A ​tanítvány 4. (A tanítvány 4.) 38 csillagozás

Becca Prior: A tanítvány 4.

Az ellentétek vonzzák egymást.
De vajon a szürke hétköznapok harcaiban is tud-e vállvetve küzdeni két teljesen különböző ember?
Képesek-e legyőzni a múlt árnyait és saját kétségeiket?
A társadalmi elvárások és a mindennapi csaták sűrűjében kitart-e egymás mellett két fiatal, akiknek meg kell vívniuk a belső démonjaikkal is?
Vajon képesek-e kompromisszumot kötni, hogy olyannak szerethessék a másikat, amilyennek megismerték, vagy ők is abba a hibába esnek, mint oly sokan:
Pont azt változtatják meg egymásban, ami olthatatlan lángra lobbantotta őket.
Lewis és Harry története a végéhez közeledik, de még vár rájuk a legnagyobb harc, amit önmagukkal kell megvívniuk.

A nagy sikerű sorozat befejező kötete is tartogat még meglepetéseket!

newkids, Budapest, 2017

Kingsley Edge · dr. Lewis Tomlinson · Harry Miles · Sharif Nasir

meteoritastar P
Becca Prior: A tanítvány 4.

Sajnálom, hogy ez a csodálatos történet most véget ért és nem olvashatok többet Lewisről, Harryről, Hopról, Teddyrő, Nasirról, Nickről, Leeroyról, Gracről és a úgy mindenkiről, akik ebbe a családba tartozott. Mindenki belopta magát a szívembe.
Ez a sorozat nem csak kikapcsolt, szórakoztatott, mert lássuk be nagyon sok mosolygos, hangosan nevetős pillanatokat élhettünk át a fiúk jóvoltából, ahogy heccelték egymást vagy ahogy Harry és Lewis egymásra találása, megismerkedése során is akadtak ilyen humoros szituációk, amik miatt csak imádni lehetett őket. De ez a történet el is gondolkodtatott és rengeteg igazság rejlett benne. Barátságról, családról, kapcsolatokról, szeretetről, szerelemrő, bátorságról és elfogadásról.
A negyedik részben sem volt ez másképp. Ott voltak a barátok, a család, akik igyekeztek segíteni nekik, ahogy csak tudtak. A maguk modján. Bölcs tanácsokkal, kisebb fenyegetésekkel / Nasir :D :D /vagy csak épp azzal, hogy a szürke napokba változást vittek. Amik miatt többször is jókat nevettem. spoiler
Most is Sok mindennel kellett a fiuknak szembe nézniük. Olyannal is, amire nincs tökéletes megoldás, de olyannal is, aminél bátorságra volt szükségük. spoiler Vagy egyszerűen a szürke hétköznapok csapdájába estek. Ebből is látszik, hogy mennyire életszerű gondokkal találkoztak. spoiler
Kész érzelmi hullámvasút volt. Volt olyan pillanat, hogy hangsona kántáltam, hogy nem nem Nem NEeeem!!! spoilerA szívem teljesen kikészült. Többször is. spoiler
De meg vannak bocsátva. Mert ezek a fordulatok nélkül nem lett volna teljes a történet, mert így nem lettek volna olyan szívmelengető pillanatok se, amiket egyszerűen imádtam. spoiler
Már csak annyit írok, hogy Tetszett ez a fájdalmas és gyönyörű rész is. Szomorú voltam, mikor az utolsó oldalt is elolvastam, de mosolyogtam is. Egy tökéletes történet méltó befejezést kapott.
Nagyon szépen köszönöm, hogy megismerhettem Harry és Lewis történetét. *-* *-*

FSzK
Becca Prior: A tanítvány 4.

