PONS ​Olasz Olvass, izgulj, tanulj 2 csillagozás

Nyelvtanulás rövid sztorikkal
Beatrice Rovere-Fenati (szerk.): PONS Olasz Olvass, izgulj, tanulj

A könyv 10 leckéből áll. A történetet több, rövidebb részre osztottuk, és minden rész után meg kell oldanod néhány szókincsgyakorló vagy nyelvtani feladatot. A szöveg mellett, a margón megtalálod a nehezebb szavak magyar megfelelőjét, ezek segíthetnek a megértésben. A legfontosabb nyelvtani témákat a történetből vett példákkal szemléltetjük, magyarázzuk, és a gyakorlatok is a szövegre épülnek.

A történeteket tehát részekre osztva, lépésről lépésre tudja feldolgozni, és a sztori egyre pontosabb megértésével frissítheted fel és bővítheted nyelvtudásod, szinte észrevétlenül, megerőltető magolás nélkül.

Azt javasoljuk, hogy a leckéket sorban, egymás után dolgozd fel, függetlenül attól, hogy mennyit tanultál már korábban olaszul, mivel a témák, főleg a nyelvtani jelenségek egymásra épülnek és fokozatosan nehezednek.

Raabe Klett, 2021
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635780150 · Fordította: Hetesy Bálint

meseanyu P>!
Beatrice Rovere-Fenati (szerk.): PONS Olasz Olvass, izgulj, tanulj

Nagyon szeretem ezt a sorozatot, a német változatot használom is az óráimon, de szerintem kezdőkkel lehetetlen belőle dolgozni. A szövegek közel középfokú szintet feltételeznek, és bár a feladatok könnyűek, és van hozzájuk megoldás, szerintem egyedül is csak ezen a szinten érdemes belekezdeni. Viszont a történetek élvezetesek, izgalmasak, a feladatok is sokszínűek, jó szókincsfejlesztőek, és az alap nyelvtani tudnivalókat is át lehet ismételni velük.