Pipogya, ​a budapesti medve (Pipogya 1.) 21 csillagozás

Bátky András: Pipogya, a budapesti medve

Budapest, napjainkban. Láthatatlanná vált városi vadállatok élnek közöttünk. Békések, jobban félnek tőlünk, emberektől, semhogy megmutassák magukat. Pipogya, a kismackó az utcán sétálva egy nap felfedezi, hogy a láthatatlanság álcája már nem tökéletes – hiszen egy kisgyerek észreveszi őt! Aztán még egy! És még egy! Innentől kezdve az események gyorsan követik egymást. Gyerekek és állatok életreszóló barátságot kötnek, megalakul a VEST (Vadállat Embert Segítő Társaság – vagy inkább Városi Eső Sanyarú Tél?), összeismerkednek a titokzatos Aranykával, a manóval, és egy igen komoly küldetést kell végrehajtaniuk…

Pagony, Budapest, 2010
88 oldal · ISBN: 9639727915 · Illusztrálta: Gyöngyösi Adrienn

csucsorka IP>!
Bátky András: Pipogya, a budapesti medve

Az egész ötlet a Budapestet lakó láthatatlan állatokkal egyszerűen remek; az indítás is pazar, teljesen odáig voltam Bátky humoráért, az általa használt nyelvezetért, szavaiért, mondataiért, karaktereiért. Sajnos egy arasznyival hosszabb és mozgalmasabb lett, mint ahogyan én szerettem volna, így végül nem tartott ki az utolsó oldalig a rajongás, de nagyon örülök, hogy megismertem Pipogyát.

Bátky András: Pipogya, a budapesti medve

Az ötlet jó, a rajzok kedvesek, a humora tetszett, a mese is rendben van. Nekem bejött.

Update 2020.
Tita (5,5) nagyon szerette. Remekül mulatott, bár sok szót nem értett és folyton belekérdezett. Amikor végeztünk, rögtön újra akarta kezdeni. (Mesélés szempontból baromi hosszúak a fejezetek.)

Parlandorka IP>!
Bátky András: Pipogya, a budapesti medve

Na, ilyen a tökéletes kortárs mesekönyv! Jópofa a stílusa, mai szöveg, de nem közönséges, a gyerekek izgulhatnak az eseményeken, és nagyon helyesek a főszereplők.
Az illusztráció már nem lett ilyen egyértelműen kedvenc. Vannak cuki rajzok, de például pont a medve egyáltalán nem az.

Lívia22>!
Bátky András: Pipogya, a budapesti medve

A „Luca könyvek” után valami hasonlóan, jó stílusú, humoros gyerekkönyv választásában kértem segítséget a „Könyvtáros nénitől”. Többek között, ezt a „Pipogya” könyvet ajánlotta. Elkezdetem olvasni a Gyerekeknek (lassan 7 évesek) és az történt, ami viszonylag ritkán fordul velünk elő, Nekik tetszett, nekem nem. Valahogy olyan furcsa, talán túl „modern”…láthatatlan városi vadállatok, tripla sajtburger stb., gondoltam magamban, miközben a Gyerekek felváltva kérték, hogy olvassak újra, nekik nagyon is bejövő részeket. pl."Pipogya hanyatt vetette magát a szobájában a nyikorogva tiltakozó ágyon, és a plafont bámulva arra gondolt, hogy a fenébe lehet ennyire unalmas az élet itt a városban. Bezzeg a vadonban!………Á, mindegy, itt úgyse történik semmi, leszámítva Tigris Oszkár agyament poénjait." (Az „agyament poénokon” a hangsúly, gurgulázva a nevetéstől fogadták mindahányszor kiejtettem a számon.) Becsülettel újraolvastam a kért mondatokat, és tovább a mesekönyvet. Mialatt éberen kellett figyelnem arra is, hogy bizonyos szavakat finomítsak olvasás közben. Hallottak már persze cifrább szavakat is, és még az is előfordul, hogy mondogatják, de mégse az esti mese erősítse meg a használatukat, így szelídült a – fenébe, hülye, tojik rá -csudába, buta, fütyül rá stb. kifejezésekre. De az ötödik fejezetre valahogy mégiscsak megkedveltem a könyvet és azon kaptam magam, hogy komolyan érdekelni kezdett ez a Pipogya Medve és a Barátai :-) Már mosolyogva „ismételtem” legalább ötször pl. azt, hogy : „Pipogya annyira sajnálta magát, hogy legszívesebben nekiállt volna a saját hátát simogatni.” (Lehet, mert ez nekem is nagyon megy…? :-))

