Életben ​maradni 3 csillagozás

Bear Grylls: Életben maradni

Bear ​Grylls veszélyes helyeken érzi jól magát. Kevés olyan vidéke van a Földnek, amelyet még nem hódított meg, és ritka az olyan vad táj, amelyet nem ismer közelről. Élete során – a brit kommandósok között, a Mount Everestre vezetett expedíciók idején, vagy amikor a világ legmagasabb hegye fölött siklóernyőzött, az óceánokon hajózva, az Északnyugati átjáróban és hét kontinens legkegyetlenebb területein kalandozva – elképesztően sok és sokféle tapasztalatot szerzett arról, hogy miképpen maradhat az ember életben.

Ebben a könyvben – most először – az összes titkát és tudását megosztja mindenkivel. Az Életben maradni olvasói többek között megtudhatják:

o Hogyan élj túl egy medvetámadást?
o Hogyan szállj le repülőgéppel vészhelyzet esetén?
o Hogyan rakj tüzet, ha szinte semmid nincs hozzá?
o Hogyan autózz úttalan utakon?
o Hogyan tájékozódj a csillagok segítségével?
o Hogyan adj elsősegélyt?
o Hogyan menekülj égő házból?
o… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2017
282 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155715792 · Fordította: Dési András György
Jaffa, Budapest, 2017

Szanya>!
Bear Grylls: Életben maradni

Régóta szerepelt a bakancslistámon az „elolvasni egy túlélési útmutató könyvet" tétel és most már ezt is kipipálhatom. Bear Grylls személyével szemben kissé kételkedő vagyok, mert szerintem teljesen felesleges elefántkakiból facsart vizet inni, illetve a nagy túlélő 5 csillagos szállodabeli kalandjairól is sokat hallottam.

Mindezek után mégis azt kell mondanom, hogy hasznos, olvasmányos és jópofa könyv volt, mely választ adott sok kérdésemre. Az inkább cserkészkiskáténak felfogott olvasmányomnak hála már tudom, mit kell tenni, ha hajótörést szenvedek, vagy ha halat akarok fogni… Az élelem- és vízszerzési részek kifejezetten hasznosak voltak, míg a cápa- és krokodiltámadásnál jókat mosolyogtam. Az atom- és vegyifegyvertámadásos fejezetek viccesek voltak, hisz nem hinném, hogy ilyen szituban bármi esélyem lenne, de értem én, hogy erről is kellett írni.

Best of élmény a csücsörítő medvének való integetést volt, de farkasokra se fogok mosolyogni. :) Egyszóval kifejezetten szórakoztató és hasznos, akár még suliba is megvitatható könyv, melyet azért egyszer érdemes átlapogatni, más nem, majd a vadonba jól jön gyújtósként…