Tapsifülesék ​kalandjai (Nyúl Péter) 71 csillagozás

Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Mi történik a kisnyuszikkal, akik éppen Gergelyfi bácsi kertjében alszanak el?

Eredeti megjelenés éve: 1909

General Press, Budapest, 2008
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636430979 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Beatrix Potter

Roszka>!
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Ez a szépen rajzolt könyvecske a nyuszikról szól. Belakmároznak salátából, majd elalszanak a mezőn.

Zsuzsanna_Makai>!
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Utálom ezt a sorozatot, csak kíváncsiságból olvasom a horror-meséket. Borzasztóak.

mandris>!
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

A rajzok valóban szépek, a történetet viszont kicsit vérszegénynek érzem.

Szimirza P>!
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

A kis nyuszik teljesen elvarázsoltak, és ez a történet aranyos, kedves és szeretni való.

Habók P>!
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Nem tudom, a gyerekek mit szólnak a spoiler jelenethez, nálam ez fél csillagot jelentett, de a többi nagyon rendben van. Egyszerű, kedves történet, nagyon helyes illusztrációkkal.

Kriszta IP>!
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Tündéri könyvecske azokkal a szép képekkel! Zabálnivalók a nyuszikák :)
Egyetlen bajom volt csak a mesével: azt hiszem, ez SPOILER lesz – egyetlen mondat, amikor Gergelyfi néni azt mondja, hogy megnyúzza a nyuszikat és levágja a fejüket – SPOILER VÉGE.
Erre a 3 éves lánykám is felkapta a fejét, hogy de hát miért akar ilyet tenni??? Ez olyan brutálisan hangzott az amúgy bájos mesében. Persze manapság más időket élünk, nem úgy mint mikor a mese íródott, épp ezért én azt hiszem, ezt a mondatot máskor szépen át fogom ugrani…

Sippancs P>!
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Ha nem lett volna az a megnyúzós és fejlevágós rész, megkapta volna az 5 csillagot, mert nagyon édes és bájos kis mese volt ez. Az a jelenet viszont enyhén szólva kicsapta nálam a biztosítékot, hát még ha egy 3-4 éves gyerkőcnek olvastam volna!

ÁrnyékVirág P>!
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

A Beatrix Potter könyvekben a rajzokat szeretem a legjobban, olyan jó békebeliek :)
Ennek a történetnek tanulsága is van: ne zabáld magad kómásra, mert ha elalszol a káposztaföldön (és nyúl vagy!) akkor könnyen Gergelyfi bácsi zsákjában találhatod magad. Szerencse, hogy azért vannak a jó barátok, hogy kimentsenek a szorult helyzetből, szóval a kis, szürke egerekkel is érdemes jóban lenni!

moncsicsi83>!
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Azóta szeretnék Beatrix Potter könyveket elolvasni, amióta elolvastam és láttam az életéről szóló könyvet/filmet. Ez volt az első Potter könyv, de nem az utolsó.
Kedves kis történet, egyszerű nem kell semmi extrára számítani. Az illusztráció gyönyörű!

Ibanez P>!
Beatrix Potter: Tapsifülesék kalandjai

Van nyuszim, úgyhogy ez triplán jó volt :-D Ahogy eldőlve alszanak a mezőn, pont így szokott tényleg Mumókám is feküdni (kisdisznónak hívom olyankor) … (bár azért egy mezei nyuszkó nem dőlne csak úgy el fényes nappal a mezőn, hiszen jöhet valami ragadozó madár is) :-D … nagyon jó kis sztori volt, de van egy olyan érzésem, hogy lehetne akármi a szöveg (a legbugyutább is), akkor is tátott szájjal olvasnám, mert a képek azok fantasztikusak!

Habók P>!

Köztudott, hogy a túlzott salátaevés aluszékonyságot okoz.

bleknajt>!

Mit beszélsz össze vissza, te dilinyós öreg?