Borka ​nélkül a világ (Bazsó és Borka 2.) 29 csillagozás

Bátky András: Bazsó és Borka – Borka nélkül a világ

A szeretni- és égetnivaló ikerpár, Bazsó és Borka most sem tétlenkedik. Szeretnétek tudni, hogy miért üldözi egy kutyafalka Bazsót a Normafánál? És azt, vajon mire készülhetnek az ikrek egy kukában ülve? Hogy kicsoda Dárdai Dia és Döme? Miként lesz Bazsóból igazi sztár? A válaszok ott lapulnak a sorozat legújabb kötetében, sőt, végül még az is kiderül, milyen rossz lenne Borka nélkül a világ!
A népszerű szerzőpáros vadonatúj, első önálló olvasásra szánt humoros, rövid történetei.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Manó Könyvek, Budapest, 2012
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155220081 · Illusztrálta: Lakatos István

Molymacska>!
Bátky András: Bazsó és Borka – Borka nélkül a világ

Aranyos kis történetek a mindennapi rosszcsontokról. Nagyon humoros kis történeket olvashattunk, amik valljuk be,m akármelyik gyerekekkel teli házban megtörténhetne.
Az illusztráció remek, Lakatos István zseniális, és imádom a stílusát, a könyv pedig a rajzok által még jobban megelevenedik. Főleg a furcsa s nem mindennapi részek, amik vizuálisan sokkal erősebbek, mint csak leírva.
Imádnivaló <3

szilvamag_>!
Bátky András: Bazsó és Borka – Borka nélkül a világ

Bazsó és Borka még mindig rosszcsontok és eszük ágában sincs megjavulni. Persze ha ezt tennék, akkor sokkal unalmasabb lenne a könyv, és hát nem is azért olvasom én a gyerekeimnek az ikrek történeteit, hogy példát statuáljak velük, hanem kizárólag és szigorúan a nevetés és a szórakozás kedvéért. Bár azzal, hogy a könyv hátlapjára azt írták, hogy „Kizárólag szülők nélküli olvasásra!” ajánlják nem egészen értek egyet, némi jóindulatú szülői útbaigazítás egyik gyereknek sem válik a kárára…. Bazsóra és Borkára is ráférne, no de ettől függetlenül jó kis szórakoztató történeteket köszönhetünk nekik.

Gabye>!
Bátky András: Bazsó és Borka – Borka nélkül a világ

Nekem ez a két kölök kicsit hiteltelen, túl rosszak, túl merészek, ilyesmik ép eszű gyereknek nem jutnak eszébe.. De az illusztréciókért továbbra is oda-vissza vagyok.

patricia>!
Bátky András: Bazsó és Borka – Borka nélkül a világ

Jobb, mint az első kötet. Már nem ugyanarra a béna sablonra épülnek a sztorik, jót tett a sok új mellékszereplő, és hogy Bátky többször kimozdította az ikreket a lakásból (az más kérdés, hogy mennyire irreális két ekkora gyereket egyedül elengedni a Normafához, de fogjuk arra, hogy fikció). Az a legnagyobb baj a történetekkel, hogy látszik, mennyire keveset foglalkozott az író a szöveggel, nagyjából 15 perc alatt írhatott egyet, és ez szerintem gáz. Egyedül az illusztrációk miatt éri meg mégis elolvasni, és bár sajnálom, hogy a kedvenc halcipős szörnyem most kimaradt, de van helyettük egy halom kutya, csirke, pingvin, fóka…stb. Ez egyébként tipikusan az a szituáció, amikor látványosan nincs egy szinten a szöveg és az illusztráció, és csak az utóbbinak köszönhetően lehet eladni a könyvet (meg a nevekkel persze). A rajzok most nagyobbak, kidolgozottabbak, csak a nagymama rontja az összképet, neki nagyon gonosz feje van, és mindig rám néz. Megpuszilnám a művész úr nyakát, ha lehetséges, olyan menők lettek a képek.

Jeffi P>!

Bővebben a blogomban :)
Nekem az előző rész is tetszett, de ez valahogy jobb :)
És azt hiszem, új favorit illusztrátort avatok :)

Juci P>!
Bátky András: Bazsó és Borka – Borka nélkül a világ

Ez talán még kicsivel jobb is, mint az első. Van humora ennek a Bátky Andrásnak.

K_Maria P>!

– A rétes arra van – mutatott a bódé irányába Borka.
– A világhír meg arra – mutatott a nagylejtő felé Bazsó.

13. oldal, Több nap, mint rétes

K_Maria P>!

– Attól félek, anya sűrűbben jár, mint a busz…

42. oldal, Forma egy, két, há!

K_Maria P>!

– Mi az a karosszéria? – kérdezte Borka, és lehámozta magáról a babakocsi romjait.

37. oldal, Forma egy, két, há!

hjanio P>!

– Mitől sport egy babakocsi? – kérdezte Bazsó.
– Nem tudom, a Pintér néni mondta anyának a múltkor, hogy milyen jó ez az új sportbabakocsi, mert a régit alig bírta felcipelni a másodikra – mondta Borka. – Talán azért hívják sportnak, mert már többször láttam, hogy a Pintér néni fut vele a busz után. És irdatlan gyors volt.

33. oldal, Forma egy, két, há!

Kek P>!

– Gőzöd sincs a Forma 1-ről – legyintett Bazsó. – De mindegy, inkább keressünk versenyautót.
– Jó – nézett körbe Borka. – Ott van például a postás biciklije. Biztosan odaadja az edzéshez addig, amíg bedobálja a leveleket, meg felviszi a nyugdíjat a Béla bácsinak. Tudod, hogy olyankor legalább egy órát dumálnak az ajtóban.
– Nem jó – méricskélte Bazsó a biciklit messziről. – Elég ócskának látszik, nem bírna háromszázzal menni. Hallottam a tévében, hogy annyival mennek az egyenes szakaszon a versenyzők. Szerintem ez a bringa még a kétszázat sem bírná.

32-33. oldal, Forma egy, két, há!

Kek P>!

– Én leszek Első Bazsó, a félelmetes!

48. oldal, Ki a király?

Kek P>!

Bazsó végre elégedettnek tűnt. Úgy érezte, ez elég jó és megbízható megoldás lesz. Csak egy egyszerű csiribá, és Borka többet nem kelti itt a zűrt meg a zavart.

88. oldal, Borka nélkül a világ

Kek P>!

Bazsó a füle botját sem mozdította a rettenetes fenyegetésre. Persze fogalma sem volt, hol lehet a füle botja, de nem is nagyon érdekelte, egészen más gondok foglalkoztatták

77. oldal, Borka nélkül a világ

Kek P>!

– Csókolom – köszönt Döme jól nevelten apának. – A királyválasztásra jöttünk.
– Nos igen, ezt nehéz lett volna nem észrevenni – mondta apa, és közben majdnem megfulladt az elfojtott röhögéstől. Aztán mégiscsak erőt vett magán valahogy, és bekísérte a Dárdaiakat a nappaliba. Ott aztán meglátta a saját gyerekeit, és akkor feladta. Csak intett egyet, és kiment vonyítva röhögni a konyhába.

53-54. oldal, Ki a király?

Kek P>!

Királyi rendeletben fogom megtiltani, hogy a szülők kiabálhassanak velünk

58. oldal, Ki a király?