Fény ​a dombok mögött 70 csillagozás

Bauer Barbara: Fény a dombok mögött

A ​Fény a dombok mögött sokak előtt már ismert történet. A rendkívül tehetséges vak zongorista, az olasz Julietta és a patikus családba született, önmagával vívódó magyar lány, Réka története 2015-ben jelent meg Vakrepülés címmel. A két lány élete összefonódik, a kapocs pedig a múltban keresendő. Az eredeti regényben az ő sorsuk alakulását követheti nyomon az olvasó, miközben a múltban még kisfiúként, a jelenben már érett férfiként megjelenik Federico.
Juliettát a vaksága, Rékát a családi hagyomány szorítja korlátok közé. De vajon a sorsfeladatunk beteljesülése valóban másoktól, élethelyzetektől, vagy csak és kizárólag önmaguktól függ? A regény erre keresi a választ a két lány történetén keresztül, az ő szemszögükből.
Az új, bővített kiadásban Federico már nem csak egy szereplő, hanem kibontakozik az ő története is, az ő szemén keresztül is láthatjuk az összefonódó életek alakulását.
Bauer Barbara írói pályáját újságíróként, televíziós szerkesztőként kezdte, mára… (tovább)

Korábban Vakrepülés címmel jelent meg.

Eredeti megjelenés éve: 2022

Jaffa, Budapest, 2022
Jaffa, Budapest, 2022

robinson P>!
Bauer Barbara: Fény a dombok mögött

Aki szereti a zenét, kedveli az olasz életérzést, fogékony a spirituális kérdésekre, a lélekvándorlásra, avagy foglalkoztatja a sorsunk, feladatunk itt e földön izgalmas romantikus kalandban vehet részt. Ezek finoman jelennek meg a történetben, de fontos alapokat, érdekes hátteret adnak.

KingucK P>!
Bauer Barbara: Fény a dombok mögött

A regényben két nő sorsa fonódik össze, az olasz vak zongoristatehetség Julietta és az útkeresés elején lévő magyar Réka élete kapcsolódik. A regény már korábban 2015-ben megjelent Vakrepülés címen, a mostani könyv ennek a bővített és átdolgozott változata.

Bevallom engem a borító csábított el, mert egyszerűen olyan szép. Majd gondoltam, ha részben Olaszországban, részben Magyarországon játszódik, akkor érdekes lehet, ha más nem lélekben utazni egy kicsit. Bauer Barbarától még nem olvastam, de már régóta szemezek a történelmi regény jellegű írásaival, sikerült beleválasztanom egybe, ami nem az. :D

A történet és az eseménysor visz magával, könnyen és gyorsan lehetett haladni. A karakterei szerethetőek, a dilemmáik életszerűek, érthető és nehéz döntéshelyzetek, amelyek az egész életükre kihat. Réka személyisége jobban ki van dolgozva, azt sajnáltam, hogy Juliettát felületesen ismertem meg, nem került közel hozzám a személyisége. Az ezoterikus szál érdekes volt, bár jelenleg tőlem kicsit távol áll, de sok gondolatmenetet elindít, és nyilván a történet mozgatórugója (csak nekem ebben sok a véletlen egybeesés, vagy a sorsszerűség). Nekem kicsit kiszámítható volt, bár lehet, hogy túl sok krimit és thrillert olvasok, és ennek a regénynek nem is lényegi eleme az izgalom és rejtélyesség. A szerelmi szálak megfelelően voltak adagolva, nem volt túl sok, aminek nagyon örültem! :)

Összességében érdekes volt olvasni. Azoknak ajánlom, akik szeretik az ezotériával átszőtt női történeteket! Olvasni fogok még az írónőtől, mert a stílusa nagyon tetszett, de legközelebb jobban odafigyelek, hogy valami történelmit válasszak. :)

Wandamaci__könyvkuckója>!
Bauer Barbara: Fény a dombok mögött

A borító csodaszép, nem volt szerencsém olvasni a Vakrepülést, így kíváncsian vártam, mit találok majd a borító alatt.

Azt kell mondjam ízig-vérig Bauer Barbarás regényt fogtam a kezemben, már az első lapoktól beszippantott a történet.

