Értékelések 43

Vikicicca P>!
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

A kis buta kacsa. Elcsábította egy rókaúr. Nagyon aranyos kis mese. És a rajzocskák. A rajzokba szerettem bele, utána kezdtem csak a könyveket összegyűjteni. A mesében sem csalódtam.

L_B_Mariann>!
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Szerintem, több mint tíz évvel ezelőtt olvastam, legutóbb ezt a mesét.
A négy hónapos kislányomnak olvastam. Mellettem feküdt és úgy bámulta a rajzokat, hogy csak na. Olvasás közben, igyekeztem játszani a hangommal, hogy fent tartsam az érdeklődését.
Magam is meglepődtem, de végig csendben volt, és figyelt! :)
Nagyon cuki, kis történet. Gyönyörű rajzokkal.
Főszereplőnk Kacsa Jolán, aki nem valami éles eszű. Ám annál inkább éleseszűbb, a ravasz róka!
Rövidke, mégis tömör kis történet.

Roszka>!
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Újabb tanmese gyerekeknek. De az ilyen történetek ébresztik fel a sok „miért”-et bennük. A rajzok még mindig nagyon tetszenek.

SzVera>!

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

Alcím a kacsa, aki a rókalyukba költött.:) Jolánka hiszékeny és butácska és hiába jött a felmentő sereg a véget elkerülni nem lehetett. Majd a feszültségoldásra egy újabb oldal, hogy a mese záruljon pozitívan.

Millázs>!
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Majdnem megjárta a kacsa. Itt is volt pár naturalisztikus momentum, aminél sziszegtem: csak megették Jolán tojásait végül, ha nem is a róka. Cenzúráztam is bőszen, ennyi akció bőven elég volt.
Ettől függetlenül egy kiváló alapként szolgálhat a bizalom kérdésének megbeszéléséhez.