Tyúktartás 2 csillagozás

Beata Peitz – Leopold Peitz: Tyúktartás

Ma ​már sok családban felteszik a kérdést, miért is ne tarthatnánk tyúkokat mi magunk? Lenne mindig tojásunk, és a frissen vágott baromfiból készült rántott csirkének nincs párja!
A szerzőpáros is ilyen gondolatok után jutott odáig, hogy csirketartásba fogtak, és megírták tapasztalataikat, buktatóikat és sikereiket ebben a könyvben. Akinek van elég helye egy baromfiudvar elkerítéséhez és szereti az állatokat, az hozzá is foghat.
Ahhoz azonban, hogy egy szép, egészséges, jól gyarapodó állományunk legyen, némi szakismeretre van szükség. Ez a könyv elegendő tudnivalót ad ahhoz, hogy megtanuljuk, hogyan fogjunk hozzá a tyúktartáshoz. A szerzők egy kis tyúktörténelemmel kezdik a könyvet, majd megismertetnek a tyúk háziasításával, a fajtaválasztékkal, a tyúk testfelépítésével, viselkedésével. Megtudhatjuk, hogy hogyan működik a tyúkfalka, milyen szerepeket vívnak ki maguknak, mikor kezdenek tojást tojni, s miként viselkedik egy jó kotlós. Igazi öröm, ha magunk keltethetjük a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Házunk táján Mezőgazdasági, Mezőgazda

Mezőgazda, Budapest, 2013
144 oldal · ISBN: 9789632866789 · Fordította: Pálinkás Tibor

cinegér>!
Beata Peitz – Leopold Peitz: Tyúktartás

Végre egy jó és hasznos információkat tartalmazó szakkönyv. Sokszor csalódtam már szakkönyvben, vagy a szakmai szöveg miatt, vagy mert a valóságtól elrugaszkodott, megvalósíthatatlan információk voltak benne.