Nehéz búcsút venni a fiúktól, nem hiába lett kedvenc ez a sorozat. Nekem különösen az első rész volt eddig a favorit, de ez a rész legalább olyan kedves lett a szívemnek, mint az első volt. Azt szeretem Becca írásaiban, különösen a Tanítvány sorozatban, hogy ezek a karakterek igaziak, mert ugyan sok hülyeséget csinálnak, de valljuk be mi is. Számomra ezektől az emberi vonások miatt igazán szerethetőek.
Ez a könyv egyszerre volt fájdalmas és felemelő. Az érzelmek a könyvben teljesen magával ragadóak, velük együtt szenvedtem és örültem és ki se láttam a könyvből. Keserédes olvasás volt, mert az ember nem szívesen szembesül a saját problémáival, konfliktusaival, mindennapi harcaival. Az én élethelyzetem nagyon hasonló Harryéhez és Lewiséhoz: itthon vagyok a 3 és 1 éves kisfiammal. Én is korán, 17 évesen jöttem össze a férjemmel és a nagyobbikat még az egyetem alatt, alig 22 évesen szültem így teljesen meg tudom érteni és át tudom érezni azt, amin keresztül mennek. Főleg Harryt. Ebben a könyvben benne volt a kisgyermekes lét összes buktatója, az állandó idő és kommunikáció hiány, ami szépen lassan kezdi ki a párkapcsolatokat. Nagyon tetszett ahogy Becca leírja az egymástól való távolodás, az elszakadás és az újrakezdés folyamatát. Azt, hogy egy kapcsolat rendbe hozható, ha mindkét fél akarja, de nem egy pillanat alatt! Ez sok YA könyv hibája és örültem, hogy itt nem így történt. A lezárás pedig gyönyörű volt, a fiúk megkapták, amit megérdemeltek: tündérmesét habbal és cukormázzal! :)
Köszönöm Beccának és a Newkids Kiadónak ezt a csodálatos négy könyves utazást, amin részt vehettem!

Eszter_Lina24 I
Becca Prior: A tanítvány 4.

Ez a sorozat nagyon sokat változott az elejétől, de én mindvégig imádtam.
Harryt, Boo-t, Nasírt, Tori-, Grace-t és Hope-ot.♥♥♥♥
Nehezen engedem a sorozatot, éjjel befejeztem de még mindig ezen zakatol a fejem… bár tudom, hogy meg rengetegszer fogom olvasni.

Újra csak el tudom mondani, hogy milyen sokat ad ez a könyv/sorozat. Elsősorban az melegek iránti elfogadást, de mivel ez bennem van, ezt nem kellett elérnie, de… Annyi bölcs mondat es jó meglátas elhangzik, mind a melegekkel, mind a mai világgal és mind az élettől kapcsolatban…hogy ez akármennyire is egy erotikus LMBTQ mű…akkor is.

Hát mást nem tudok mondani, mert ha konkrétan a történesekről kell beszélnem, akkor az agyam helyére egy zavart massza kerül…de hát kapott öt csillagot és kedvenc lett, szóval egyértelmű, hogy imádom. *-* ♥♥♥♥

Tímea_Szabadosné_Balogh
Becca Prior: A tanítvány 4.

Becca Prior: A tanítvány sorozat befejező részét olvasva úgy éreztem, hogy ezt a könyvet értékelnem kell.Mind a négy kötetet olvasva a végére ért be igazán .Végig követhetjük a szereplők jellem fejlődését, bizonyos élethelyzetekre, hogy reagálnak.Végig gombóccal a torkomban olvastam és bizony néha elsírtam magam mert fájt így látnom a két fiút. Becca jól leírta a fiatalon szülővé válás buktatóit,a család és a barátok fontosságát.Úgy ahogy Bóróka is leírta én is féltem, hogy Harryt beszippantja az egyetemi lét.Új barátok, új környezet a mindenhol megfelelni akarás.Néha mérges voltam rá, de ugyanúgy Loura is.A konoksága néha az őrületbe kergetett, de ezzel együtt imádtam,ahogy kiállt a kislányért .A kapcsolatuk törését események sorozata, ki nem mondott szavak okozták szerintem.Szívesen kezébe adnám jó néhány hetero párnak is a könyvet, lenne mit tanulni belőle.Az igaz barátok jelesre vizsgáztak csak úgy mint Grace nagyi aki mindig is a szívem csücske, persze Nasir és Tori is.Az erotikus jelenetek nagyon jók.Az egész könyv egy érzelmi hullámvasút és ettől jó egy könyv..Kevesen tudják ezt elérni de neked Becca sikerült.Remélem a következő generáció sokkal elfogadóbb lesz a LMBT-vel szemben úgy ahogy te leírtad.Ezért nekünk is tennünk kell szülőknek, hogy mit tanítunk a gyerekeinknek, mert a példa mi vagyunk.Köszönöm hatalmas élmény volt.

