Tomi ​Cica kalandjai (Nyúl Péter) 67 csillagozás

Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Tomi cica és testvérei nem fogadnak szót a mamájuknak, és bajba kerülnek.

Eredeti mű: Beatrix Potter: The Tale of Tom Kitten

Eredeti megjelenés éve: 1907

General Press, Budapest, 2009
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636431341 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Beatrix Potter

Szimirza P
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Eddig ez a történet tetszett a legjobban:) Az illusztrációk még mindig elvarázsolnak…

Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

A rajzok gyönyörűek, a tanulság levonható, és „régi szereplők” (pl. Kacsa Jolán) is feltűntek benne, mégis eddig ez volt a leggyengébb Potter mese. Egyszerűen hiányzott belőle az izgalom.

brena
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Még mindig imádom a rajzokat:)Most is a 11. oldal lett a nyerő:)Akkorát nevettem szegény Tomin:)A cím nem annyira találó,inkább három cica kalandja kéne legyen:)

Szirmocska
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Imádom ezeket a rajzokat! A mese pedig mindig is a kedvenceim közé tartozott. Olyan kedves, egyszerű, mégis varázslatos :) Könyvben viszont nem annyira jó, mint a mesében, már ami a tartalmát illeti. De még így is tetszett és jót mulattam rajta. Azt hiszem, legközelebb ezt fogom elmesélni az unokahúgomnak. Amúgy is odáig vagyunk a cicákért :)
Meg a kakaóért. Szóval Tomi cica és egy bögre kakaó és kint akár az eső is eshet, ez akkor is egy tökéletes nap. :) És tökéletes ajándék is volt! :) Köszönöm Anett! :)

Szédültnapraforgó
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Nagyon aranyos mese volt, annyira édesek voltak a kismacskák. Tipikus gyerekek, nem fogadnak szót a szülőnek, összepiszkolják a ruhájukat és elcsatangolnak :)
De a szülőkről is jellemzést kaptunk…füllentésen kaptuk Pöttyös nénit.
A kacsák is fantasztikusak voltak: „Aztán a két kacsahölgy, Jolán és Rebeka, csőrükkel felcsippentették a fejfedőket, és a fejükre biggyesztették.”
Tetszett a megoldás, hogy a könyvlapokon mind a négy sarokban egy-egy pillangó volt.

apwbdum
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Nagyon aranyosak a kicsi cicák akire ruhácskát húztak.

Sister P
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Ez a mese is olyan semmilyen. A rajzfilmben sokkal jobban tetszett, izgalmasabbnak tűnt. Ez csak egy zanza változat. Ráadásul kiderül, hogy a kacsák még mindig milyen buták. Szörnyű. :( Azt gondolom, hogy csak az illusztrációk mentik meg. A mese maga nem túl sokat ér önmagában…

victoria_m997
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

A kötetben a kedvenc jelenetem az volt, mikor János úr felvette a cicák ruháit. Azt hittem kiégek XDDD
És természetesen János kacsa lett a kedvenc karakterem is :))

Timi98
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Ez a mese is nagyon aranyos, kár hogy ilyen rövid. Jolán és Rebeka is felbukkan a Jolán kacsa kalandjaiból :) János, Jolán és Rebeka hatalmas formák :D ez a mese még humoros is. Nagyon szerettem ezt a mesét (még ma is!), először rajzfilmen láttam, ezért is akartam könyvben is elolvasni. Furcsa, de most, hogy felnőttem még mindig ugyanúgy néha jobban is lekötnek a mesék, mint kiskoromban :D Sajnálom, hogy nincs meg itthon a könyv, szívesen látnám a polcon ezt és a többi BP-meséskönyvet is, talán hamarosan sort kerítek a beszerzésükre is. :) ♥

Boglárka_Madar P
Beatrix Potter: Tomi Cica kalandjai

Aranyos mese a három rosszcsont cicáról. (nem is igazán értem miért csak Tomi cica szerepel a mese címében) A történet egyszerű, de a rajzok szuperek!

bleknajt

Tomi rossz fiú volt: izgett-mozgott, karmolt.

Sippancs P

Pompás kis puha bundájuk volt, és nagyon szerettek birkózni meg bukfencezni a lépcsőn és az udvar porában.

Sippancs P

Amint így ügyködtek, egyszer csak hangokat hallottak: titty-totty, tityi-totty – három kacsa közeledett az úton. Szép sorjában haladtak, kacsázva: titty-totty, tityi-totty, tityi-totyi-tityi-totty.