1100 ​év Európa közepén I-II. 3 csillagozás

Bayer Zsolt: 1100 év Európa közepén I-II. Bayer Zsolt: 1100 év Európa közepén I-II. Bayer Zsolt: 1100 év Európa közepén I-II.

Álljon itt egy idézet a könyvből:
Kassa- Márai majd megvált minket valahogyan
„Aztán ha legyőzted a furcsa érzést, hogy Kassán vagy, és nem otthon vagy, más országban vagy, akkor állj ki mégis a Fő térre! Hiszen olyan csak ez a határ a lélekben, mint a „világegyetem baktere”. Őriz valamit, amit nem lehet. Ettől olyan erős. Olyan esetlen; olyan nagyon nevetséges és félelmetes. Nézd Kassát, nézd előbb csak úgy, minden pontosság, történelmi ismeret, múltidézés, elfogódottság nélkül: és polgárvárost látsz. Olyan polgárvárost, amilyet csak Hollandiába, a flamand alföldre vagy a kötelességtudó, puritán németek vidékére képzeltél.Nézd meg Kassát! Ez a város éppoly joggal „fogadhatná vissza” Európát, mint amilyen nagyképű gőggel Európa próbál most visszafogadni mindannyiunkat. Gyere, nézzük meg együtt Kassát – és Márai tanár úr majd megvált minket valahogyan.”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nemzeti Könyvtár Magyar Közlöny

Magyar Közlöny, Budapest, 2017
Zikkurat, Budapest, 2002
Zikkurat, Budapest, 2001
288 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630063883 · Illusztrálta: Nemes Tibor

Antalffy Gyula: Édes hazánk
Krasznai Zoltán: Földrajztudomány, oktatás és propaganda
Andrássy Gyula (szerk.): Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig I-V.
Lovász György (szerk.): Komplex földrajzi és történelmi kutatások újabb eredményei a Dunántúlon
Szabó József (szerk.): Győr-Moson-Sopron megye települései képeslapokon
Zsidi Vilmos (szerk.): Történeti földrajzi kislexikon
Szántai Lajos: Atlas hungaricus 1528–1850 I-II.
Frisnyák Sándor: Magyarország történeti földrajza
Györffy György: Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza I-IV.
Antalffy Gyula: Börzsöny