A ​nyári feleségek 23 csillagozás

Beatriz Williams: A nyári feleségek

Titkok és hazugságok tartják össze a szigetet. Ezen a nyáron azonban minden darabjaira hullik…
Egy összetartó közösség.
Egy tiltott szerelem.
Egy nyár, amely megváltoztat mindent…
1951. Miranda édesanyja beházasodik a káprázatos szépségű Winthrop-sziget egyik leggazdagabb családjába.
A New England partjaihoz közeli szigeten a felszín alatt finom feszültség húzódik az ott vakációzó gazdag családok meg a szigetet „működtető” portugál halászok és háztartási alkalmazottak között.

Amikor Miranda beleszeret Josephbe, a világítótorony őrének jóvágású fiába, ez a feszültség könyörtelenül felszínre tör, mígnem a nyár végén akkorát robban, hogy örökre megváltoztat mindenkit.

Művelt Nép, 2018
450 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155905261 · Fordította: Szabó Olimpia
Művelt Nép, Budapest, 2018
450 oldal · ISBN: 9786155905278 · Fordította: Szabó Olimpia

aram76
Beatriz Williams: A nyári feleségek

Eleinte nehezen volt követhető a könyv időbeni ide-oda váltakozása, aztán lassan helyére kerültek a dolgok. Érdekes olvasmány volt, a szigeten lakó egyszerű emberek és a szigeten nyári rezidenciát fenntartó gazdag elit közötti társadalmi, emberi különbségek megmutatkozása. Az emberi értékek, az érzések, a tudd, hogy hol a helyed helyzetek megmutatkozása elgondolkodtató volt, ahogy haladtam a könyvvel. Összességében nem volt rossz, sőt tetszett, de valahogy még most is azt érzem, hogy valami hiányzott/hiányzik, de nem tudom most még megfogalmazni pontosan, hogy mi az. Valahogy számomra nyitott maradt a történet, de nem a végkifejlete miatt.

nana1
Beatriz Williams: A nyári feleségek

Nem értettem először sem a címet, sem az idősíkok ugrását, a nevek összekavarodtak. Aztán szépen lassan kezd kibontakozni a történet, az idősíkok logikai összefüggése és a végén a könyv címe értelmet nyer. Jó könyv, lendületes cselekményszövés, így karácsonykor igazn jó volt olvasni a kanadalló pattogó tüze mellett.

Csokiskeksz

– Csak most az egyszer – ígérte olyan őszinte hangon, hogy tudtam ez hazugság.

106.