Horvátország ​északi és nyugati területei 1 csillagozás

Látogatás Szlovéniába, kirándulás Triesztbe
Batár Zsolt Botond: Horvátország északi és nyugati területei

Kétféle turista utazik Horvátországba: aki csak napozni, fürödni akar, és aki látni is szeretne. Ez utóbbiaknak ajánlom e könyvet, amelyben a magyar igényeket, a magyar utazási szokásokat maximálisan figyelembe vettem, és arra törekedtem, hogy minden benne legyen, ami egy igényesebb utazónak szükséges. Úgy érzem, erre felhatalmaznak tapasztalataim: negyvenöt éve utazom, három és fél évtizede vezetek csoportokat, két és fél évtizedig tanítottam idegenvezetőként, évekig volt saját utazási irodám (Batár Tourist).
    Horvátországnak sokféle arculata van, és ezek közül igyekeztem mindegyiket úgy bemutatni, hogy az utazó előzetesen fel tudjon készülni, a helyszínen tudjon tájékozódni; de nem száraz földrajzi, történelmi, művészettörténeti adatokat óhajtottam felsorolni, hanem olvasmányos könyvet akartam írni.

Magánkiadás, Budapest, 2007

Uzsonna>!
Batár Zsolt Botond: Horvátország északi és nyugati területei

Batár Zsolt Botond: Horvátország északi és nyugati területei Látogatás Szlovéniába, kirándulás Triesztbe

Ez az útikönyv tetszett a legjobban, végül is ezt vettem vezérfonálnak utazásomhoz, és a többi könyv infóival egészítettem ki.
Praktikusan használható, részletes információkkal, alaprajzokkal, térképekkel. Tetszett a számozási rendszere, és az utalások segítségével könnyen oda-, visszalapozhatunk, hogy teljes legyen kép egy-egy tárgykörről.
Tetszett, hogy a megemlített híres személyekről hosszabb, rövidebb összefoglalókat olvashatunk, pl. a Zrínyi családról is találhatunk egy nagyon jót.