Réka eleinte unszimpatikus volt, hogy állandóan a környezetét hibáztatta mindenért, ám nagy jellemfejlődésen megy keresztül. Érdekes volt megfigyelni, hogy, ahogy kezdte megtalálni önmagát, megbékélt az életével, elfogadta, hogy miért van ott, ahol, megbékélt a környezetével is.

Számos olyan téma megtalálható volt a regényben, amelyek engem nagyon érdekelnek. Pszichológia, családállítás, régi életeink felfedezése, eltemetett traumák, amelyeket előző életeinkből hozhatunk.

A végére pedig a legnagyobb bónuszt hagytam: Békéscsaba. Békéscsaba mellett élek, mégis teljesen új köntösben ismertem meg, ami fantasztikus volt.

Összességében fantasztikus, rendkívül összetett történet, ami fiatalos köntösben ugyan, de az élet nagy kérdéseit boncolgatja, mindezt egy fiatal lány szemszögéből. 20-30-as éveinkben sokan szembesülünk azzal a kérdéssel, hogy mire is vagyok hivatott, mi az életem értelme, mit kellene tennem? A könyv a válasz minderre. Semmit nem KELL tenni, pusztán csak önmagunknak lenni és hallgatni a belső hangunkra, amely elnavigál minket az utunkon.

Bauer Barabara rajongóknak kötelező!

Blog:

Mariann_ P>!
Bauer Barbara: Fény a dombok mögött

A könyv eleje nagyon tetszett, a vak zongorista lány története olvasásakor úgy éreztem újabb kedvencet avatok.
A repülést hobbiként gyakorló patikuslány története viszont olyan irányba ment, hogy elvesztettem az érdeklődésemet.
Sajnálom, de nekem ez így nem jött át, hiába rendeződtek a végére az összekuszálódott szálak.

Bauer Barbara: Fény a dombok mögött

Megérdemelten kapott új külsőt ez a csoda, amely engem nagyon megérintett. Már eleve a főszereplő névrokonsága is örömmel töltött el olvasás közben, hát még az a tény, hogy mennyi mindenben hasonlítottunk egymásra. A kötethez kell egyfajta spirituális nyitottság, de érdekes utazásra viszi az olvasóját, ahol társa a zene lesz.

Bővebben: https://egy-lany-blogja.blogspot.com/2022/12/az-elet-tu…

Pumukli82 >!
Bauer Barbara: Fény a dombok mögött

Nálam Bauer Barbara mint történelmi regényíró hatalmas kedvenc. Ez a könyv sem volt rossz, mert imádom ahogy ír. Hiába lassabb a történet vezetés, nem lesz unalmas. De az ezotéria nem az én világom, és sajnos most nekem ez a könyv kicsit túlírt volt. De nagyon jó volt megismerkeni kicsit Békéscsabával és az olasz vidékkel. Vartam, higy érnek össze a szálak de a vége felé kicsit „ elfáradtam”.

Szavak_erdeje>!
Bauer Barbara: Fény a dombok mögött

„A szíveddel láttad őt. A lelkeddel érezted. A hangokkal bármikor szólhatsz hozzá…”

Ez a történet egy utazás az emberi lélek legmélyére, ahol a főszereplőnk a vele történő szokatlan események okait szeretné megérteni, és a kérdéseire választ kapni.

Ismét egy olyan élményt kaptam az Írónőtől, amit viszek magammal, és igyekszem hasznosítani a tanultakat. Bauer Barbara csodálatosan adja át a szereplőink érzéseit, megnevettet, könnyekre fakaszt, fogja a kezed, és tanít. Terel a saját utad felé. Nem tudok elég hálás lenni ezért a történetért. Köszönöm!

„A szemed vak, viszont a szíved mindent lát.”

Hosszabb ajánló a blogon olvasható:

konyvkritika>!
Bauer Barbara: Fény a dombok mögött

Nem olvastam a Vakrepülés című könyvet, ezért nagyon megörültem annak, hogy most elolvashatom ennek az eredeti regénynek az új és feldolgozott változatát.⁣

Mondanom se kell mennyire nagyon szeretem Bauer Barbara könyveit, akinek minden egyes könyve egy olyan világba repít el, amiben jó érzés elmerülni.⁣

Két női sorson keresztül, Julietta és Réka történetén keresztül egy olyan érzelemdús és megható történetről lehet olvasni, amiben sorsok kovácsolódnak össze, szerelmek születnek meg és közben a szereplők olyan fejlődésen mennek keresztül, ami segít nekik még inkább rátalálni önmagukra és megérteni mindazt, ami velük történik.⁣

