Istenek ​aranya (Túlélés: teljesítve 1.) 54 csillagozás

Bear Grylls: Istenek aranya

Bear Grylls első kalandregényében is hozza lélegzetelállító formáját. Az istenek aranya is a természet erőivel és csodáival való szembenézésről szól, ezúttal is az életbenmaradáshoz szükséges találékonyságé és a túlélési technikáé a főszerep!
Beck Granger nagybátyjával, a híres antropológussal Kolumbiába érkezik, hogy részt vegyen El Dorado, az elveszett város felkutatására induló expedíción. Ám mielőtt útnak indulnának, álarcos támadók rabolják el Beck bácsikáját. Beck hamarosan rábukkan egy régi térképre, amely elvezetheti őket úti céljukhoz, és a helyi rendőrfőnököt rászedve végül az éj leple alatt egy tengeri tutajon vágnak neki a nagy utazásnak… A fiataloknak kalandos útjuk során nem csupán a természettel, a vadállatokkal, a szomjúsággal és az éhséggel kell megküzdeniük, de az őserdő indiánjaival is találkoznak. Beckről azonban hamar kiderül, hogy a túlélőtechnikák avatott ismerője, és minden szorult helyzetből ki tudja rántani újdonsült barátait…

Eredeti megjelenés éve: 2008

Jaffa, Budapest, 2012
264 oldal · ISBN: 9789639971899 · Fordította: Illés Róbert

Beck Granger

Sippancs P>!
Bear Grylls: Istenek aranya

A három legfontosabb dolog, amit erről a könyvről tudni kell:
1. Ízig-vérig ifjúsági kategória, tehát a 12-14 éves korosztálynak ajánlott, ezen belül is leginkább a fiúknak.
2. Tipikus Bear Grylls kötet, sok-sok okossággal, lehetetlennek tűnő feladatokkal és a védjeggyé vált túlélés-feelinggel.
3. Akinek rossz a szeme, ne adj’ isten hunyorognia kell olvasás közben, az is nyugodtan kezébe veheti, mert ez a legszembarátabb könyv (értsd: hatalmas betűméret és sortáv), amivel volt szerencsém találkozni!

Egyébiránt a történet egyszerű, könnyed és szórakoztató, de egy kicsit túl gyors a cselekménye és összecsapott a befejezése.

Kokuszka>!
Bear Grylls: Istenek aranya

Néhány évvel ezelőtt off, sokszor néztem Bear Grylls túlélős sorozatát, és mindig nagy érdeklődéssel vártam, melyik, a maga nemében különleges vidékre „dobják őt le” és hogyan is éli ezt túl. Nagyon szimpatikus a csibészes mosolyával és persze a kitartásával, hogy akármilyen kilátástalannak tűnő helyzetbe is kerülünk, soha ne adjuk fel a reményt.
Ez a könyvsorozat első náhány része már jó pár éve várat magára, így éppen ideje volt elkezdeni. Nem voltak különösebb elvárásaim, egy könnyed, kalandokkal fűszerezett, különböző túlélési technikákkal belecsempészett olvasásra számítottam, és ezt meg is kaptam. Jó kis tengeri és dzsungelben történő megpróbáltatásoknak tette ki hőseinket. Nekem tetszett, egy stabil 4 csillag, biztosan folytatni fogom a sorozatot a jövőben.

Bear Grylls: Istenek aranya

Kolumbiában a karneváli forgatagban indul a történet.
Hamarosan a dzsungel lesz az események színhelye, hogy megtalálja Beck az ikrekkel Al nagybácsit és az ikrek apját, az eltűnt polgármestert. Sok kalandban és izgalomban van részünk. A természet hamarosan megleckézteti a Becket, Marcot és Christinát. A természet ereje hatalmas és aki nem ismeri a természet törvényeit könnyen oda lesz. Beck sokat tanult szüleitől és nagybátyjától a túlélési technikákról. Itt most a gyakorlatban is hasznosítania szükséges. Végig izgultam a könyvet mikor milyen kaland és veszedelem tör elő és hogyan tudják fegyelmezetten a természet törvényeit elfogadva, túlélni.

Zimmermann_Zita>!
Bear Grylls: Istenek aranya

Kellemes kis mese, könnyed, szórakoztató olvasmány. Annak ellenére, hogy 264 oldal, pár óra alatt kiolvasható, a hatalmas betűméret és nagy sortávok miatt. Nem vagyok a túlélés szakértője, ezért nem tudom, mennyire reális, amiket Bear Grylls leírt, néhány részlet elég valószínűtlennek tűnt számomra (pl. a cápatámadás). A (természetesen boldog) befejezés kissé összecsapottra sikerült.