Becca Prior: A tanítvány 4.

Becca Prior: A tanívány sorozat befejező részét elolvasva úgy látom , az írónő hatalmas ívet hozott létre.Az első rész azzal együtt is kedvencem tudott lenni ,hogy voltak apróbb gyermekbetegségei . Akkor lássuk A tanítvány 4-t.Teljesen érthető és logikus volt a két szereplő változása.,még akkor is ha fájt őket így látnom.Megértettem mindkettő szempontjait .Nem dőlt a mérleg egyik oldalra sem ,bár Harrynek voltak olyan dolgai amivel nem értettem egyet sőt féltettem ,nehogy a barátok hatására a drogokhoz meneküljön véglegesen. Feszülten olvastam ,hogy a való élet milyen szinten tud egy óriási szerelmen repedéseket okozni. Kiütközött Harry fiatalságának minden hátránya , és lewis konoksága sem nem vitte előrébb őket.Becca világosan ,és érthetően írta le azokat a problémákat ami egy heteró párnál is ugyan úgy jelentkezhetett volna .Sajnáltam őket és végig összeszorult a torkom .Lewis minden olyan tulajdonsággal rendelkezett mint egy igazi édesanya .Mindkettő imádta a kislányt ,mégis az ő bekerülése a családba indította el azt a folyamatot ami megtörte a két szerelmes közti harmóniát. Nasir hatalmas fejlődésen megy keresztül ,el sem hittem hogy ugyan az a srác akit az első részben megismertem . Csodálatos erotikus részek vannak a könyvben ,nagyon örültem amikor az ominózus tusolós jelenetet felhozták a fiúk (nálam nagy kedvenc ,pedig sok mindenre nem volt lehetőségük ott ). A melegkérdés,az elfogadás ,coming out végig fontos téma a könyvben ,néha a szereplők sem tudják mi az ami az elfogadásukat megkönnyítené,vagy mi a legjobb alkalom arra,hogy mint egypár megjelenjenek eseményeken . Az írónő előre vetíti a biztató jövőt,hogy talán ez a generáció már elfogadóbb lesz . Elvarázsolt a könyv . A vége felé olvasva egy olyan jelenetet láttam a belső videómon,hogy a könnyem kicsordult a meghatottságtól.Részletes volt messzemenőkig ,még a legapróbb mozzanata is .Köszönöm Becca Prior ,hatalmas élmény volt.

Zsófia_Unger
Becca Prior: A tanítvány 4.

Nem találok szavakat, mennyire magával ragadott és érzelmileg feltöltött ez a fantasztikus lebilincselő könyvsorozat. Voltak hullámvölgyek, mikor együtt szenvedtem a szereplőkkel és aztán repesett a szívem, mikor végül jó irányba terelődtek az események. Annyira beszippantott ez a különleges történet, hogy másfél hét alatt elolvastam mind a 4 kötetet! Most pedig, hogy vége, késztetést érzek, hogy előlről kezdjem és minden apró részletet a szívembe véssek. Köszönöm ezt a csodás érzést Becca! Kívánom, hogy még sok ezer könyvet írj és maradj mindig ilyen egyedi és utánozhatatlan!

BaHuA

Drága Becca!

ELOLVASTAM!
Tegnap éjfélkor sikerült befejeznem a T4-t ♥, így nyugodtan jöhettem ma dolgozni. ☹️
(Azért csak most került sorra, mert, ahányszor megjelent egy kötet, mindig elölről kezdtem a sorozatot, hogy egyben élvezhessem az eseményeket.) Nem vagyok a szavak embere, hogy ezzel a közhellyel éljek, ezért tartozom inkább az olvasóid közé, és nagy kommentelő sem, mint észrevehető, de ezt ki kellett adnom magamból!
Azt hiszem, hogy időre lesz szükségem, hogy feldolgozzam a könyvet. A könyv mintegy 2/3-át végig bőgtem. A veszteség érzése nem múlik, részben a könyv harmada-fele(?) óta (úgy magával ragadtak az események), bár tudtam/reméltem, hogy csak happy enddel végződhet, részben, hogy a történet Általad nem folytatódik. Természetesen ezt a feelinget azért felülírta a befejezés,így majd lassan túl leszek rajta, csak még nagyon friss.
Mindennek ellenére/mindezek miatt, nagy élmény volt megismerni a történet végét, és becsatlakozott a dobogós első helyre, a T1 mellé.
(Természetesen, hamarosan újra olvasásra kerül )

KÖSZÖNÖM!!!

turanett P
Becca Prior: A tanítvány 4.

