Kacsa ​Jolán kalandjai (Nyúl Péter) 77 csillagozás

Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Kacsa Jolán elhatározza, hogy jó messzire elmegy a tyúkudvartól, és fészket rak tojásainak. Egy vörhenyes bajszú úr személyében segítőre talál…

Eredeti mű: Beatrix Potter: The Tale of Jemima Puddle-Duck

Eredeti megjelenés éve: 1908

General Press, Budapest, 2007
30 oldal · ISBN: 9789636430139 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Beatrix Potter

Zsuzsanna_Makai
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Gyakorlatilag felfoghatatlan, hogy ennyire ostoba, vállalhatatlan meséket is kiad valaki. És vannak persze olyan hûlyék, mint én pl… akik elolvassák…

Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Édes kis mese volt ez is, de hogy Potter néninek miért kell mindig egy kis szomorúságot is belecsempésznie a történeteibe, azt fel nem foghatom! Szegény tojások és szegény, butuska Kacsa Jolán!
A rajzok viszont továbbra is gyönyörűek!

brena
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Tökéletes illusztrációk,imádom Potter néni rajzait! A mese…háát nekem kicsit libuskás:)
Kedvencem a 9. oldalon lévő rajz.

Szimirza P
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Az illusztrációk csodásak, a mese aranyos, gyerekek számára ideálisan hosszú és könnyen érthető.

kolika
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Jolánka maga egy kicsit butácska …, na de Kep pásztorkutyának helyén van az esze, s így a vörhenyes bajszú uraságnak rossz napja kerekedett.
Tanulságos mese.

Sister
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Hát nem tudom, ez sem győzött meg igazán. Pedig Jolán kacsát a mesében is aranyosnak, kedvesnek találtam, de itt, a könyvben, butácska és naiv. Ráadásul a vége megint egy kisebb horror. :/

Szédültnapraforgó
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Ez rövid mese volt, és inkább tanmese. A lapok szélén egy sárga pihés kacsakölyök található :)
Hogy próbált túljárni a róka a kacsa eszén és hogyan segített Kacsa Jolánnak Kep, a pásztorkutya.

Little_Sunshine P
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

A rajzokért most is odavagyok, de a történet kevésbé tetszett, szegény Jolán, hogy lehet ennyire butus…

victoria_m997
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Úgy veszem észre a Beatrix Potter mesékben lesz pár kegyetlen jelenet :( de sajnáltam őket :(
Mindenesetre eddigi kedvenc karakterem lett Kacsa Jolán. Olyan aranyos volt, mikor felöltözött és útnak indult az elején *-*

Sippancs P

Tudjátok, hogy a kiskacsákat sokszor nem a mamájuk, hanem egy tyúkanyó neveli fel?

Sippancs P

Kacsa Jolán meglehetősen ostobácska volt (…).

Sippancs P

– Háp? – kérdezte Kacsa Jolán. Fejét kíváncsian félrebillentette, mire a főkötője oldalra csúszott. – Háp?
Az elegáns úr felpillantott az újságjából, és érdeklődve szemlélte Jolánt.
– Talán eltévedt, asszonyom? – kérdezte. Hosszú lompos farka volt – azon ült, mert a fatönk kissé nedves volt.

Sippancs P

Egy elhagyatott, roskadozó házacskához vezette, amely gyűszűvirágok között bújt meg.
Gallyakból és tőzegből épült, a tetején meg két egymásra rakott lyukas vödör szolgált kémény gyanánt.