A ​te életed – Egyél érte! 10 csillagozás

Bear Grylls: A te életed – Egyél érte!

Élj ​egészségesen a nyolchetes búza- és cukormentes programommal!

A helyes étkezés a legkevésbé sem egyenlő az unalmas, macerás és ízetlen ételekkel: Bear Grylls most bebizonyítja, hogy süteményből, pizzából és hamburgerből is létezik finom és egészséges változat! Ebben a könyvben Bear új utakra vezet minket, megmutatja, mit együnk, hogy mindig a legjobb formánkban legyünk.

Bear Grylls leszámol az étkezést övező tévhitekkel, pontosan megadja, milyen alapanyagokat használjunk, és több mint hetven egyszerűen elkészíthető, ínycsiklandó fogás receptjét osztja meg velünk. Bear a konyhában sem tagadja meg önmagát: praktikus programja bárkit képes meggyőzni arról, hogy érdemes új ételeket kipróbálnia, és változtatnia korábbi étrendjén.

Bear legújabb könyve a bizonyíték arra, hogy a búzát, glutént, tejterméket és finomított cukrot tartalmazó ételeken túl is van élet. A kötet finom, természetes, tápláló fogásaival kiegyensúlyozottabbakká, boldogabbakká, erősebbekké… (tovább)

Eredeti cím: Fuel for life

Eredeti megjelenés éve: 2015

Jaffa, Budapest, 2016
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155609114 · Fordította: Rézműves László

Bear Grylls: A te életed – Egyél érte!

Egy meglehetősen nőies, arcpirító vallomással kell kezdenem az értékelést: a könyvet az öcsémnek hoztam ki a könyvtárból december elején. Én nem akartam elolvasni, csak a képek érdekeltek benne (hiába, Bear még 40 felett is jó pasi! :)), de a nagy lapozgatások és képnézegetések közepette egyszer csak azt vettem észre, hogy olvasgatom az alfejezeteket. Aztán a fejezeteket. Aztán elkezdem az elejéről.

Nincsen túlzottan nagy összehasonlítási alapom az egészség-életmóddal kapcsolatos könyveket illetően, de ez a könyv nagyon jól össze van rakva. Nem száraz, nem tömény, nem akar egyszerre minden információt a képedbe nyomni. Sok mindent képpel szemléltet (főleg a recepteket), míg más fejezeteknél az elrendezés a lényeg. Nemcsak informatív és érdekes, hanem humoros (beleszőtt emlékek, családi példák) és érthető is. A nyelvezete is teljesen rendben van, és az alapoktól (alapelvek- és anyagok, szabályok, stb.) kezdi az „okítást”. Emellett pedig a recepteknél olyan alapanyagokat használ, amik a nagyobb áruhazákban is beszerezhetőek.

Igazából az egyetlen negatívum, amit kiemelhetnék, az az, hogy szép és jó dolog az egészséges táplálkozás, de Magyarországon egy átlag kereset mellett szerintem megfizethetetlen. Ez a körülmény viszont nem róható fel a könyvnek, ill. a szerzőpárosnak, ezért jár az 5 csillag.

Emerson>!
Bear Grylls: A te életed – Egyél érte!

Eddigi pályafutásom alatt számtalan emberkísérletben vettem részt. Hol sikerrel, hol totális kudarccal. Mit nekem Bear Grylls? Ezúttal mondja meg ő a tutit! Látványos, olvasmányos könyvet dobott össze. Látványos alatt pedig azt értem, hogy színes. Nagyon. Például barna háttér és fehér betű. Haleluja. Essen ki az ember szeme! Aztán a receptek illusztrációi. Nem ám a kaja képe van ott, hanem Bearé. Essen ki az ember szeme! Itt is. Szép szál legény, nem mondom, de amikor odalök egy kacifántos nevű kaját, amiről elképzelni sem tudom, hogy nézhet ki és mellette ott van az ő egészalakos fényképe, demonstrálván, hogy ilyen jól fogtok kinézni, ha ezt megeszitek… hát. Oké.
Na de hogy női hisztim ellenére mégis miért adtam maximális pontot a könyvre? Mert látványos. Na jó, nem. Tetszett, hogy nem ostorral csapkodja az olvasót, hogy márpedig ezt és ezt eheted, de ha a többibe belekóstolsz, meg sem éred az 50-et és egy akaratgyenge kis csíra vagy. Hagy időt arra is, hogy magadba nézz, nem csettintésre kell mindent kihajigálni a hűtőből. Aztán döntsd el, hogy neked mi a jó.
Nem lett belőlem dzsungelharcos és a halat sem tudom a számmal kifogni (igaz, nem is erre tanít a könyv), viszont a kísérlet jól sikerült, úgyhogy elégedett vagyok. A flancos kajákat meg majd odaképzelem… csak ne vonná el a figyelmemet valaki.

Bear Grylls: A te életed – Egyél érte!

Hasznos információkat ismertem meg az étkezésünkre felhasznált összetevőkről. Mi az ami a szervezet számára létfontosságú és melyik az amelyik kerülendő. Korábban is már hasonlóan táplálkoztam és most sikerült meglátni, hogy nem véletlen.Van benne tápláló recept, gyorsan elkészíthető vagy csak olyan amit gyorsan elő lehet kapni éhség esetén.
Ajánlom azoknak akik szeretnek egészségesen táplálkozni.

Salsero>!
Bear Grylls: A te életed – Egyél érte!

Ez nem csak egy receptkönyv, hanem egy iránymutató a Bear és egy táplálkozásszakértő hölgy által vallott elvek alapján.
Ezek közül a szója és tofu fogyasztásával és ajánlásával nem értek egyet, de a többi ismertetés tetszett és nekem a paleo irányzatra hajazott.
Az első résszel nehezebben haladtam, a recepteket már gyorsabban elolvastam, párat ki is próbáltam. A kenyér isteni és sokáig eláll, az energiaszelet is finom volt.
Pár hozzávaló simán változtatható, cserélhető a pénztárcának és a boltokban éppen kapható termékeknek megfelelően. A receptek egyszerűek, szerintem simán beilleszthető egy-egy fogás a megszokott étrendbe.
Változásról még nem tudok beszámolni, ha csak nem a pénztárcám soványodott. Ezek a reformélelmiszerek nem olcsók.
Viszont a receptek egyszerűsége garantálja a sikerélményt.

Sippancs P>!

Egyébként is, az élet meglehetősen unalmas lenne, ha folyton betartanánk minden szabályt. Időnként muszáj megszegnünk párat, mert így egészséges. Nálam ez a szabály!

Kapcsolódó szócikkek: szabály
Sippancs P>!

Nekem ugyanakkor az a véleményem, hogy mindig érdemes nagyot álmodni, és komoly célokat kitűzni magunk elé. A szerény célok ritkán vezetnek jelentős sikerhez.

konyvolvaso>!

Vékony rétegben rendezd el az étel tetején a spenótleveleket, és fedd be őket egyenletesen a maradék fehér szósszal.

konyvolvaso>!

Persze rántottát vagy tükörtojást sem kell mindennap enni, de mértékkel fogyasztva helye lehet az egészséges étrendben.

konyvolvaso>!

Ha tudni szeretnéd, hogyan tarthatod magad fitten mindössze napi 30 perc tornával, olvasd el A te életed – Eddz érte! című könyvemet.

konyvolvaso>!

Bármikor megölhet egy halálos mérgű kígyó, megfertőzhet maláriával egy moszkító, esetleg cafatokra téphet és felfalhat egy grizzlymedve vagy egy krokodil.