A zene szeretete, az olasz életérzés, a lélekvándorlás és a belső utazás mind olyan központi témák ebben a romantikus regényben, amelyek a sorszerűség és a szabad akarat köré fonódnak ebben a történetben.⁣

Remek kikapcsolódást és egy mély értelmű belső utazást ígér ez a könyv, ami a múlt megértésén keresztül az egyéni sors felvállalásáig vezet el, egy olyan önismereti úton, ahol a karma és a sorsszerűség egészen új értelmeket nyer.⁣

A találkozások, a veszteségek, a szerelmek, az álmok és az új kezdetek csodálatos története ez a könyv.⁣

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/bauer-barbara-feny-a-dombok-mogott/

Gaby70 P>!
Bauer Barbara: Fény a dombok mögött

Én nagyon szeretem az írónő könyveit, de ez nem fogott meg. Szerettem volna szeretni, de sem a szereplők, sem úgy a történet, ezotéria nem a világom.

Ani88 P>!
Bauer Barbara: Fény a dombok mögött

Nagyon szeretem Bauer Barbarát, ahogy ír és amiről ír. De rájöttem, hogy a történelmi regényei közelebb állnak hozzám. Az ezotéria egyébként is távol áll tőlem, a lélekvándorlás kérdése meg főleg nem foglalkoztat.
Nagyon tetszett az eleje, amíg Juliette történetéről olvastunk. Follina olyan hely ahova szeretnék egyszer eljutni, de nagyon. Viszont Rékát nem igazán tudtam megkedvelni, számomra fárasztó volt. A barátnőjét, Szilvit annál inkább bírtam, jófej és jó barát. Összességében tetszett a történet,de a végére Réka része már szájba rágós volt, Federico története pedig túl írt, szerintem.
Békéscsaba közel áll a szívemhez, sok minden köt hozzá. Olyan helyekről olvastam,ahol én is sok időt töltök/ töltöttem és szeretem. Örültem,hogy itt játszódik, sőt vissza is adja Csaba hangulatát.
Tetszett a könyv, megér egy olvasást, de nem kerül a kedvenceim közé. Talán egy következő életemben… ;)

Joxer>!

– A szemed vak, viszont a szíved mindent lát.

Marietta_Czibolya>!

Az élet rövidke boldog pillanatokból áll. Ezek visznek tovább, és a többit el is felejtjük a végére.

Marietta_Czibolya>!

Olyan kevés kell a boldogsághoz. Csupán pillanatok. Elcsent percek a szürkeségből. Észlelt gesztusok, lopott mosoly, egy-egy szó.

Marietta_Czibolya>!

Annyi feszültség, megfelelési kényszer szorult be az évek során. A szőnyeg alá söpört valós érzések most feltörni látszottak….

Babó_Buca P>!

A hangjegyeket nem a zongora, a hegedű vagy a fuvola kelti életre, hanem a lélek és a szív.

Joxer>!

Az igazi szabdságot a zongora jelentette számára.

Babó_Buca P>!

– […] Azt csináld, ami jólesik, és ne azt, amit tenned kéne, de éppen nincs hozzá kedved! Csak mert szerinted mások mást várnak, vagy mert szerinted más kellene érezned, noha nem érzed… Nemcsak te mozogsz ilyen kényszerpályán, hanem sokan tesszük ezt. Külső és belső elvárások, amelyek sok esetben nem is valóságosak.

Babó_Buca P>!

Nem érdemes sürgetni a dolgokat. Néha éppen azáltal derül ki, hogy halaszthatatlannak tűnő feladatok jelentőségüket vesztik, hogy eltűnik mögülük a türelmetlenség. Vagy kiderül, hogy sokkal szerencsésebben alakult úgy, hogy nem sikerült sürgetni valamit, mert a sors alakította megvalósulás jobb pillanatra időzített. Felesleges volt annyit idegeskedni az idő szorításán. Pedig az idő sosem szorít. Az idő csupán viszonyítás, támpont.

Marietta_Czibolya>!

….nincs is határ a két lét között.
Mint az őszi falevél, úgy lebeg az élet és a halál között, az utolsó keringőt eltáncolva.