Hush, ​Hush (Hush, Hush 1.) 42 csillagozás

Becca Fitzpatrick: Hush, Hush Becca Fitzpatrick: Hush, Hush Becca Fitzpatrick: Hush, Hush Becca Fitzpatrick: Hush, Hush

For Nora Grey, romance was not part of the plan. She's never been particularly attracted to the boys at her school, no matter how much her best friend, Vee, pushes them at her. Not until Patch came along. With his easy smile and eyes that seem to see inside her, Nora is drawn to him against her better judgment.

But after a series of terrifying encounters, Nora's not sure who to trust. Patch seems to be everywhere she is, and to know more about her than her closest friends. She can't decide whether she should fall into his arms or run and hide. And when she tries to seek some answers, she finds herself near a truth that is way more unsettling than anything Patch makes her feel.

For Nora is right in the middle of an ancient battle between the immortal and those that have fallen – and, when it comes to choosing sides, the wrong choice will cost her life.

Eredeti megjelenés éve: 2009

Simon & Schuster, London, 2010
Simon & Schuster, New York, 2010
ISBN: 9781442340039 · Felolvasta: Caitlin Greer
Simon & Schuster, New York, 2009

Folt Cipriano · Nora Grey

Cheril>!
Becca Fitzpatrick: Hush, Hush

Imádom ezt a sorozatot. Magyarul már milliószor elolvastam, de eredeti nyelven még jobb volt a kezembe venni. Régóta szerettem volna újraolvasni angolul, de valamiért soha nem vettem meg, pedig imádom az egész sorozatot. Annyira jó volt az eredeti nyelven olvasni, hogy egyszerűen nem bírtam letenni, pedig kívülről fújtam, hogy mi is fog történni.
Igazából nem tudnék olyat írni, ami eltér a magyar könyv értékelésétől. Patch itt is fantasztikus, Nora csak a szokásos, Vee pedig idegesítő, bár itt egy icipicivel jobban elviseltem.
Ez után nagyon szeretném a többi részt is elolvasni angolul, mert egyszerűen jobb, mint a lefordított, pedig már magyarul is imádtam.

Könyves_Karolina I>!

Stílus. Hangulat. Cselekmény.
Őszintén bevallom, most sem teljesen emlékszem, hogy miért kapta meg a könyv az 4,5 csilagot, valószínűleg ─ a fentieken kívül ─ a szokásos olvasási élmény játszott közre. Gyorsan haladtam a történettel, meg is tudott lepni néha, bár nem a legeredetibb az ötlet, a szereplők, tetszett a két fő karakter kapcsolata és a hangulat is jó volt.
Könnyed ki olvasmányként emlékszem vissza rá, mely az egyértelműen hangsúlyos romantikus szál mellett nem szenvedett hiányt izgalomban és rejtélyekben sem.
Szeretném folytatni :)

Lélekmaszat>!
Becca Fitzpatrick: Hush, Hush

Nagyon nehéz volt eldönteni, hány csillagot is adjak erre pontosan, merthogy volt benne eredeti elgondolás. Teológusként nagyon is érdekfeszítőnek találom az apokrifokat, ezért nagyon is megfogott az, hogy végre valaki nem csak vámpírokról és vérfarkasokról, esetleg zombikról akart írni, hanem fogta a nefilimeket és velük alkotott egy történetet. Még az álmos Maine-i kisvároska is tetszett, bármennyire is sablonosnak éreztem, hogy éppen a világnak egy ilyen eldugott kis sarkában bukkannak fel ezek az angyali származású lények, ami még érthető is tulajdonképpen. Patch már eléggé határesetnek minősült számomra, mint a rosszfiú, aki aztán mégiscsak beleszeret a lányba, akibe nem kellene és újragondolja az életét. Aki viszont teljességgel kiverte nálam a biztosítékot, az Vee. Az a lány pont olyan, mint a neve, ahogy visong összevissza az állandó fogyókúráival, de közben csak kifogásokat keresve tömi degeszre magát… Valam oknál fogva folyton átlapozni akartam az oldalakat, amikor csak felbukkant. Még Nora talán a legösszetettebb karakter, aki többé-kevésbé szimpatikus is és ha már belekezdtem, ki tudja, ki mennyire nő fel az elkövetkező három kötetben még. Remélem, okoznak meglepetést, méghozzá pozitívat.

Chili87 P>!
Becca Fitzpatrick: Hush, Hush

Elsőre egy tipikus iskolai sztorinak gondoltam: adott egy középiskolás lány, Nora Grey, aki tök átlagos, aki az édesanyjával él, és akit nem érdekelnek a fiúk, (barátnőjével, Vee-vel ellentétben ) aztán egy nap megjelenik egy titokzatos és ismeretlen fiú, Patch. Csak ezúttal ez a fiú nem hétköznapi: egész pontosan bukott angyal. Egy tipikus rossz fiú. Attól a perctől fogva teljesen megváltozik Nora élete. Ráadásul még a biosz tanár is kiszúr vele: átírja az ülésrendet és pont mellé osztja be az új fiút, aki maga a rejtély… spoiler
Tetszik az angyalos vonal, felüdülés már másról is olvasni, nem csak vámpírok és vérfarkasok léteznek a YA világában. ;-)

A_Valentina>!

Nagyon jó:)
egyszerűen faltam a sorokat..
Minden benne volt amit szeretek.:$
Egyszerűen fantasztikus lett!!
Köszönöm Becca<3<3

macsek6>!
Becca Fitzpatrick: Hush, Hush

Újabb izgalmas könyv,melyhez hasonlóval még nem találkoztam!Nagyon tetszett!

reka1021 P>!
Becca Fitzpatrick: Hush, Hush

Imádtam, imádtam, imádtam. Sok hozzáfűzni valóm nincs :)

shine28>!
Becca Fitzpatrick: Hush, Hush

Izgalmas történet, szerethető, vagy épp gyűlölhető karakterekkel

Réka_Körtvélyi>!
Becca Fitzpatrick: Hush, Hush

Másodszorra is letudva! :) Remek könyv de tényleg. Titkokkal, eseményekkel, érzelmekkel teli.

Hiory>!

– You smell good, too – said Patch.
– It’s called a shower – I was staring straight ahead. When he didn’t answer, I turned sideways. – Soap. Shampoo. Hot water.
– Naked. I know the drill.

Hiory>!

– Hang on, did you just call me Angel? – I asked.
– If I did?
– I don't like it.
He grinned – It stays, Angel.

Hiory>!

– Say 'provoking' again. Your mouth looks provocative when you do.

Hiory>!

– Cheshvan starts tonight – Rixon said. – What are you doing arsing around in a graveyard?
– Thinking.
– Thinking?
– A process by which I use my brain to make a rational decision.

Hiory>!

– Keep in mind that people change, but the past doesn't.

Hiory>!

– Call me Patch. I mean it. Call me.

Hiory>!

– You possess other people's…bodies.
He accepted that statement with a nod.
– Do you want to possess my body?
– I want to do a lot of things to your body, but that's not one of them.

Hiory>!

– What good is a body if I can't have you?

Hiory>!

– I don't go out with strangers – I said.
– Good thing I do. I'll pick you up at five.

Hush, Hush sorozat · Összehasonlítás