A ​baglyok titka (Rubintos varázskönyv 1.) 47 csillagozás

Beatrice Bottet: A baglyok titka

Halálos ágyán Hermelinde úrnő fontos küldetéssel bízza meg ifjú énekmondóját, Bertoult. A fiúnak Párizsba kell mennie, hogy visszaadja Magnus Gurhavalnak, a nagy mágusnak a varázskönyvét, amit hajdan az asszony ellopott tőle. Bertoulnak útitársa is akad a vándorlásban: egy nemes kisasszony, Blanche, aki a pénzsóvár bátyjai által rákényszerített házasság elől menekül. A két fiatalra számos viszontagság vár az úton, minden bátorságukra és leleményességükre szükségük lesz, hogy elkerüljék a csapdákat és lerázzák üldözőiket. A varázskönyvre ugyanis más is áhítozik, és semmitől sem riad vissza, hogy megszerezze. De vajon miért köröznek folyton az éj titokzatos madarai, a baglyok Bertoul körül? Ki segít a két fiatalnak eljutni a fővárosba? És mi vár ott rájuk? Egy fiatal énekmondó és egy talpraesett nemes kisasszony izgalmas kalandjai a sötét középkorban.
Különös titkok – mágia – csipetnyi szerelem.

Könyvmolyképző, Szeged, 2011
296 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452357 · Fordította: Burján Monika

Cs_N_Kinga P>!
Beatrice Bottet: A baglyok titka

Én nekem ez a kötet egy nagyon kellemes meglepetés volt. Tetszett. Bertaoult és Blanche volt a két főszereplőnk, akik két külön ok miatt Párizsba menekülnek, egyikük egy küldetést teljesít, a másikuk pedig egy kényszerházasság elől menekül. Rengeteg kalandon mennek keresztül, elkapják őket, megszöknek és hasonlók és hát egy happy end szerű vég van, de mégis függő, várom a következő részt:)))

Ibanez P>!
Beatrice Bottet: A baglyok titka

Szerethető kis történet, nem találtam unalmasnak, hiszen eleve úgy kezdtem neki, hogy nem az én korosztályomnak szól (lehet egyébként, ezért tetszett nekem a Kósza utak legendája is). A baglyok telitalálat (melyik könyvmolynak nem), a karakterek is jók, talán a recepteket kihagytam volna (azt semmilyen könyvben nem komálom) :-D Néha kicsit lassabban megy a történet, egy felnőtt számára ki is található sok minden, de szerintem tökéletes azoknak a gyerekeknek, akik már kinőttek a „kisgyermekes mesékből”, de azért még nem gyakorlott olvasók, egy ilyen meseregénnyel szerintem simán rákapathatók az olvasásra. Ráadásul Blanche-tól sem kaptam idegbajt. :-D

Navi>!
Beatrice Bottet: A baglyok titka

Nem találta el az írónő az egyensúlyt.
Néhol túl bugyuta, néhol túl részletes, nagyon naiv és rózsaszín, a szereplők hiteltelenek.
Pedig egy kis odafigyeléssel kifejezetten jó és izgalmas kalandregény lehetett volna belőle, de így nagyon vérszegény lett.

PicuriSüsü>!
Beatrice Bottet: A baglyok titka

Nagyon élveztem! Az eleje kicsit nyögve-nyelősen ment, de amint beindult a történet, tele volt izgalmakkal és kalanddal.

Antal_Zsuzsi>!
Beatrice Bottet: A baglyok titka

Nekem nagyon tetszett. Voltak benne szomorúbb részek is, de a történet éppen ettől vált izgalmassá, hiszen a rosszabb részekből mindig a jobb részek következtek.
A recepteket nem nagyon tudtam hova tenni,hiszen nem tartoztak a történethez, ráadásul Bertoul nem is olvashatta el egyiket sem.
Tetszett az is,hogy Bertoul és Blanche nem tántorodtak vissza semmilyen veszélytől, kitartóak voltak,és végül elérték céljukat.
A könyv végén engem egy kicsit zavart, hogy nem tudtuk meg pontosan, mi is történt.
Megeshet, hogy a fiú a palotában maradt, és ott énekmondó lett, de lehet, hogy szerelmet vallott a lánynak.

ZsuZsanna5>!
Beatrice Bottet: A baglyok titka

Akkor is tetszene, ha nem lennének benne baglyok. De így! Kedves sztori. Aranyos főszereplők. Csak a végét sajnálom. Mást vártam.

szszgreta>!

Nagyon tetszett!
A sok név kiolvasásával egy ideig bajba voltam, de a végére egészen belejöttem. :)

Allison21>!
Beatrice Bottet: A baglyok titka

Nekem nagyon tetszett.A történet jó a szereplők is.Valami mindig történik és vicces is.Remélem,hogy lesz 2. rész is:D

rita_66>!
Beatrice Bottet: A baglyok titka

Fogadásból olvastam, annyira nem volt borzasztó. Voltak benne unalmas részek, meg nem igazán értettem, hogy minek szúrják be a recepteket (nem volt szorosan köthető a történéshez), a végén már el se olvastam, csak átlapoztam, hogy huh egy oldal, amit nem kell elolvasni :DD

Lehet, hogy azért éltem meg ekkora tragédiának, mert nem magam választottam, hogy elolvasom. DE EZÉRT KAPOK EGY SZENDVICSET MUHAHAHAAAAA.

Amúgy aranyos. Odaadom majd a hugomnak. És kedves a szívemnek, mert francia <33

Lahara IP>!
Beatrice Bottet: A baglyok titka

Igazán jó kis könyv ez, csak azok a receptek megtörik a történet folyamát, elég zavaróak. Hugonet testvér egy igazi tapló, egy idióta, akinek nincs más vágya, mint mások személyes holmija közt turkálni. Még akkor is, ha félig, de kijelentem, csak félig igaza van.

Lahara IP>!

Kend be a tested
nyúlürülékkel,
a farkasok megijednek,
és messzire elkerülnek.

rita_66>!

A szerelemnek nincs kora, és nem felejti el az ember. Soha.

280.

Antal_Zsuzsi>!

A bagoly megmozdult, és kibontakozott a szorításból. Jobbra-balra forgatta a fejét, nagy aranyszínű szemével előbb a kis csapatra, majd az égre nézett.Egyszer csak kiterjesztette a szárnyait, és mintha a sebei már be is forrtak volna, a magasba lendült.

szszgreta>!

És a fedél közepén, aranygyűrűbe foglalva egy vörös drágakő trónolt.

31. oldal 4. fejezet