Az ​élet törvényei 20 csillagozás

Küzdd le a nehézségeket, és hozd ki magadból a legtöbbet!
Bear Grylls: Az élet törvényei

A vadon törvényei hasznos dolgokra tanítanak. Szélsőséges élethelyzetekben az ember rákényszerül, hogy megragadja a lehetőségeket, szembenézzen a nehézségekkel, és az ösztöneire hagyatkozva leküzdje a legveszélyesebb akadályokat is. Az élet legnagyobb kihívása azonban az, hogy tartalmas és hasznos életet éljünk…
Az élet törvényeiben Bear Grylls azokat az örökérvényű tapasztalatokat és tanulságokat osztja meg olvasóival, amelyeket a Föld legkegyetlenebb vidékein, embert próbáló kalandok során szerzett. Mit kell tennünk, hogy a legkeményebb körülmények között se adjuk fel soha? Hogyan érhetjük el, hogy mások a legnagyobb veszélyek között is bízzanak bennünk? Melyek azok a legalapvetőbb készségek, amiket tökélyre kell fejlesztenünk, ha ki akarjuk hozni magunkból a maximumot?
Ne feledjük: mindannyian képesek vagyunk rá, hogy bátrabban és boldogabban éljünk! Nagy kalandok várnak még ránk!

Jaffa, Budapest, 2013
280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155235856 · Fordította: Rézműves László

Emerson>!
Bear Grylls: Az élet törvényei

Bear Grylls: Az élet törvényei Küzdd le a nehézségeket, és hozd ki magadból a legtöbbet!

A korábban megszokott szép színes BG könyvekhez képest ez egy szürke 16-os néha 26-os betűtípussal telehányt másfél sortávos innen-onnan teleidézett motivációs… izé. De legalább a borítója szép.
A legfőbb problémám az, hogy a nyúlfarknyi fejezetek okosságai mind a dzsungelre és/vagy egy olyan környezetre illettek, ami egy ideális világot sejtet. Vagyis azzal nem mész semmire kedves Bear, ha egy irodaházban mosolyogsz valakire, segítőkész vagy és megbízható. Ezt nem jutalmazással hálálják meg, hanem azzal, hogy innentől fogva csicska leszel mindenki szemében. De az is lehet, hogy csak egy eltorzult értékrendszerű környezetbe ragadtam, amire az élet törvényei nem vonatkoznak…

Sellita>!
Bear Grylls: Az élet törvényei

Mindig vannak fenntartásaim, amikor egy motivációs jellegű könyvet veszek a kezembe. Először megütköztem azon, hogy milyen gyatra a könyv szerkesztése off, aztán elkezdtem olvasni, és kezdett érdekelni. Sok olyan dolgot mond, amit már hallottam egy jó párszor, de most éppen olyan életszakaszban vagyok, amikor erre van szükségem. Hogy ezek az igazságok megerősítést nyerjenek bennem, és merjek küzdeni, merjek nagyot álmodni.

Bear Grylls: Az élet törvényei

Már nagyon régóta szeretnék Bear Grylls könyvet olvasni, a tévéből nagy kedvencem.Tetszett ez a könyve, jó gondolatokkal, megfogalmazással, őszinte vallomásokkal, Isten-hittel. A férjem azt mondta: „ilyen gyorsan még nem olvastál ki könyvet”, hát fűtött a kíváncsiság! :)

zsofigirl>!
Bear Grylls: Az élet törvényei

Nem igazán ismertem Bear Gryllst, persze hallottam róla, de ennyi. Ez a könyve is úgy került hozzám, hogy a bátyám vette a könyvtárból és én vittem vissza, gondoltam előtte beleolvasok. Megtetszett, kiolvastam.

Nem kell az ilyesféle könyvektől csodát várni, nem ezek fogják az életed megváltoztatni. Ezeket a gondolatokat mindenki ismeri, és a cselekedetek, új szokások fogják jobbá tenni az életet, nem az olvasás. De minden úgysem sikerül egyszerre, lassacskán lehet jobb és még jobb emberré válni, és menet közben nem árt, ha az ember emlékezteti magát az igazán fontos dolgokra. Például egy ilyen könyvvel. Hiszen a hatásuk „hát persze hogy mulandó, hát persze hogy csak átmeneti! Akárcsak annak a hatása, amikor megmosod a hónaljadat – ezért kell megmosnod mindennap!”

