Nyuszi ​Benjámin kalandjai (Nyúl Péter) 72 csillagozás

Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Nyuszi Benjámin és Nyúl Péter megpróbálja visszaszerezni Gergelyfi bácsi kertjéből Nyúl Péter elveszett kabátját és cipőjét.

Eredeti mű: Beatrix Potter: The Tale of Benjamin Bunny

Eredeti megjelenés éve: 1904

General Press, Budapest, 2007
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636430146 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Beatrix Potter

Szimirza P
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

A nyuszi mesék a legjobbak! Ezek a legaranyosabbak és a történetük is érdekesebb, meg szerethetőbb, mint a többi. A rajzok még mindig bámulatosak!

Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Aranyos, édes és tanulságos mese, gyönyörűen illusztrált rajzokkal és szeretnivaló nyuszikkal. Mégsem tudok öt csillagot adni rá, mert ahogy Benjámin apó elbánt a macskával, az valami rettenet… ha én három-négy éves gyerek lennék, biztosan megijednék tőle!
Ennek ellenére felnőtt fejjel is élvezet volt olvasn!

Bogas P
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Avagy nincs bent a főnök, hátra lehet lógni olvasni a könyveit…
A Tappancsmesék nyuszijait nem tudja kiszorítani a szívemből, de azért hagymabatyu! Nagy piros kendő! Túl nagy sapka Benjámin fején! Benjámin apó, a hős. Nyúl mama, a másik hős, aki gyapjúkesztyűk kötéséből él. Na meg nyúldohányt árul, ami köznapibb nevén levendula.

Belle_Maundrell
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Imádom ezeket a nyuszikat, olyan aranyos volt, hogy Benjámin segített visszaszerezni Péter ruháit. Az elfenekelést kihagytam volna, de nem vitatkozom Benjámin apó nevelési módszereivel, ha ennyire menő és stílusos. Egy ilyen apával nem kell félniük a nyusziknak, hogy elkésik a felmentősereg. :)

Zsuzsanna_Makai
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Az, h ez a rèsz most nem volt tök borzasztò, mèg nem jelenti azt, h szerettem.

brena
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Gyönyörű rajzok,kedvenc a 10. oldalon lévő. Hát ez a két rosszcsont kicsit megjárta,nem szívesen találkoznék apóval,de a macskával sem:)Aranyos, tanulságos mese.

clarisssa MP
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Nyúl Péter történetének közvetlen folytatása, melyben a rosszcsont nyúlcsapat kiegészül a barna kabátos unokatestvérrel. Igaz, ezúttal jó ügy érdekében rendetlenkednek!
Ezt a könyvet angol eredetiben is olvastam és nagyon meglepett, hogy a magyar verzió tartalmazott néhány szerkesztésbeli változtatást (más sorrendben szerepeltek a mondatok), illetve néhány rajz is kimaradt belőle. Kár, hiszen a kedves nyuszirajzokból sosem lehet elég!

General Press, Budapest, 2007
Boglárka_Madar P
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Nagyon aranyos kis történet, eddig ez a kedvencem. Az illusztrációk továbbra is gyönyörűségesek és végre a mese is tökéletes volt: a rosszcsont, de jószívű nyuszkókat teljesen a szívembe zártam. :)

victoria_m997
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Ebben a részben annyi hagyma volt, hogy még én is bekönnyeztem tőle!

Szédültnapraforgó
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Hűha nagyon rövidke történetek ezek a Beatrix Potter könyvek :) Én valami egészen másra számítottam. Aranyos volt Benjamin, ahogy Pétert gardírozta.
Az tetszett a legjobban, ahogy jellemezte Nyúl Mamát :
„Nyúl Mama özvegy volt, és abból élt, hogy finom, puha gyapjúkesztűket és -karmantyúkat kötött (nemrég egy vásár alkalmával magam is vettem egy párat). Gyógynövényeket is árult, meg rozmaringteát és nyúldohányt ( mi ezt levendulának hívjuk).”

Sippancs P

Nyúl Mama özvegy volt, és abból élt, hogy finom, puha gyapjúkesztjűket- és karmantyúkat kötött (nemrég egy vásár alkalmával magam is vettem egy párat). Gyógynövényeket is árult, meg rozmaringteát és nyúldohányt (mi ezt levendulának hívjuk).

Sippancs P

Nem tudom lerajzolni nektek Pétert és Benjámint a kosár alatt, ugyanis meglehetősen sötét volt odabent, és a hagyma csípős szaga is borzasztó erős volt; a két kisnyúlnak potyogott tőle a könnye.

Sippancs P

Nos hát ez a Benjámin apó nem sokra tartotta a macskákat.
Leugrott a falról – egyenesen a macska fejére! Lelökte a kosárról, és egyetlen rúgással behengerítette a melegházba. Még egy jó marék szőrét is kitépte!