Új ​Bestiárium (M.A.G.U.S. szerepjáték) 7 csillagozás

Krónikás-tanú a Nyolcadkor hajnaláról
Bayer Tibor: Új Bestiárium

„…létezik egy világ, melyet istenek alkottak, de emberek uralnak. Egy világ, melynek háborúit mágiával és acéllal vívják, egy világ, melynek sorsát együtt formálják bölcsek és fegyverforgatók…”

Új kor jön, új világ, azonban a bölcsek által megjósolt srófra járó gépezetek, és a mindent rőfre-lábra mérő tudósfők rendkorszaka helyett a mítoszok elfeledett Fekete Holdjának ideje köszönt be. Az ómágia újjáéled, az ófajok ismét hatalmuk teljében tündökölnek, s az új kor népeinek meg kell ismerniük a régmúlt idők titkait, hogy túlélhessék a Nyolcadkor káoszát.

A mind a mai napig legnépszerűbb magyar szerepjáték Új Törvénykönyvéhez készült első kiegészítője új játszható fajokkal, lényalkotó-rendszerrel, egységesített mágikus világképpel és az ómágia titkaival igyekszik új kalandokra csábítani régi és új játékosokat egyaránt.

Kiadó: Tuan
Kiadás éve: 2008
Borító grafika: Nóthof Ferenc

>!
Tuan, Budapest, 2008
336 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638812919 · Illusztrálta: Nóthof Ferenc

Most olvassa 1

Várólistára tette 4

Kívánságlistára tette 7


Kiemelt értékelések

Noro P>!
Bayer Tibor: Új Bestiárium

Bayer Tibor: Új Bestiárium Krónikás-tanú a Nyolcadkor hajnaláról

(egy csillag az ötből)

Még egy Bestiárium…
Nem értem, miért kell a magushoz ennyi szörnykönyv, hiszenYnev világa D&D-s gyökerei ellenére is főleg olyan regényekre támaszkodik, amelyek hatalmas metropoliszokról, háborúkról, intrikáló boszorkányokról és kommandós fejvadászokról szólnak. De tudom, hogy sok rajongó ezzel nem ért egyet, úgyhogy erről a vonalról ennyi elég.
Nézzünk inkább pár gyöngyszemet a kötetben tobzódó logikai, szerkesztési és egyéb hibákból, amelyekre három évvel a cucc antikvárba adása után is élesen emlékszem:
arra, hogy az irodalmi betétekből álló kerettörténet, melyet egy Krad-lovag ír pyarroni feljebbvalóinak, többször spontán átmegy od-pontok és sebzéskockák taglalásába…
…hogy a mágiaellenállás új rendszerét az író maga sem tudja használni, és egyenletmegoldás nélkül alkalmasint nem is lehet…
… hogy a mágiaelméleti bevezetőből kihagyják a nekromanciát, mert az „ebben a könyvben nem szükséges”, csakhogy a könyv tele van élőhalottakkal…
… hogy az ősfajok azért élnek sokáig, mert kevesebb fajta őselem pusztítja egymást a testükben, de ugyanakkor van olyan ősfaj a könyvben, amely csak két ellentétes őselemből áll…
…hogy a démonoknak az új szabályok szerint úgy kellene rávetniük magukat minden varázskardra, mint édesszájú Benőkének a pálcikás jégkrémre…
… hogy az orkot miért is nem lehet átrugdosni a síkkapun…
… hogy a varázslók által tárolt, felhasználatlan varázserő véd a hatalomszavak ellen, de a közönséges varázslatok ellen nem…
… hogy a pegazus, ami egy értelmes állat, nem tud szintet lépni, de a következő oldalon szereplő nyamvadt denevér, aminek alig nulla feletti az intelligenciája, bizony tud…
… vagy hogy mit is akartak elérni az elfuserált lényalkotójukkal, ami épp az emberhez legközelebbi lényeket szívatja a legerősebben.
Amiatt már nem is izgatom magam, hogy a könyv minden adandó alkalommal ellentmond a Summariumnak, mert tényleges játékhoz az ottani aquir-képet is játszhatatlannak tartom. De az legalább stílusos és olvasmányos volt, ez pedig amatőr munka, a szó legrosszabb értelmében.
Jót is tudok róla mondani: gyönyörű papírra, hatalmas és jól olvasható betűkkel nyomtatták. De minek?

24 hozzászólás
pelikanbence >!
Bayer Tibor: Új Bestiárium

Bayer Tibor: Új Bestiárium Krónikás-tanú a Nyolcadkor hajnaláról

Még 2012-ben vettem Magamnak csak úgy. Érdekes szerepjátékkönyv, de főleg a benne lévő bestiák miatt vettem meg. Van egy-két eléggé beteg és abszurd kinézetű jószág is, mint például a denevérkutya illetve a személyes kedvencem a Sytix, a Pusztító nevű fenevad. :) Kedvencem ez a szerepjátékkönyv ! :)

mongúz P>!
Bayer Tibor: Új Bestiárium

Bayer Tibor: Új Bestiárium Krónikás-tanú a Nyolcadkor hajnaláról

Ááááá, nem…

zzzizzzi>!
Bayer Tibor: Új Bestiárium

Bayer Tibor: Új Bestiárium Krónikás-tanú a Nyolcadkor hajnaláról

Ez magasabb karakterek ellenfeleinek bestiáriuma. Sajnos a régebbi bestiáriumot nem olvastam el, csak használom és forgatom játék közben. Nyilván abban is vannak nehezen legyőzhető szörnyek, de úgy érzem ebben azért többségben az van. Mindenesetre nagyon érdekes és hasznos volt, hogy ezt végigolvastam.


Népszerű idézetek

zzzizzzi>!

Így csak Ascaron maradt ès Lugo a szolgám. Az inasom, aki már annyiszor meglopott, s mindig azt hitte megússza. […]
Ő volt a csalim, elkerülendő az árulókat. Ezt a trükköt az erioniaktól tanultam, akik mindig tartottak egy gyenge embert a háznál, akit nem avattak ugyan be semmibe, de látszólag nem is őriztèk alaposan, sőt megbíztak benne. Csupán messziről tartották szemmel. Az ilyennek hamar híre kèl, s nem kell aggódnod, melyik emberedet környèkezik meg ellenfeleid, hisz a kardot is a leggyengèbb pontján kezdi el enni a rozsda.

Bayer Tibor: Új Bestiárium Krónikás-tanú a Nyolcadkor hajnaláról


Hasonló könyvek címkék alapján

Chris Metzen – Matt Burns – Robert Brooks: World of Warcraft: Krónikák 1.
Christie Golden: Arthas: A Lich Király felemelkedése
Sarah J. Maas: Föld és vér háza
Jordan Weisman – Robert N. Charrette – Paul Hume – Tom Dowd – L. Ross Babcock III – Sam Lewis – Dave Wylie: Shadowrun
R. A. Salvatore: Kristályszilánk
John Gwynne: Az istenek árnyéka
Jenn Lyons: Lelkek emlékezete
Ronnie W. A. (szerk.): Csillagtalan
Kevin Hearne: Hexed – Megátkozva
Michael J. Sullivan: Kardok kora