Vakrepülés 49 csillagozás

Bauer Barbara: Vakrepülés

Mi ​a boldogság titka? Honnan tudhatjuk, hogy a helyes úton járunk? Kinek a kezében van a döntés? Vajon a gyerekkorunk, a párkapcsolatunk, a munkánk, a lakhelyünk vagy éppen az anyagi helyzetünk felelős mindenért? Legújabb regényében Bauer Barbara ezekre a kérdésekre keresi a választ, miközben két lány történetét meséli el.

A vak Julietta az olaszországi Follinában nevelkedik. Édesanyja zongoratanárnő, édesapja hangszerkészítő, így nem csoda, hogy a lány otthonosan mozog a hangok világában, számára a hangszerek jelentik az életet. Julietta elfogadja a sorsát, ám szülei szerint sokkal többre hívatott.
Réka patikuscsaládban nő fel Békéscsabán. Magától értetődik, hogy őt is erre a pályára szánják, a lány azonban egészen más álmokat dédelget – minden vágya, hogy zongorázhasson, kamaszként pedig úgy dönt, pilóta lesz. Noha szülei ellenzik, titokban elkezdi a vitorlázórepülést és az ejtőernyőzést.
Egy végzetes baleset és a halál közelsége azonban mindent megváltoztat.… (tovább)

Bővített és átdolgozott kiadása Fény a dombok mögött címmel jelent meg.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Jaffa, Budapest, 2015
Jaffa, Budapest, 2015

Trixi>!
Bauer Barbara: Vakrepülés

A borító eléggé elrettentő, nem igazán van értelme a történet ismerete után. Max annyiban, hogy két lány élete a lényeg. De mivel idén olvastam pár B.B. könyvet, így a borítót figyelmen kívül hagytam, és inkább sztorira összpontosítottam. B.B. valamit nagyon tudhat, mert megint megpengetett bennem ezt-azt. Amik nagyon igazak voltak, nagyon találóak, és egyben fájdalmasak is. Néha haragudtam is rá, mert a mai oly divatos frázisok pufogtatása inkább idegesített. De értem a lényeget, célba ért, és legtöbbször mindig olyankor találnak meg a könyvei, amikor a benne leírtak foglalkoztatnak, érdekelnek (kivéve a csajos dolgokat :D :D). Hm, hm, hm …. Follina felkeltette az érdeklődésemet, bájos városkának tűnik ;)

Bauer Barbara: Vakrepülés

Május elején Cegléden volt író- olvasó találkozó és mintha ezt a könyvét említette volna Barbara, hogy az átdolgozásán/ bővítésén dolgozik .
Mivel bent volt a könyvtárban kihoztam :)

Nagyon szép, érdekes olvasmány volt , tökéletes lezárása a májusomnak. :)
Sok esetben tudtam azonosulni Rékával az én életemben is sok változás , szemléletváltás történt , ezért is lehetett számomra kedvenc könyv .
És persze azt se felejtsük el, hogy nem véletlenül találnak meg a könyvek , mert a történetek találnak ránk :)
Bárcsak megmutathatnám most Barbarának, hogy tele jelöltem a könyvét , sok elgondolkodtató dologra találtam a kötetben.
Nagyon tetszik ez a spirituális / pszichológiai vonal remélem több hasonló kötetet fogok még olvasni Barbarától.
Úgy gondolom ez egy kivonat is lehet az életműködéséről / karmáról /sorsról. Persze be vannak gyorsítva az életmorzsák, de szerintem sokan várnak arra- köztük én is – , hogy rajta kapjam , hogy aha , ez és ez azért történt mert ….
Jó lenne tudni és jó lenne érteni ennyire konkrétan az élethelyzeteink.
Kíváncsian várom, hogy a történet mivel bővül, ha jól értettem :)

Könyvpillangó92_εïз>!
Bauer Barbara: Vakrepülés

Nagyon tetszett Barbarának ez a könyve is.
Kiváncsi vagyok a bővített kiadásra. ♥ Imádtam a történetben a spirituális szálat és hogy Békéscsabán játszódik. Annyira fantasztikus, borzongatós volt, ahogy a 2 szál egymásba fonódik.
Réka a szülei elvárási, tervei szerint élt. A lány számára a repülés adta a szabadságot és a kaput a boldogsághoz. Ideje volt végre a saját életét élni, és kinyitni az ablakot a vágyai szárnyalásához. Ès mikor Frederico az életébe csöppent, minden a helyére került.
Réka és Frederico kapcsolata igazán különleges, nagyon kiegészítik egymást. ♥
Jó egy ilyen barátnő, mint Szilvi, akivel bármit meg lehet beszélni.

pappb12>!
Bauer Barbara: Vakrepülés

Szerintem nem volt még olyan könyv Bauer Barbara írásai közül, amire 3 csillagot adtam volna, sőt, általában még a gyengébbre értékelt könyvei is nagyon gyorsan magukkal ragadnak, és a hiányosságok ellenére az összkép általában jó szokott lenni.
Ez a történet viszont nagyon nem vitt magával. Nekem az eleje jobban tetszett, az olaszországi kisváros élete, és a Julietta története még eléggé érdekelt. De ennek hamar vége szakadt, és én sokáig vártam, hogy majd visszatérünk erre a vonalra, de mindig csak emlegetve volt. Réka kínlódásokkal teli élete és „ lázadása” viszont eleinte inkább csak idegesített, majd amikor már többedjére is szájbarágósan végigvettük, a miérteket, meg a sorsfeladatokat, akkor már eléggé untam is.
Sajnálom, hogy ez a könyv nem nyerte el a tetszésemet, ettől függetlenül az írónő történelmi vonatkozású történeteinek kitartóan a rajongója maradok.

