Tapsifülesék ​kalandjai (Nyúl Péter) 60 csillagozás

Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Mi történik a kisnyuszikkal, akik éppen Gergelyfi bácsi kertjében alszanak el?

Eredeti mű: Beatrix Potter: The Tale of the Flopsy Bunnies

Eredeti megjelenés éve: 1909

General Press, Budapest, 2008
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636430979 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Beatrix Potter

Roszka
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Ez a szépen rajzolt könyvecske a nyuszikról szól. Belakmároznak salátából, majd elalszanak a mezőn.

Szimirza P
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

A kis nyuszik teljesen elvarázsoltak, és ez a történet aranyos, kedves és szeretni való.

Habók P
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Nem tudom, a gyerekek mit szólnak a spoiler jelenethez, nálam ez fél csillagot jelentett, de a többi nagyon rendben van. Egyszerű, kedves történet, nagyon helyes illusztrációkkal.

Kriszta IP
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Tündéri könyvecske azokkal a szép képekkel! Zabálnivalók a nyuszikák :)
Egyetlen bajom volt csak a mesével: azt hiszem, ez SPOILER lesz – egyetlen mondat, amikor Gergelyfi néni azt mondja, hogy megnyúzza a nyuszikat és levágja a fejüket – SPOILER VÉGE.
Erre a 3 éves lánykám is felkapta a fejét, hogy de hát miért akar ilyet tenni??? Ez olyan brutálisan hangzott az amúgy bájos mesében. Persze manapság más időket élünk, nem úgy mint mikor a mese íródott, épp ezért én azt hiszem, ezt a mondatot máskor szépen át fogom ugrani…

Sippancs P
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Ha nem lett volna az a megnyúzós és fejlevágós rész, megkapta volna az 5 csillagot, mert nagyon édes és bájos kis mese volt ez. Az a jelenet viszont enyhén szólva kicsapta nálam a biztosítékot, hát még ha egy 3-4 éves gyerkőcnek olvastam volna!

ÁrnyékVirág
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

A Beatrix Potter könyvekben a rajzokat szeretem a legjobban, olyan jó békebeliek :)
Ennek a történetnek tanulsága is van: ne zabáld magad kómásra, mert ha elalszol a káposztaföldön (és nyúl vagy!) akkor könnyen Gergelyfi bácsi zsákjában találhatod magad. Szerencse, hogy azért vannak a jó barátok, hogy kimentsenek a szorult helyzetből, szóval a kis, szürke egerekkel is érdemes jóban lenni!

moncsicsi83
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Azóta szeretnék Beatrix Potter könyveket elolvasni, amióta elolvastam és láttam az életéről szóló könyvet/filmet. Ez volt az első Potter könyv, de nem az utolsó.
Kedves kis történet, egyszerű nem kell semmi extrára számítani. Az illusztráció gyönyörű!

Droci P
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Unokahúgom nálunk időzött egy kicsikét, így kénytelen voltam vele olvasni valamit. Gondoltam ez biztos megteszi egy 5,5 éves gyereknek, bár a rajzok jobban lekötötték, mint az én szavaim xD Mert azok tényleg cukik és bájosak egyben :) Még én is tudtam rajta mosolyogni =)
A történet pedig csak egy olyan kis megszokott, versformába faragott roppant egyszerű egyveleg, aminek lényege, hogy mindig ha baj van, akkor valahogy mindenki összetart =) Az emberkék beleszövése egy picit dob a történet fonalán, a végkimenetele pedig csak olyasmi, mint több más, hasonló társának. Valahogy mégis elvarázsolt, nem tudom miért :)

Ibanez MP
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Van nyuszim, úgyhogy ez triplán jó volt :-D Ahogy eldőlve alszanak a mezőn, pont így szokott tényleg Mumókám is feküdni (kisdisznónak hívom olyankor) … (bár azért egy mezei nyuszkó nem dőlne csak úgy el fényes nappal a mezőn, hiszen jöhet valami ragadozó madár is) :-D … nagyon jó kis sztori volt, de van egy olyan érzésem, hogy lehetne akármi a szöveg (a legbugyutább is), akkor is tátott szájjal olvasnám, mert a képek azok fantasztikusak!

Millázs
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Hm, ezt a részt is stabilan 4 csillagra értékelem, mert bár nagyon izgalmas a története, aranyos rajzokkal van tele, de azért kihagyhattak volna pár mondatot, vagy akár átírhatták volna. Már más világot élünk. Nem akarom mindentől megvédeni a gyerekeimet, de (spoiler) a nyúzás, lefejezés, bagó, dohány, dilinyós szavak nem azok a dolgok, kifejezések, amivel szándékozom egyelőre a három éveseim szókincsét bővíteni.

Habók P

Köztudott, hogy a túlzott salátaevés aluszékonyságot okoz.

bleknajt

Mit beszélsz össze vissza, te dilinyós öreg?