Nyúl ​Péter kalandjai (Nyúl Péter) 201 csillagozás

Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Nyúl Péter besurran McGregor kertjébe, hogy jót lakmározzon a finom zöldségekből. De a gazda észreveszi, és menekülnie kell. Vajon sikerül-e hazajutnia a hatalmas kertből, vagy ugyanaz a sors vár rá, mint édesapjára? – Szabó T. Anna költő, műfordító tolmácsolásában.

Péter Nyuszi kalandja címmel is megjelent

Eredeti megjelenés éve: 1902

General Press, Budapest, 2007
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636430061 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Beatrix Potter

nicosia P>!
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Ez már a 4. Beatrix Potter mesém, és azt kell mondjam, eddig a legjobb. Az illusztrációk csodaszépek, pasztellesek, édesek, tényleg gyönyörű könyv. De a tartalma… egyszerű mint a fejsze nyele. Nyúl Péter rossz és majdnem elkapják, de aztán mégsem. Ezzel még nem is lenne sok baj, de megint enyhén morbidra sikerült a mese, hiszen Nyúl Péter apukáját nyúlpörköltként értelmezik újra. Ráadásul a kevés történetben is van egy csomó felesleges elem, mit például a fehér macska. Összességében emészthető, de nem tartozik a kedvenc meséim közé.

buzavirág>!
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Nem is tudom, hogy felejtkezhettem el Beatrix Potter meséiről, de most örömmel vettem/vettük a kezünkbe. Az nagyobbik gyerköc viccesnek találta, amiről az a bizonyos pástétom tehet, de a kisebbik komolyan, élvezettel olvasta.
Számomra az illusztrációk és a tanulság levonása volt a tetszetős.

turanett P>!
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Imádom Beatrix Potter világát. Olyan szépen rajzolt, és festett. A történetei pedig tündériek.

DCinti>!
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Újra egy kis pótlás, mert nekem Nyúl Péter úgy ahogy van sajnos kimaradt a gyerekkoromból.

Nyúl Peti eleven gyerkőc nyuszi, szeret szabályt hágni, aminek később meg is lesz az eredménye. Következetes és tanulságos mese, mely a gyerekeknek is jó leckét adhat.
Nagyon szépek az illusztrációk. Teljesen el tudtam bennük veszni.
Az egyetlen hátránya nekem a mesének, hogy nagyon olvastam volna még a kis kék kabátos barátunk kalandjait…

nagara>!
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Aranyos kis történet, tanulsággal, kedves illusztrációval. Péter nemcsak a nevével tűnik ki testvéreitől (Tapsi, Füles és Pamacs után eléggé szembetűnő a Péter név…), hanem a viselkedésével is. Ez sodorja bajba, amit sikerül megúsznia némi veszteség árán.

Szandika_>!
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Bájos mese, nekem mindig is szimpatikus volt ez a nyúl. Nagyon rövid viszont a könyv :/, még úgy is, hogy kisgyerekeknek íródott.

Tarja_Kauppinen IP>!
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Az illusztrációk rendkívül igényes voltához nem fér kétség, az a tény azonban, hogy a főhős édesapjából nyúlpörkölt lett, még Abercrombie-n edződött jómagamból is előcsalt egy – csakis belső, ám annál intenzívebb – WTF?! felkiáltást.
A leányzattal meg legalább megbeszéltük, hogy a szülők állította korlátok kényelmetlennek tűnhetnek ugyan, de legalább megóvnak minket mindenféle szívástól. Tanulság tehát kipipálva.
Ami még zavart, az az édesanya mamakénti megnevezése. Ez egy kicsit retro, nem? Ma már senki sem hívja az anyukáját mamának – ahány ház, annyi szokás persze, csak magyarázni kellett, hogy a mama nem a mama, mármint nem a nagymama, hanem az anyuka… szóval félreértésre ad okot.

Az újraolvasásokkor a pörköltes részt ki fogom hagyni, és inkább azt hangsúlyozzuk majd, hogy Péter imádja a zöldségeket.

Valcsa P>!

off
Sosem olvastam még Beatrix Pottertől, így Nyúl Péter is teljesen ismeretlen volt. Picit azért csalódtam, egyrészt többre számítottam a nagy hype után, de ez olyan faék egyszerű, villámgyorsan elolvasható kis mese volt, semmi különös… :( Másrészt az a pástétomos dolog meg kifejezetten nem tetszett, rögtön az elején ilyen morbid dologgal nyitni egy mesekönyvben… Tudom, pl. a Piroska sem lightosabb, de itt ettől a finom, festett, tündéri miliőtől nem ezt várnád, hogy lazán közli nyuszianyuka, hogy spoiler… Ha valami illúzióromboló, hát ez az…
A könyv illusztrációi viszont csodásak off, nagyon tetszik ez a képi világ a könyvben, bárcsak ilyen jó lett volna ez a kis történet is. :(

szélcsengő>!
Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai

Beatrix Potter illusztrátor volt, annak viszont nagyon tehetséges! Az állatok, növények ábrázolása részletes és pontos, a képek hangulata nagyon bájos.
A meséi színvonala már változó. Ez viszont nagyon aranyos és tanulságos!

Kinga0>!

Péternek hirteIen tüsszentenie kellett.
— Hááááááápci!

Kinga0>!

Ahogy így lopódzkodott, talált a kertfalon egy ajtót, de jaj!, zárva volt, és alatta csak egy egészen kicsi rés nyílt, ezen viszont Péter a teli pocakjával nem fért volna át.

Lobelin P>!

EGY szép napon így szólt hozzájuk Nyúl Mama:
– Kicsikéim! A réten és az úton nyugodtan játszhattok, de Gergelyfi bácsi kertjébe nehogy bemenjetek! Édesapátok is ott járt pórul: Gergelyfi néni pástétomot sütött belőle.

SophieOswald>!

Egy fehér cica ült a víz partján, és az aranyhalakat figyelte. Olyan mozdulatlanul ült, akár egy szobor, de a farka vége meg-megrándult, mintha külön életet élne.

nagara>!

Tapsi, Füles és Pamacs szófogadó kisnyulak voltak. Az ösvényre behajló szederbokorról csemegéztek, és teleszedték a kosarukat.

SophieOswald>!

EGYSZER volt, hol nem volt, volt egyszer négy kisnyúl: Tapsi, Füles, Pamacs és Péter.

Véda P>!

Az ösvény mellett éltek a mamájukkal, egy óriásfenyő gyökerei közé ásott üregben.
EGY szép napon így szólt hozzájuk Nyúl Mama:
– NA, mehettek. Legyetek jók! Nemsokára haza jövök.

Kapcsolódó szócikkek: pástétom
SophieOswald>!

DE Péter rosszcsont kisnyúl volt: ahogy a mamája hátat fordított, ő már rohant is Gergelyfi bácsi kertjébe! Sitty-sutty, átfurakodott a kapu alatt.