Kri_Anikó P>!
Bauer Barbara: Vakrepülés

Kicsit nehezen indult az elején a régebbi időben játszódó történettel, de utána már vittek az események. Az ezotéria nem áll távol tőlem, szeretem keresni a miértekre a válaszokat, így ez a vonal is érdekelt. Bár a könyv vége könnyen kiszámítható volt, meg akartam ismerni az összefonódásokat. Az utolsó néhány oldalt a könnyeimen keresztül olvastam, úgy tűnik ez már hagyomány Bauer Barbara könyveinél.

Jucush84 P>!
Bauer Barbara: Vakrepülés

Első könyvem az írónőtől, és meglepően tetszett. Tanulságos, az élet apró örömeire tanít. Tetszett, ahogy a két szál összefut, és a spirituális vonal is, bár a vége kiszámítható volt. Ennek ellenére szerettem olvasni az Barbara stílusát, kellemesen ír. A leírásai megragadóak, valóban benne éreztem magamat a történetben, Olaszországban (és Békéscsabán). Elgondolkodtató történet.

znikike87>!
Bauer Barbara: Vakrepülés

Ez a könyv végre ki tudott mozdítani a már fél éve tartó olvasási válságomból. Faltam a sorokat, bár eleinte félve kezdtem neki, mivel itt többeknek sem tetszett a spirituális vonal a történetben. Külön tetszett, hogy olyan városban játszódik a történet, amelyet már régóta ismerek és szeretek. Munkába menet reggelente az előző esti sorok és helyszínek pörögtek a fejemben :)
Volt szerencsém személyesen is találkozni az elmúlt héten az írónővel, aki minden túlzások nélkül egy elbűvölő személyiség. Köszönöm az élményt és alig várom, hogy az írónő többi könyvét is a kezembe vehessem!

Röfipingvin P>!
Bauer Barbara: Vakrepülés

Hmm, hmm… A spoiler nélkül egy egyszeri romantikus történet. Viszont evvel a plusszal kicsit több annál, de valahogy mégsem az igazi. Helyenként szájbarágós, helyenként nagyot ugrós. Olyan adott is, meg nem, olyan lepontoznám, meg nem is. Szóval olyan hmm, hmm.

Pink_dinosaur P>!
Bauer Barbara: Vakrepülés

Hozta az írónő megszokott stílusát, a leírások még mindig fantasztikusak.

rena_sarkadi>!
Bauer Barbara: Vakrepülés

Ezt a könyvet nekem-rólam írták. Olyan sok benne az áthallás az életemmel kapcsolatban off, hogy nagyon kellett volna szeretnem. De talán pont a sok azonosság miatt picit megrettentem: vajon az életek, lelkek közti utazás is én vagyok? Hiszek a spirituális dolgokban, a meditócióban vagy a lélek újbóli leszületésében, viszont itt olyan részletességgel és pontossággal kapunk betekintést ebbe a világba, hogy az megrettentett. És egyben el is gondolkodtatott.

Ami miatt nem teljes a könyv-élményem, az a nagyon lassú, vontatott történet. Az első perctől lehet sejteni, hogy mi lesz a végkifejlet, de mégis több pörgésre és (furcsa ezt mondani) kevesebb Rékára vágytam volna. Pedig gyönyörű képeket használ Bauer Barbara, tényleg csodás, ahogy a tájat vagy a zenét bemutatja, láttatja, hallatja velünk. Szilvi pedig végképp nem illett a képbe számomra.

TiszlaviczMarcsi I>!

[…] a boldogság ott toporog mögötted, csak meg kell állnod, hogy utolérhessen, és együtt menjetek tovább.

Kapcsolódó szócikkek: boldogság
Csoszi>!

Tanuld meg értékelni azt, amit éppen csinálsz. A jövőd miatt nem kell aggódnod.

Csoszi>!

Az élet rövidke boldog pillanatokból áll. Ezek visznek tovább, és a többit el is felejtjük a végére. Ezekből kell jó sokat észrevenni, mert gyorsan elillannak.

Kapcsolódó szócikkek: élet · pillanat
Csoszi>!

Lázadnod kellett volna. Csatázni, még ha nem is nyersz.

Csoszi>!

Most kezdesz lázadni? A kamaszkorról már lecsúsztál!

NikoLetti>!

Megtanultál mások szemével látni, miközben a sajátodat becsuktad. Megtanultad, hogy felesleges belehalni más betegségébe. Attól nem gyógyul meg a másik.
Jelen életedben meg kell tapasztalnod a szabadság megélését. Rá kell döbbenned, hogy másokon is azzal segítesz, ha a saját utaddal törődsz.
Ha megtalálod a helyedet a világban , akkor elég boldog , erős és egészséges leszel ahhoz, hogy valóban segíthess másokon anélkül , hogy közben áldozattá válnál.

NikoLetti>!

Az egyetlen, ami mellett ne menj el, ha intuitív gondolat érkezik. …. Onnan, hogy érzések társulnak hozzá. Derült égből érkezik, és a magadénak érzed. Érzésekkel, benyomásokkal társul.

NikoLetti>!

Azt csináld, ami jólesik, és ne azt, amit tenned kéne, de éppen nincs hozzá kedved! Csak mert szerinted mások mást várnak, vagy mert szerinted mást kellene érezned, noha nem érzed…

NikoLetti>!

Engedd el, és akkor kapsz megoldást" Vagy a másik nagy bölcsesség az asztrológustól: ˇ"Ne akarj többet tudni a múltból, mint amennyit segít, hogy a jelenben élhess!"