86. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Nyúl ​Péter kalandjai (Nyúl Péter) 108 csillagozás

Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Nyúl Péter besurran McGregor kertjébe, hogy jót lakmározzon a finom zöldségekből. De a gazda észreveszi, és menekülnie kell. Vajon sikerül-e hazajutnia a hatalmas kertből, vagy ugyanaz a sors vár rá, mint édesapjára? – Szabó T. Anna költő, műfordító tolmácsolásában.

Péter Nyuszi kalandja címmel is megjelent

Eredeti mű: Beatrix Potter: The Tale of Peter Rabbit

Eredeti megjelenés éve: 1902

General Press, Budapest, 2007
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636430061 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Beatrix Potter

buzavirág
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Nem is tudom, hogy felejtkezhettem el Beatrix Potter meséiről, de most örömmel vettem/vettük a kezünkbe. Az nagyobbik gyerköc viccesnek találta, amiről az a bizonyos pástétom tehet, de a kisebbik komolyan, élvezettel olvasta.
Számomra az illusztrációk és a tanulság levonása volt a tetszetős.

nagara
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Aranyos kis történet, tanulsággal, kedves illusztrációval. Péter nemcsak a nevével tűnik ki testvéreitől (Tapsi, Füles és Pamacs után eléggé szembetűnő a Péter név…), hanem a viselkedésével is. Ez sodorja bajba, amit sikerül megúsznia némi veszteség árán.

Tarja_Kauppinen I
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Az illusztrációk rendkívül igényes voltához nem fér kétség, az a tény azonban, hogy a főhős édesapjából nyúlpörkölt lett, még Abercrombie-n edződött jómagamból is előcsalt egy – csakis belső, ám annál intenzívebb – WTF?! felkiáltást.
A leányzattal meg legalább megbeszéltük, hogy a szülők állította korlátok kényelmetlennek tűnhetnek ugyan, de legalább megóvnak minket mindenféle szívástól. Tanulság tehát kipipálva.
Ami még zavart, az az édesanya mamakénti megnevezése. Ez egy kicsit retro, nem? Ma már senki sem hívja az anyukáját mamának – ahány ház, annyi szokás persze, csak magyarázni kellett, hogy a mama nem a mama, mármint nem a nagymama, hanem az anyuka… szóval félreértésre ad okot.

Az újraolvasásokkor a pörköltes részt ki fogom hagyni, és inkább azt hangsúlyozzuk majd, hogy Péter imádja a zöldségeket.

Sisyll
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Újra egy kis pótlás, mert nekem Nyúl Péter úgy ahogy van sajnos kimaradt a gyerekkoromból.

Nyúl Peti eleven gyerkőc nyuszi, szeret szabályt hágni, aminek később meg is lesz az eredménye. Következetes és tanulságos mese, mely a gyerekeknek is jó leckét adhat.
Nagyon szépek az illusztrációk. Teljesen el tudtam bennük veszni.
Az egyetlen hátránya nekem a mesének, hogy nagyon olvastam volna még a kis kék kabátos barátunk kalandjait…

Habók P
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Nyúl Péter szófogadatlan kis nyuszi, aki emiatt bajba kerül. Főleg azért tetszett a történet, mert a büntetéseket nem a Nyúlmama vagy más felnőtt rótta ki, hanem egyenes következményei voltak az engedetlenségnek. Van a történetben egy apró logikátlanság spoiler, de egészében kedves. És az illusztrációk is nagyon tetszettek!

brena
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Gyönyörű rajzok,és végre a történet is aranyos volt. Még izgultam is mikor a kabátgomb fenn akadt a kerítésen:) 11. oldalon van a kedvenc rajzom ebben a könyvben:)

clarisssa MP
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Sajnos nem sikerült ezzel a kötettel kezdenem az olvasást, pedig azt hiszem, Nyúl Péter a leghíresebb Beatrix Potter mesehősei közül. Nehéz is nem elolvadni a rajzoktól, annyira aranyosak a nyuszik! A történet ismét egyszerű, sőt, helyenként meglepően nyers, de a legkisebbek szerintem kimondottan élvezhetik ezt a nyúlkalandot.
Most már azt is tudom, hogy az események sorrendjében haladva ennek közvetlen folytatása a Nyuszi Benjámin kalandjai. Én ugyan pont azt vettem előre, de ez nem csökkentette az élményt.

General Press, Budapest, 2007
csgabi MP
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Nagyon aranyos kis történet volt. :-) Köszönöm @Sippancs -nak, hogy 2014. novemberében megajándékozott vele. :-) Igazi, aranyos, kisgyermekeknek való könyv.

kolika
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Gyönyörűek ezek a könyvek. A történetek rövidségét kárpótolja a lapokon sorakozó szebbnél szebb illusztrációk sora. Nyúl Péter igazi gézengúz, akit csak szeretni lehet. Gergelyfi bácsi persze nem ezen a véleményen van, s így születhetnek meg a kalandok sora.
Kedveltem.

Fleur_Rouge_Cerise
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Annyira tetszett. De nem is a történet az ami megfogott, hanem a rajzok.
Amúgy ebből tuti, hogy készült mesefilm, mert hihetetlen déja vú érzésem volt…

SophieOswald

Egy fehér cica ült a víz partján, és az aranyhalakat figyelte. Olyan mozdulatlanul ült, akár egy szobor, de a farka vége meg-megrándult, mintha külön életet élne.

nagara

Tapsi, Füles és Pamacs szófogadó kisnyulak voltak. Az ösvényre behajló szederbokorról csemegéztek, és teleszedték a kosarukat.

SophieOswald

EGYSZER volt, hol nem volt, volt egyszer négy kisnyúl: Tapsi, Füles, Pamacs és Péter.

SophieOswald

DE Péter rosszcsont kisnyúl volt: ahogy a mamája hátat fordított, ő már rohant is Gergelyfi bácsi kertjébe! Sitty-sutty, átfurakodott a kapu alatt.