Hóhércsárdás 1 csillagozás

Bátyi Zoltán: Hóhércsárdás

A szerző mintegy 15 éve folytat bűnözéstörténeti kutatásokat. Könyvében a magyarországi kivégzések történetébe nyújt betekintést. Választ keres arra, hogy egyes korokban mi számított olyan bűnnek, amelyet csak kivégzéssel lehetett megtorolni, és milyen emberek voltak azok, akik magukra vállalták, hogy mások nyakába kötelet hurkoljanak

Agroinform, 2015

Selerdohr>!
Bátyi Zoltán: Hóhércsárdás

Hogy mi adja az ihletet egy ilyen, borzalmakkal teli könyv megírásához? Talán leginkább a kíváncsiság. A tudásvágy aziránt, hogy megismerje, mi viszi rá a másikat az emberi élet kioltására. Vagy éppen, hogy feltérképezze a zárkák sötét világát, végigjárja (ha csak képzeletben is) az utat a tárgyalóteremtől a bitóig.
Bátyi Zoltán pedig a jelek szerint rendkívül kíváncsi ember. A Csillagbörtön komor-titokzatos falainak gyerekkori szomszédsága alapozta ezt meg, majd a jogi végzettség vitte közelebb ehhez a világhoz. A témák, történetek pedig csak úgy áramlottak felé, a papírra vetésük szinte természetszerű volt.
A halálbüntetések időszakának legtipikusabb, legismertebb esetei vonulnak fel. Együtt járja szörnyű haláltáncát Richter Richárd, Pipás Pista, a tiszazugi asszonyok, a balástyai rém és még sokan mások. Túl sokan.