Janó, ​a városi egér kalandjai (Nyúl Péter) 43 csillagozás

Beatrix Potter: Janó, a városi egér kalandjai

Egér Gergő egy kertben él, de egy napon elalszik a gazda kordéján, amely beviszi a városba. Itt találkozik Janóval, a városi egérrel, és egy meglepő barátság veszi kezdetét.

Eredeti megjelenés éve: 1918

General Press, Budapest, 2011
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636432362 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Beatrix Potter

Roszka>!
Beatrix Potter: Janó, a városi egér kalandjai

Mese a városi és a falusi egerekről. Szerintem 2-3 éveseknek kitűnő esti-mese.

Citrompor>!
Beatrix Potter: Janó, a városi egér kalandjai

Egér Gergő, a mezei egér és Janó, a házi egér kalandjait olvashatjuk ebben a csodálatosan illusztrált kis mesekönyvben. A két egér természetének különbsége érzékletesen visszaköszön a termetükben és felépítésükben. Kicsit utánaolvastam: míg a házi egér farka kb. ugyanolyan hosszú, mint a teste, a mezei egér farka ennél rövidebb.* Ha nem is olyan rövid, mint Egér Gergőé, akit Janó népes kis családja megmosolyog rövid farka miatt, de tényleg rövidebb. :)

Mezei egerünk a városba keveredik, ahol félelmetes macskák leselkednek a vakmerő kis egérrokonokra. Szegény Gergő nem találja a helyét. Az egyszerű kis történet érdekes eszmefuttatásra ad lehetőséget a gyerekekkel: a városi és falusi lét előnyeit, hátrányait lehet ecsetelni. A téma nem egyedi, konkrétan a két egérrel kapcsolatban találtam az interneten bábjáték előadást is, továbbá Benedek Eleknek is van egy meséje, amely hasonló témát dolgoz fel, kevésbé vidám befejezéssel (A mezei egér).**

Szuper volt, nekem nagyon tetszett. Lehet, hogy unalmas, hogy szinte minden olvasmányomban magamra vetítem ki a történetet, de néha én is városban rekedt mezei egérnek érzem magamat. :)

* http://www.mek.iif.hu/porta/szint/egyeb/lexikon/pallas/…
** http://moly.hu/karcok/619880

Lahara IP>!
Beatrix Potter: Janó, a városi egér kalandjai

Városi egér és falusi egér történet, egy kicsit átalakítva. Bevallom, ez a verzió talán jobban tetszik, mint amikkel korábban találkoztam, talán azért, mert itt a falusi egér tulajdonképpen mezei pocok. (Ezért zavart egy kicsit, hogy Egér Gergő volt a neve.)

ggizi P>!
Beatrix Potter: Janó, a városi egér kalandjai

Újabb egerek, de ezek sokkal kedvesebbek voltak, mint az előző társaság.

clarisssa P>!
Beatrix Potter: Janó, a városi egér kalandjai

Ismerős, könnyen kiszámítható történet cuuukiii egerekkel, akik kapcsán a városi és a vidéki életet hasonlíthatjuk össze. Furcsa, mert én ugyan városi lénynek tartom magam, mégis inkább Egér Gergővel, a vidéki szereplővel szimpatizáltam ebben a könyvben. Ő még a rajzokon is olyan kis aranyos, hörcsögszerű… :)

General Press, Budapest, 2011
latinta P>!
Beatrix Potter: Janó, a városi egér kalandjai

Nekem nagyon gyanús volt a téma. Vártam, hogy az antik görög-római történet előbukkan majd. Nem is csalódtam, mert hiszen nincs új a nap alatt. Azt azért meg kell vallani, hogy ez a könyvecske nem annyira kegyetlen – még szép! egy finom nő tollából-ecsetjéből kerültek elő a figurák. Bájos rajzok, kedves, tanulságos mese még akkor is, ha néhol az egérlét kegyetlenségeivel kell is szembesülnie az olvasónak.
(Egyébként könyves bolti olvasás volt.)

SzVera>!
Beatrix Potter: Janó, a városi egér kalandjai

Ismét egy kis tündéri mese, gyönyörű rajzokkal, és a kis tanulsággal a végén…"Kinek ilyen élet való, kinek olyan". Meg kell mondjam én is Gergőt választanám.:)

Pennmenelien P>!
Beatrix Potter: Janó, a városi egér kalandjai

Vidék vagy város? Ez a mese központja, de valójában az, hogy mennyire mások vagyunk és ne akarjuk a másikat megváltoztatni, fogadjuk el és inkább látogassuk meg!

Ibanez P>!
Beatrix Potter: Janó, a városi egér kalandjai

Ez volt a második B.P. mesém és ez sokkal-de sokkal jobb volt, mint a békás sztori :-D Arra is öt csillagot adtam, de ez akkor tizet érdemelne :-D A története jobban egy tényleges, jól felépített kis történet és megint azok a rajzok, a lovaskocsiról, a mezőről, minden! Csak ámulok és bámulok! És én bizony Gergőhöz költöznék :-D

Vikicicca P>!
Beatrix Potter: Janó, a városi egér kalandjai

Újabb egérkés történet. Két egérke a főszereplő. Egyikük faluról véletlenül elkerül a városba, ahol minden idegen neki. Találkozik egy városi egérrel, aki segít neki visszajutni a saját házába. Később a városi egér is meglátogatja, de ő is siet haza a megszokott életébe.

nodael>!

JANÓ, A VÁROSI EGÉR egy fiókban született, Egér Gergő pedig egy kertben.

nodael>!

– Segítség! Egér! Küldjétek be a macskát! Sári, hozd már a piszkavasat!

nodael>!

Kitűnő reggelit szolgáltak fel – mármint annak, aki szereti a szalonnát; Egér Ernő viszont eleddig kizárólag zöldségen élt.

Kapcsolódó szócikkek: reggeli · szalonna · zöldség
nodael>!

– A legjobbkor jöttél! Ragyog a tavasz! Gyógyfűfelfújtat eszegetünk, és napozunk, jó lesz?

Kapcsolódó szócikkek: gyógynövény · tavasz