Aaron_Rgd P>!
Bear Grylls: Az élet törvényei

Nekem nagyon tetszett! Mindjárt az első fejezetben lévő idézet magával ragadott, innentől kezdve nem volt megállás. Igazi motivációs üzemanyag, az Élet nagy igazságairól. Csak jól érezheti utána magát az ember. A személyes tapasztalatoktól még hihetőbbnek hisszük, és még jobban megismerhetjük a szerzőt Bear Grylls-t is. :D Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki fel akarja magát tölteni egy kis pozitív energiával! :)

András_a_László>!
Bear Grylls: Az élet törvényei

Ahogy előttem mondják, valójában tényleg BG füves könyve.
De azért tudott újat mondani, és teljesen más a szemléletmódja mint a tipikus „menedzser” könyveknek. Érezhetően egy olyan ember írta aki nem a pénzben mérhető jólétben méri a sikert, hanem abban, hogy tényleg azt csinálod-e amit igazán szeretsz.
Mindig is érdekelt egy olyan ember hozzáállása akinek nem az a célja, hogy a legsikeresebb, leggyorsabb, legerősebb, leggazdagabb legyen. Tetszik, hogy nem bonyolítja túl a dolgokat, és alapvetően a hozzáállásról beszél. Sajnos egyáltalán nem mentes a közhelyektől, de ha jóhiszeműen áll hozzá az ember, nem túl zavaró.

konyvolvaso>!
Bear Grylls: Az élet törvényei

Érdekes gondolatokat ébreszt ez a könyv a küzdeni tudásról, a célok kitűzéséről és az emberek közötti összefogás erejéről, egy jó vezető feladatáról 75 rövid fejezetbe foglava.

Gábor_H>!
Bear Grylls: Az élet törvényei

Első pillantásra egy szokásos önfejlesztő közhelygyűjteménynek tűnt (ráadásul igénytelenül megszerkesztve), Grylls személyisége azonban mégis hitelessé és szerethetővé tudja tenni. Nem tartalmaz világmegváltó gondolatokat és sokszor ismétli önmagát, de a szerző soraiból ettől függetlenül érződik az őszinte tanítani vágyás.

Candymandy>!
Bear Grylls: Az élet törvényei

A műsorát nem szoktam nézni, mivel nem érdekel az ilyesmi.
Viszont ez a könyv magával ragadott, természetesen voltak benne olyan dolgok, amiket az ember magától is tud, de nem biztos, hogy meg is teszi, de így papírra vetve sokkal fontosabbnak, és megvalósíthatóbbnak tűnt.
Nagyon tetszett, hogy tele volt pozitív gondolatokkal, ami a mai világba létszükséglet, ha túl akarunk élni.

ritusss>!

Ha az, akihez beszélsz, az általad mondottak hatására rosszabb véleménnyel lesz arról, akiről beszélsz, akkor pletykálkodsz – úgyhogy hagyd abba.

zsofigirl>!

Az efféle motiváló és inspiráló könyvekkel és előadásokkal szemben elsősorban azt hozzák fel, hogy a hatásuk gyakran mulandó.
Az én válaszom erre ez: hát persze hogy mulandó, hát persze hogy csak átmeneti! Akárcsak annak a hatása, amikor megmosod a hónaljadat – ezért kell megmosnod mindennap!

András_a_László>!

Lehet, hogy nálad van gyorsabb, edzettebb, ügyesebb vagy erősebb, de nincs ami meggátolja, hogy te legyél a leglelkesebb – semmi a világon, amennyiben hajlandó vagy erőfeszítést tenni érte, és mersz kicsit más lenni, mint a többiek.

ritusss>!

A szavaink határozzák meg a hozzáállásunkat, a hozzáállásunk pedig az egész életünket.

ritusss>!

Minden ember álmodik, de nem egyformán. Akik éjszaka, szellemük rejtett zugaiban álmodnak, azoknak az álmai reggelre szertefoszlanak. A nappal álmodók azonban veszélyes emberek, mert ők ébren élik meg az álmaikat, és igyekeznek valóra váltani azokat. (T.E.Lawrence)

ritusss>!

Tedd fel magadnak a kérdést: mivel foglalkoznál, ha nem kellene pénzt keresned? Derítsd ki, mi az, ami igazán izgalomba hoz! Kérdezd meg magadtól: mi az, ami akkor is tovább űzne előre, amikor a legtöbben már feladják?
Talált meg a választ ezekre a kérdésekre, és megtalálod az álmodat. Mindnyájunknak megvan a maga személyes Everestje. Az életünk akkor válik igazi kalanddá, ha engedelmeskedünk a hívásának.

konyvolvaso>!

Mindenféle dolgot ki kell próbálnod, egy csomó embert meg kell ismerned, el kell fogadnod a legőrültebb ajánlatokat is, és általában el kell kezdened élni!

ritusss>!

Bátornak lenni nem azt jelenti, hogy nem félsz. A valódi bátorság nem a félelem hiányából, hanem annak legyőzéséből fakad.

ritusss>!

A tapasztalat arra tanít: a nehézségek valójában azt jelzik, hogy jó úton jársz.
Higgy nekem: ha akadálymentes útra lelsz, garantálom, hogy nem vezet közelebb a célodhoz!

ritusss>!

Kérd nyugodtan, amit Krisztus megígért! Hunyd be a szemed, és bízd rá az aggályaidat! Az elmúlt néhány ezer évben fantasztikus gyakorlatra tett szert abban, hogy válaszoljon az egyszerű, őszinte, szívből jövő imádságokra.