rodicaindia>!
Bátky András: Pipogya, a budapesti medve

Fiam egyik kedvence mostanaban. Van benne varazslat, allat, utazas Budapesten,kaland, csata..szoval tokeletes mese az 5eves fiamnak. :)

nandras>!
Bátky András: Pipogya, a budapesti medve

Kedves történet nagyon szép rajzokkal. Nem mondom, hogy kedvenc, de 7 éves kisfiam élvezte és én is szívesen olvastam fel neki. Majd valamikor jöhet a folytatás.

RandomSky>!
Bátky András: Pipogya, a budapesti medve

Sokkal jobb, mint elsőre gondoltam. Mókás, muris, humoros, jópofa. Még aranyos is. És lehet szervezni a fanoknak (mármint, a gyerekeknek) Budapest városnéző túrát a könyv nyomán. De azért maradt bennem némi hiányérzet. Na, majd a folytatás.
Ja, és nem szabad éhesen olvasni. Süteményt, forró csokit, de legalább mézes kenyeret akarsz majd enni miatta.
Bővebben: http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2010-08-27/…

erabig>!
Bátky András: Pipogya, a budapesti medve

Jó érzéssel tölt el egy-két helyszín felismerése. Kisebbeknek izgalmas, nagyobbaknak ki csütörtökön uncsi.

Izolda P>!

– De ha valaki még egy panaszos szót szól, arra figyelmeztetés nélkül ráülök…

Uzsonna >!

Géza úgy feszített, mint csúzligumi a kilövés előtt.

Uzsonna >!

Az emberek imádják a cirkuszt. Azt a fajtát is, amiben láncra kötve sétáltatják mackórokonait, de a hétköznapi cirkuszt is. Borzonganak a különleges csodáktól. Persze csak otthon, a fotelban ülve. Ha a csodák bejönnek a lakásba, és mondjuk úgy néznek ki, mint egy szemüveges oroszlán, például Géza névvel, és a huszadik századi orosz realizmus karakterteremtő erejéről kezdenek el szónokolni, akkor azt már enyhén szólva nem szeretik.

Uzsonna >!

Az emberek valahogy nagyon gyorsan észhez tudtak térni, ha a semmiből egyszer csak medveordítás harsant a fülükbe.

csucsorka IP>!

– Miért nem tud erről senki, Farkas bácsi? – kérdezte Pipogya.
– Vannak dolgok, amihez nem kell senki más, csak akinek dolga van vele – hunyorgott az öreg. – Talán időnként könnyebbnek tűnik szétosztani a terhet, de én azt mondom, amit elbír a vállunk, azt vigyük is inkább csak el a saját hátunkon. Persze a barátok segítsége mindig jól jön. Használd a fejed, és legyél bátor, a többi rendben lesz.

Izolda P>!

Pipogya megfogta Tigris Oszkár mancsát, és mélyen a szemébe nézett.
– Oszkár, inkább menj csúszdázni, még van két csúszásod, mielőtt homokvárat csinálok belőled.

Parlandorka IP>!

Érdekes, hogy a medveség milyen váratlan érzéseket tud néha előhozni a lelkéből.

Uzsonna >!

Szerencsére az emberek önhitt népség, és mindennél jobban hisznek saját maguknak, így aztán mindig meggyőzhetők, hogy nem is láttak vagy hallottak semmit, amikor néhanap a nyomunkra bukkannak. Egyszerűbb nekik a saját szabályaik szerint élni az életet, mint felfogni a másságot.

Pipogya sorozat · Összehasonlítás