Tüskés ​néni kalandjai (Nyúl Péter) 58 csillagozás

Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Történet Tüskés néniről, a fáradhatatlan mosónéniről.

Eredeti megjelenés éve: 1905

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

General Press, Budapest, 2010
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636431846 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Beatrix Potter

Márk_2011>!
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Megunhatatlan Beatrix Potter bármely meséje számunkra! Az illusztráció pedig egyszerűen gyönyörű! ♥

ÁrnyékVirág>!
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Hiába több, mint száz éve írták ezt a mesét, még mindig elvarázsol kicsit és nagyot. A rajzok bűbájosak (Hallod, Bogyó és Babóca?? Nem muszáj faék egyszerűségű bugyuta firkákat adni a gyerekeknek illusztráció címen!) és a történet is nagyon kedves, a gyerekek szeretik, mert sok állat van benne.

gab001 P>!
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Ha elveszítenéd a zsebkendődet, hol keresnéd? A könyv olvasása után egyértelmű a válasz, vagy mégsem? Egy egyszerű, de nagyon bájos történet egy tüskés, viszont dolgos nénikéről. Az illusztráció már önmagában is elegendő ok a könyv lapozgatására. A mese pedig inkább csak ráadás. Hangulatos könyvecske.

L_B_Mariann P>!
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Aranyos kis történet volt.
A mese egy kislányról szól, aki folyamatosan elhagyja a zsebkendőit… Szerencséjére Tüskés néninél a legjobb kezekben van. Ő az aki mossa és vasalja, az erdő lakóinak, mindenféle ruhaneműjét. Így amikor, hozzálát egy-egy darabhoz, mindig hozzáfűz a ruhadarab tulajdonosáról valamit…így lesz kerek a mese.
Mindez, gyönyörű rajzokkal illusztrálva.

Belle_Maundrell >!
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Imádom a csini, viktoriánus ruhába öltözött állatkákat, a süniket és a tündérkeresztanya-szerű mosónőket. :)

clarisssa P>!
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Szükségem volt némi fantáziára és elfogultságra ahhoz, hogy nagyvonalúan tudjam kezelni az olyan furcsaságokat, mint például Luca és Tüskés néni méretbeli hasonlósága, de az a helyzet, hogy ennek a mesének egyszerű bája és az aranyos sünike minden fölnőtt fejből kipattanó kötözködésemet elfeledtették velem. Olyan szép és igényes ez a kötet! Gyönyörűek a rajzok, Tüskés néni arca pedig annyira kedves, hogy legszívesebben azonnal megsimogatnám. Külön tetszett ebben a történetben, hogy a mosásra kerülő ruhák apropóján összekapcsolja Beatrix Potter különböző meséinek szereplőit.

zsorzsi>!
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Szépséges mesekönyv. Bevallom őszintén nem kifejezetten a mese volt az elsősorban ami megragadott, hanem a gyönyörűséges illusztrációk. Beatrix Potter rajzai egyszerűen mindig elvarázsolnak.

moncsicsi83>!
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Jajj, ez nagyon tetszett! Kedves kis történet Tüskés néniről. Hogy mi mindent mos..? Az legyen meglepetés… :) Igazi fáradhatatlan mosónő. Luca is szerethető szereplő. Az illusztráció szintén nagyon jó!

csvkata>!
Beatrix Potter: Tüskés néni kalandjai

Nálunk nagy kedvenc a süni úgy általánosságban is, de Tüskés néni kedves alakja rögtön a kétéves kislányom szívébe mászott! Nem lehet nem szeretni, a rajzok pedig egyre jobban tetszenek mindannyiunknak! Kár, hogy nem nagyobbak egy picit, hogy még jobban látsszanak a részletek.

nagara>!

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy kislány.

Belle_Maundrell >!

A nénike pukedlizett:
– Ajánlom magamat, hölgyem. A nevem Tüskés néni. Úgy bizony, hölgyem. Én vagyok a legjobb mosónő a környéken.

Ezt a könyvet itt említik