Az ​adaptáció kísértése 1 csillagozás

Irodalom és képregény
Bayer Antal: Az adaptáció kísértése

A képregények túlnyomó többsége eredeti alkotás, nem egy másik médiumból átvett történet újragondolása képregényes formában. Mégis, alkotókat és megrendelőket időről időre elfogja a kísértés, hogy egy létező irodalmi mű alapján készítsenek képregényt. Az eredetileg a Helsinki Nemzetközi Képregénykonferencián elhangzott előadás bővített változata áttekinti az irodalmi adaptációs képregény nemzetközi és hazai történetét, rámutat a két médium közötti szerkezeti, terjedelmi, formanyelvi és érzékelési különbségekből fakadó problémákra, valamint beazonosítja az adaptációk fő szándékait, funkcióit és sajátosságait.

Nero Blanco Comix, Budapest, 2013

Molymacska P>!
Bayer Antal: Az adaptáció kísértése

Sokkal többre számítottam, mert azt hittem, picit tudományosabb, picit széleskörűbb, picit jobb lesz. Ehhez képest, aki ismeri a magyar (és európai) képregény divatot, annyira sok újdonságot nem kap. Inkább a kezdőknek érdemes elolvasni, inkább érdekesség gyanánt. Nagy csalódás megint :(