Kacsa ​Jolán kalandjai (Nyúl Péter) 86 csillagozás

Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Kacsa Jolán elhatározza, hogy jó messzire elmegy a tyúkudvartól, és fészket rak tojásainak. Egy vörhenyes bajszú úr személyében segítőre talál…

Eredeti megjelenés éve: 1908

General Press, Budapest, 2007
30 oldal · ISBN: 9789636430139 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Beatrix Potter

Roszka>!
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Újabb tanmese gyerekeknek. De az ilyen történetek ébresztik fel a sok „miért”-et bennük. A rajzok még mindig nagyon tetszenek.

Zsuzsanna_Makai>!
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Gyakorlatilag felfoghatatlan, hogy ennyire ostoba, vállalhatatlan meséket is kiad valaki. És vannak persze olyan hûlyék, mint én pl… akik elolvassák…

L_B_Mariann >!
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Szerintem, több mint tíz évvel ezelőtt olvastam, legutóbb ezt a mesét.
A négy hónapos kislányomnak olvastam. Mellettem feküdt és úgy bámulta a rajzokat, hogy csak na. Olvasás közben, igyekeztem játszani a hangommal, hogy fent tartsam az érdeklődését.
Magam is meglepődtem, de végig csendben volt, és figyelt! :)
Nagyon cuki, kis történet. Gyönyörű rajzokkal.
Főszereplőnk Kacsa Jolán, aki nem valami éles eszű. Ám annál inkább éleseszűbb, a ravasz róka!
Rövidke, mégis tömör kis történet.

Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Édes kis mese volt ez is, de hogy Potter néninek miért kell mindig egy kis szomorúságot is belecsempésznie a történeteibe, azt fel nem foghatom! Szegény tojások és szegény, butuska Kacsa Jolán!
A rajzok viszont továbbra is gyönyörűek!

brena>!
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Tökéletes illusztrációk,imádom Potter néni rajzait! A mese…háát nekem kicsit libuskás:)
Kedvencem a 9. oldalon lévő rajz.

Szimirza P>!
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Az illusztrációk csodásak, a mese aranyos, gyerekek számára ideálisan hosszú és könnyen érthető.

kolika >!
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Jolánka maga egy kicsit butácska …, na de Kep pásztorkutyának helyén van az esze, s így a vörhenyes bajszú uraságnak rossz napja kerekedett.
Tanulságos mese.

Sister>!
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Hát nem tudom, ez sem győzött meg igazán. Pedig Jolán kacsát a mesében is aranyosnak, kedvesnek találtam, de itt, a könyvben, butácska és naiv. Ráadásul a vége megint egy kisebb horror. :/

Szédültnapraforgó>!
Beatrix Potter: Kacsa Jolán kalandjai

Ez rövid mese volt, és inkább tanmese. A lapok szélén egy sárga pihés kacsakölyök található :)
Hogy próbált túljárni a róka a kacsa eszén és hogyan segített Kacsa Jolánnak Kep, a pásztorkutya.

Sippancs P>!

Tudjátok, hogy a kiskacsákat sokszor nem a mamájuk, hanem egy tyúkanyó neveli fel?

Sippancs P>!

Kacsa Jolán meglehetősen ostobácska volt (…).

Sippancs P>!

– Háp? – kérdezte Kacsa Jolán. Fejét kíváncsian félrebillentette, mire a főkötője oldalra csúszott. – Háp?
Az elegáns úr felpillantott az újságjából, és érdeklődve szemlélte Jolánt.
– Talán eltévedt, asszonyom? – kérdezte. Hosszú lompos farka volt – azon ült, mert a fatönk kissé nedves volt.

Sippancs P>!

Egy elhagyatott, roskadozó házacskához vezette, amely gyűszűvirágok között bújt meg.
Gallyakból és tőzegből épült, a tetején meg két egymásra rakott lyukas vödör szolgált kémény gyanánt.