzus, Baja, 1996

Kiss Péter – Molnár István Géza – Tóth László (szerk.): Képeslapok és fotók a 20. századi Egerről
Tóth László: A régmúlt képei Eger történetéből
Balázs D. Attila – Pataki Tamás: Elrabolt Hungária
Gyurgyák János – Környei Anikó – Saly Noémi (szerk.): Élet a régi Magyarországon
Boros Péter: Nagyvisnyó régi képeslapokon
B. Gál Edit – Guszmanné Nagy Ágnes: Gyöngyös régi képeslapokon
Berkiné Tálos Barbara: Békebeli séták a pesti belvárosban
Szombath Tibor: A magyar Adria régi képeslapokon
Horváth M. Ferenc – Héjjas Pál: Vác
Fehér Ferenc – Saly Noémi (szerk.): „Nagypapához utazunk…” / „We're off to visit Grandpapa…”