Tüskés ​néni kalandjai (Nyúl Péter) 51 csillagozás

Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Történet Tüskés néniről, a fáradhatatlan mosónéniről.

Eredeti megjelenés éve: 1905

General Press, Budapest, 2010
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636431846 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Beatrix Potter

Márk_2011 P
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Megunhatatlan Beatrix Potter bármely meséje számunkra! Az illusztráció pedig egyszerűen gyönyörű! ♥

gab001 P
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Ha elveszítenéd a zsebkendődet, hol keresnéd? A könyv olvasása után egyértelmű a válasz, vagy mégsem? Egy egyszerű, de nagyon bájos történet egy tüskés, viszont dolgos nénikéről. Az illusztráció már önmagában is elegendő ok a könyv lapozgatására. A mese pedig inkább csak ráadás. Hangulatos könyvecske.

Belle_Maundrell
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Imádom a csini, viktoriánus ruhába öltözött állatkákat, a süniket és a tündérkeresztanya-szerű mosónőket. :)

clarisssa P
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Szükségem volt némi fantáziára és elfogultságra ahhoz, hogy nagyvonalúan tudjam kezelni az olyan furcsaságokat, mint például Luca és Tüskés néni méretbeli hasonlósága, de az a helyzet, hogy ennek a mesének egyszerű bája és az aranyos sünike minden fölnőtt fejből kipattanó kötözködésemet elfeledtették velem. Olyan szép és igényes ez a kötet! Gyönyörűek a rajzok, Tüskés néni arca pedig annyira kedves, hogy legszívesebben azonnal megsimogatnám. Külön tetszett ebben a történetben, hogy a mosásra kerülő ruhák apropóján összekapcsolja Beatrix Potter különböző meséinek szereplőit.

zsorzsi
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Szépséges mesekönyv. Bevallom őszintén nem kifejezetten a mese volt az elsősorban ami megragadott, hanem a gyönyörűséges illusztrációk. Beatrix Potter rajzai egyszerűen mindig elvarázsolnak.

moncsicsi83
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Jajj, ez nagyon tetszett! Kedves kis történet Tüskés néniről. Hogy mi mindent mos..? Az legyen meglepetés… :) Igazi fáradhatatlan mosónő. Luca is szerethető szereplő. Az illusztráció szintén nagyon jó!

csvkata
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Nálunk nagy kedvenc a süni úgy általánosságban is, de Tüskés néni kedves alakja rögtön a kétéves kislányom szívébe mászott! Nem lehet nem szeretni, a rajzok pedig egyre jobban tetszenek mindannyiunknak! Kár, hogy nem nagyobbak egy picit, hogy még jobban látsszanak a részletek.

Batus

Beatrix Potter könyveiről általánosan:
AZ illusztrációk egyszerűen gyönyörűk, igazából szerintem ilyenek az eszményi mesekönyvek. Én legalábbis hasonló képes-rajzos-állatos kis meséket hallgattam és lapozgattam pici koromban. Viszont kétlem, hogy egy óvodás kisgyerek tudja, mi az a kalucsni, és nyilván nem gyakran képzel el egy felöltőben lófráló kacsát sem, ahogy valószínűleg az is magyarázatra szorulna, hogy mi az a cselle. Szépek és bájosak, de az ilyen (korából fakadó) sajátosságok miatt egy kisgyereknek talán nehezebb elképzelni, egy felnőttnek pedig unalmas. Bár ki tudja, én is hallgattam, néztem és olvastam piciként olyan meséket/mondókákat, amiket csak tíz évvel később értettem meg…

Lahara ISP
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Tüskés néni olyan, mint valami jóságos tündér. Elviszi a koszos ruhákat, de nemcsak kimossa, hanem még ki is vasalja. Kedvencem a tyúk: „Csupasz a lábam! Csupasz a lábam!”
Vonhatnék le pontot amiatt, hogy Lucy (Luca) ábrázolása túlságosan olyan, mintha egy viktoriánus képeslapról ugrott volna le, de nem teszem. Mégis, a realista állatok mellett kissé furcsán hat egy ennyire idealizált kislányábrázolás.

nagara

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy kislány.

Belle_Maundrell

A nénike pukedlizett:
– Ajánlom magamat, hölgyem. A nevem Tüskés néni. Úgy bizony, hölgyem. Én vagyok a legjobb mosónő a környéken.