Tomi ​Cica kalandjai (Nyúl Péter) 80 csillagozás

Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Tomi cica és testvérei nem fogadnak szót a mamájuknak, és bajba kerülnek.

Eredeti megjelenés éve: 1907

General Press, Budapest, 2009
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636431341 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Beatrix Potter

Zsuzsanna_Makai>!
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Az összes eddig olvasott közül messze ez volt a legjobb, leginkább mese. A levonás a mama hazugságáért volt.

Dénes_Gabriella>!
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Aranyos volt a történet, de az antropomorf állatokon kívül semmi különösen meseszerű nem volt benne. Hiányoltam belőle a cselekményt. Illetve nekem logikailag ott bukott meg a történet, hogy az amúgy ruhátlanul járó kismacskákat, miért kell felöltöztetni. Sajnálom, de szerintem ez logikátlan megoldás, akár ha onnan nézzük, hogy antropomorf állatok, ezért kell rájuk ruha (ez megdől kacsáéknál például…), vagy nézhetjük onnan, hogy tanítómese a gyereknek (ez meg megbukik ott, hogy de akkor egyébként máskor miért nincs rajtuk ruha).

Szimirza P>!
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Eddig ez a történet tetszett a legjobban:) Az illusztrációk még mindig elvarázsolnak…

Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

A rajzok gyönyörűek, a tanulság levonható, és „régi szereplők” (pl. Kacsa Jolán) is feltűntek benne, mégis eddig ez volt a leggyengébb Potter mese. Egyszerűen hiányzott belőle az izgalom.

brena>!
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Még mindig imádom a rajzokat:)Most is a 11. oldal lett a nyerő:)Akkorát nevettem szegény Tomin:)A cím nem annyira találó,inkább három cica kalandja kéne legyen:)

Szirmocska>!
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Imádom ezeket a rajzokat! A mese pedig mindig is a kedvenceim közé tartozott. Olyan kedves, egyszerű, mégis varázslatos :) Könyvben viszont nem annyira jó, mint a mesében, már ami a tartalmát illeti. De még így is tetszett és jót mulattam rajta. Azt hiszem, legközelebb ezt fogom elmesélni az unokahúgomnak. Amúgy is odáig vagyunk a cicákért :)
Meg a kakaóért. Szóval Tomi cica és egy bögre kakaó és kint akár az eső is eshet, ez akkor is egy tökéletes nap. :) És tökéletes ajándék is volt! :) Köszönöm Anett! :)

Szédültnapraforgó>!
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Nagyon aranyos mese volt, annyira édesek voltak a kismacskák. Tipikus gyerekek, nem fogadnak szót a szülőnek, összepiszkolják a ruhájukat és elcsatangolnak :)
De a szülőkről is jellemzést kaptunk…füllentésen kaptuk Pöttyös nénit.
A kacsák is fantasztikusak voltak: „Aztán a két kacsahölgy, Jolán és Rebeka, csőrükkel felcsippentették a fejfedőket, és a fejükre biggyesztették.”
Tetszett a megoldás, hogy a könyvlapokon mind a négy sarokban egy-egy pillangó volt.

apwbdum>!
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Nagyon aranyosak a kicsi cicák akire ruhácskát húztak.

Sister>!
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Ez a mese is olyan semmilyen. A rajzfilmben sokkal jobban tetszett, izgalmasabbnak tűnt. Ez csak egy zanza változat. Ráadásul kiderül, hogy a kacsák még mindig milyen buták. Szörnyű. :( Azt gondolom, hogy csak az illusztrációk mentik meg. A mese maga nem túl sokat ér önmagában…

Timi98>!
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Ez a mese is nagyon aranyos, kár hogy ilyen rövid. Jolán és Rebeka is felbukkan a Jolán kacsa kalandjaiból :) János, Jolán és Rebeka hatalmas formák :D ez a mese még humoros is. Nagyon szerettem ezt a mesét (még ma is!), először rajzfilmen láttam, ezért is akartam könyvben is elolvasni. Furcsa, de most, hogy felnőttem még mindig ugyanúgy néha jobban is lekötnek a mesék, mint kiskoromban :D Sajnálom, hogy nincs meg itthon a könyv, szívesen látnám a polcon ezt és a többi BP-meséskönyvet is, talán hamarosan sort kerítek a beszerzésükre is. :) ♥

bleknajt>!

Tomi rossz fiú volt: izgett-mozgott, karmolt.

Sippancs P>!

Pompás kis puha bundájuk volt, és nagyon szerettek birkózni meg bukfencezni a lépcsőn és az udvar porában.

Sippancs P>!

Amint így ügyködtek, egyszer csak hangokat hallottak: titty-totty, tityi-totty – három kacsa közeledett az úton. Szép sorjában haladtak, kacsázva: titty-totty, tityi-totty, tityi-totyi-tityi-totty.