Láss ​csodát 8 csillagozás

A valóság más szemmel
Beau Lotto: Láss csodát

Nem ismerhetjük közvetlenül a valóságot. Minden, amit realitásnak gondolunk, különféle szűrőkön keresztül jut el hozzánk. Érzékelésünk ugyanúgy függ az érdeklődési körünktől, az előfeltevéseinktől vagy a természetünktől, mint a múltbeli tapasztalatainktól, a környezetünktől vagy éppen a kulturális gyökereinktől.
Beau Lotto, a neves agykutató, az idegtudományok professzora vizuális gyakorlatokon, érdekes esettanulmányokon keresztül mutatja meg, hogyan űz tréfát velünk napi szinten az agyunk, elzárva ezáltal minket egy rejtett és izgalmas világtól. Ha megértjük, miként is működik biológiai és pszichológiai értelemben a percepció, és hogy a valóság érzékelése személyenként változó, a javunkra fordíthatjuk ezt az egyediséget. Hiszen minden felfedezéshez, új vállalkozáshoz, korszakos művészeti alkotás megszületéséhez az kell, hogy új szemmel, a megszokottól eltérően lássuk a világot, amely körülvesz bennünket.

Libri, Budapest, 2017

Jhos007>!
Beau Lotto: Láss csodát

Beau Lotto: Láss csodát A valóság más szemmel

A valóságról szóló témakör az egyik kedvencem, így örültem Lotto professzor érdekes könyvének. Jó olvasmány volt!