Light_House>!
Bear Grylls: Istenek aranya

Láttam néhány túlélési technikát tőle a tv-ben. A könyve érdekes és szórakoztató.
Azok a részek, ahol technikákat ír le, vagy ismeretet ad tovább nagyon jók, a szereplők jelleme van egy kicsit gyengébben megrajzolva. De első könyvnek nem is rossz.

lena91>!
Bear Grylls: Istenek aranya

Először is nagyon szeretem a kaland filmeket (nem a regényeket, azok valahogy kimaradtak az életemből) és engem ez a könyv rájuk emlékeztetett. 3 gyerek a dzsungelben, a természettel harcolva, kutatva egy elveszett „kincs” után. Nagyon élveztem…
A pontlevonás az összecsapott befejezésért jár, ahhoz képest, hogy pl a hajóút a könyv majd 2/3-át kitette, a dzsungel+a befejezés meg maradt az 1/3-ra.

Valcsa P>!
Bear Grylls: Istenek aranya

Szerintem mindenki maradjon annál, amihez ért. Bear Grylls meg lehetőleg ne nagyon irkáljon regényt, inkább kóboroljon a vadonban; szívesebben nézem, mint olvasom…
Átlagos és kiszámítható. Jobb szavakat nem tudok erre a történetre. Egyetlen szereplő sem akadt, akit megkedveltem volna úgy igazán, a történetben sem volt semmi egyedi, már az elején lehetett tudni, hogy mi lesz ennek az egésznek a vége. Ha ifjúsági regénynek szánta, úgy még elmegy, kamaszoknak lehet, hogy tetszene, de nekem ez most tényleg nem mondott semmi újat…
Mindenesetre Bear Grylls könyveivel még nem számoltam le végleg, „A vadon törvényei” még hátra van, arra mindenképpen sort kerítek majd.

NyZita >!
Bear Grylls: Istenek aranya

Eddig csak annyit tudtam, hogy van ez a pasas, aki ha nem vigyáz, bizony könnyen úgy járhat, mint a balvégzetű szegény Krokodilvadász. Hogy a csudába ne, mikor megállás nélkül a legveszélyesebb helyeken lófrál vagy épp a leghalálosabb vadállatokkal néz szembe. Persze jó eséllyel ez csak a műsor meg az egész felépített karakter miatt van. Mert ezt el lehet adni. Aztán megláttam, hogy a fickó már másfél évtizede Nagy-Britannia és a tengerentúli területek Fő-cserkészparancsnoka is. Hoppá. Aztán szembejöttek velem a gyerekkönyvei. Aztán a felnőtteknek szólóak. Regények. Ismeretterjesztők. Hm. Talán mégsem (csak) az az adrenalinfüggő félbolond, akinek első látásra tűnt? És nem bizony! Legalábbis ezt a sorozatot elkezdve semmiképp sem mondanám. Nem tudom, mennyire készült saját kútfőből vagy mennyire van mögötte egy teljes írócsapat, de ez nekem most hihetetlenül tetszett. Igazi akciódús kalandregény kisfiúknak. Tényleg marha jó, dzsungel, tengeri kalandok, kincses térkép, elveszett város, gonosz rendőrfőnök sötét napszemüvegben. Kellemesen könnyed és humoros a stílus, izgalmas a történet, és még ha a gyerek főhős eléggé Bear Grylls-alteregónak is tűnik a mindenre kiterjedő túlélési ismereteivel hajózás, csillagászat, praktikus kémia és biológia ismereteivel, ennek hála rengeteg hasznos és érdekes információval is szolgál a könyv. Könnyen lehet, hogy ez lesz az aktuális kedvenc sorozatom.

cinegér>!
Bear Grylls: Istenek aranya

Ez jobban tetszett, mint a második, néha kicsit sok volt a főszereplő okoskodása ( ugyan úgy mint a második részben), de ettől függetlenül aranyos, szórakoztató könyv.

Valcsa P>!

– Minden bolond képes az önsajnálatra, Granger – bömbölte. – A legkönnyebb dolog a világon. Feküdj be egy gödörbe, és sajnáld magad!

Light_House>!

A túlélés legalább annyira a fejben és a szívben dől el, mint az elemekkel való küzdelemben.

konyvolvaso>!

Beck hónapokig vigasztalhatatlan volt, de Kathy néni és Al bácsi a maguk töretlen optimista életszemléletével – és ínycsiklandó házi főztjükkel – fokozatosan visszaadták az életkedvét.

konyvolvaso>!

A jaguár, a dzsungel királya, vadászni indult.

konyvolvaso>!

Apa mondta, hogy egyszer látott egy jaguárt felfelé úszni a folyón egy szarvassal a szájában.

konyvolvaso>!

Egyszer Afrikában a lova ledobta a hátáról, amikor véletlenül felriasztottak egy alvó oroszlánt.

Aamu>!

Perdido no más – ismételte Beck. – Már nem elveszett. Az Elveszett város már nem elveszett!

Kapcsolódó szócikkek: Beck Granger
konyvolvaso>!

Úgy kell mozogni, mint egy táncos, nem pedig mint elefánt a porcelánboltban.

konyvolvaso>!

Némelyik olyan vastag volt, mint egy elefánt ormánya, sima sárga felületükön élénkzöld foltok virítottak.

Túlélés: teljesítve sorozat · Összehasonlítás