Méltó befejezése a történetnek. Sajnálom, hogy többet nem olvashatok a fiúkról. Még mindig imádom őket. Bár az elején nagyon csalódtam Boo-ban. Nagyon önző mód viselkedett. Harryt nagyon sajnáltam. Még nagyon fiatal ahhoz, hogy gyereket neveljen és mellette pedig egyetemre járjon. Nasirra is egy kicsit megharagudtam. A legjobb barátja ellen fordul. Persze hamar tisztázták, de akkor is. Persze Harry sem volt vétlen, de ő teljesen egyedül maradt. Markot meg egyeneset utáltam. Milyen számító. Egyből ott termett és már dörzsölte is a tenyerét. Persze a végen megbocsájtottam neki. Nagyon rendes volt. Még egyszer nagyon köszönöm ezt a történetet. Felejthetetlenen!

bab123
Becca Prior: A tanítvány 4.

Sajnos el kellett búcsúznunk a fiúktól,de Gyönyörű búcsú lett.
Nincsenek szavak amivel kitudnám fejezni,hogy milyen csodálatos,gyönyörű volt.Szívszorító ,humoros,érzelmekkel ,szerelemmel,vággyal teli!Tényleg egy hullámvasút ,egy őrületes utazás!
A melegkérdés most talán még nagyobb fókuszt kapott ,és jó volt minden sorát olvasni és tényleg bízni az új generációban,hogy egyszer sokkal jobb lesz! Rávilágított arra,hogy ,nem mindegy,hogy a gyerek milyen példát lát,mit hall,mert a gyerek nem így gyűlölködve születik és a szülőknek kell odafigyelniük,hogy megtanítsák és jó példát mutassanak az elfogadásra.
Remélem a jövőben is nagyon sok könyvet fogunk még Beccától olvasni!

zsuboca
Becca Prior: A tanítvány 4.

Sajnálom, hogy vége lett. Két összeillő ember, akik igenis küzdenek az együtt maradásért, pedig az élet nem egyszerű. Szerelem, szeretet, kétely, fájdalom. Minden megvan benne, ami egy jó könyvhöz kell. Harry külön kedvencem, ő nekem a tökéletes társ megtestesítője, aki mindent felad a szerelméért, de közben éli a saját életét is. És ez az a szerelem, amiről mindenki álmodik. Köszönöm Becca, remek volt, remélem, még sok ilyet olvashatok tőled.

Andrea_Gulyás_3

„Nos ez igaz,de az első találkozásunknál a fociöltöző zuhanyzójában szintén nem azért hajoltál le, hogy felvedd a papucsod a földről…”

Andrea_Gulyás_3

„Azt mondják , a sors nem adja meg kétszer ugyanazt az esélyt ,de ugyanazt a kísértést igen .És én ugyanúgy elvesztettem az eszem .”

Eszter_Lina24 I

A kárörvendés az emberek lételeme. Néhány évszázaddal korábban még egy nyomorékot is a piactéren mutogattak, és rohadt zöldségekkel dobáltak, ha nem volt olyan szerencsés, hogy a púpját simogassák. Mára a fogyatékkal élők helyett a melegek lettek látványosság.

Kapcsolódó szócikkek: Harry Miles
Andrea_Gulyás_3

"Lehet,hogy belebukunk,de az az igazság,hogy ha ez nem jön össze ,akkor minden más,és mindenki más-itt jelentőségteljesen ránéztem-csak pótszer lesz.Nyilván megkötöm majd a saját kompromisszumomat ,de hidd el,te nem akarsz kompromisszum lenni.